| Feri5 a întrebat:

Hey! Am aflat că municipiul Suceava mai rămâne 14 zile în scenariul galben. După expirarea termenului va reveni în verde?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Dacă te referi la școală e foarte probabil că de săptămâna viitoare să meargă toți elevii la cursuri! În fiecare vineri se stabilește scenariul pentru săptămâna viitoare!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum evolueaza cazurile, poate trece in verde, ramane in galben, poate trece in rosu

| iulian498456 a răspuns:

Nu, se merge in ordine crescatoare, urmeaza rosu.

| Feri5 explică (pentru iulian498456):

Serios? Cu rata din județ de 1, 01 sigur urmează roșu?

| iulian498456 a răspuns (pentru Feri5):

Se merge in ordine crescatoare, dupa galben vine rosu, ca s-a pornit de la verde. Numere alea sunt irelevante.

| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce va fi dupa aceste 14 zile. De unde sa stim noi?
Nu am glob de cristal.

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde ce culoare va avea curcubeul.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru iulian498456):

Lool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi a fost 2, 11 parca. Ma indoiesc ca va scadea atat de repede.

Răspuns utilizator avertizat