| jackie12345 a întrebat:

Bună TPU! Dacă doresc sa particip ca spectator la un meci de fotbal (încă nu sunt vaccinat) în această perioadă de pandemie atunci ce fel de test covid trebuie sa fac înainte de meci? Este de ajuns testul rapid ce se găsește la farmacie?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Test rapid pe care îl faci la stadion. E montat acolo un cort. Alea de la farmacie nu sunt bune pentru că ei nu știu dacă e testul tau sau e al altcuiva, logic.

3 răspunsuri:
| jackie12345 explică (pentru RobertMoon):

Înțeleg. Testul rapid pot sa îl fac și la o clinică privata înainte de meci? Se accepta rezultatul?

| RobertMoon a răspuns (pentru jackie12345):

Asta nu știu

| Ciocinta_Alexandru_1976 a răspuns (pentru jackie12345):

Da! Dar sa nu fie mai vechi de 24 ore!