| s21 a întrebat:

Aș avea o întrebare și o dilemă care mă tot roade de ceva timp. Sunt cu o fată de aproape un an împreună și ne-am început viața sexuală acum 3-4 luni. Problema e că de fiecare dată doar ea atinge orgasmul. Adică, eu când sunt aproape, nu mă lasă pe motiv că a obosit sau chestii de genu' și pleacă din cameră, și mă lasă așa. Am discutat cu ea de foarte multe ori despre asta și mi-a spus ceva de genu : "Nu trebuie sa ejaculezi mereu" sau "nu e nevoie, simti placere și fără orgasm". Am înțeles-o și i-am acceptat toanele. Însă, de la un timp nu mai rezist. Adică eu rămân așa neterminat și dacă-i zic "e rându meu" se supără. Credeți că e doar egoistă? Sau are vreo afecțiune psihologică? Nu vreau sa mă despart de ea, o iubesc foarte mult. Scuzați că postez aici, dar problema mă afectează și pe mine. destul de mult. Orice sfat e binevenit, mulțumesc anticipat. Eu am 19 ani, iar ea are 18.

14 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E cu capu'... sau a avut un iubit yoghin înaintea ta. Explică-i că tu nu mai poți continua așa, ideile și concepțiile ei nu se potrivesc cu persoana ta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este aberanta conceptia si manifestarea prietenei tale. Este imposibil de acceptat ca ea sa nu stie /cunoasca faptul ca ejecularea reprezinta atingerea placerii si satisfactiei in cazul unui barbat si asa cum intotdeauna ea atinge orgasmul ai si tu exact aceleasi drepturi. Deci este putin probabil sa se comporte astfel din prostie. Ar fi cazul sa accepte/mearga sa fie consiliata in prima faza de un psihoterapeut si daca nici asa nu-si modifica comportamentul atunci sa se consulte si psihiatric. Santate.

| Ancient a răspuns:

Ce obsedaţi sexuali ţi-au răspuns la întrebare, doamne. Cică să se ducă la un control fata.

Presupun că o faceţi protejat, nu? Altfel nu văd de ce nu ar vrea ca tu să ejaculezi.
Dar din moment ce are motivele ele, încearcă să aflii. Abordează din nou acelaşi subiect şi de data asta fii ferm pe poziţie, fă-o să înţeleagă că sexul fără climaxul ejaculării e ca privitul filmelor porno fără să dai la manivelă.

Pur şi simplu pune-o să îţi enumere motivele pentru care ea nu vrea să faci asta şi desfiinţează-le. Poate îi e frică să n-o laşi gravidă prin prezervativ, mama ei de femeie.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ancient):

Mai puta. Cei doi "obsedati sexual" sunt mai in etate decat parintii tai, mucosule.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil este metoda ei de contraceptie mai ciudata. Este evident ca nu ii pasa de tine, pentru o femeie nu exista nici o placere mai mare decat sa il aduca pe barbatul iubit la orgasm. Ea te foloseste doar ca pe un obiect sexual, ca pe o prostituata masculina care ii ofera placere si apoi trebuie sa dispara. Este treaba ta daca te multumeste sau nu aceasta situatie

| ianci6996 a răspuns:

O curwa.Si-o trage cu altii si te lasa amanet.

| Dugalle a răspuns:

Sper sa treci in nefiinta cu idolul tau J.B. cu tot.

| s21 explică (pentru Dugalle):

Haha, hatere. ce treaba are jb cu intrebarea mea? Impusca-te ca esti inutil pentru societate, comentezi ca ultimu' terminat, daca nu poti sa ajuti o persoana, nu mai comenta aiurea in raspunsuri, in nefiinta o sa treci tu mai repede ca mine ca eu mai am destul timp de trait :*

| anamariaaaaaa57890 a răspuns:

Si eu am avut problema asta cand ajungeam la orgasm nu il mai lasam pe iubit sa ajunga si el pentru ca avem un sentiment ca nu il mai vreau asta doar pentru cateva minute si nu ma mai excita deloc dar dupa cateva minute bune imi trecea dar se ducea cheful de sex. Nu imi explic de ce pur si simplu nu mai voiam sa fac sex deloc. Probabil pentru ca eram foarte excitata inainte sa facem sex si ajungeam la orgasm destul de repede. In timp a disparut problema asta dar dupa mult sex dispare

| Oana92 a răspuns:

Wow, eu nu am mai auzit situatia asta pana acum. De obicei e invers. Nimic nu se compara cu senzatia pe care o ai cand vezi ca barbatul cu care esti in pat are orgasm!
Parerea mea e ca prietena ta e nu doar egoista si nesimtita, dar nici minte prea multa nu are. Nu incurajez chestiile de genul asta, dar arata-i si tu cum e: incearca sa ejaculezi inainte ca ea sa ajunga la orgasm si spune-i, senin, ca nu trebuie sa aiba orgasm de fiecare data.

Doamne, s-a intors lumea cu fundul in sus!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri nu sa te rezumi doar la unul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur nu e invers povestea? Totusi, chestia e ca nu da 2 bani pe tine. E ca orice baiat / barbat care isi termina treaba inaintea ei, se scoala din pat si se duce in dus si ea sta si se uita ca proasta la poarta 9. 18 ani are a? laughing a dracu de mica

| Dugalle a răspuns (pentru s21):

Eu inutil? Am trait sa o vad si pe asta, un J.B. sa spuna ca eu sunt inutil.

| Ancient a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Vrei să spui că au peste 60 de ani? Atunci le-aş sugera să te ia de mânuţă şi să dispăreţi de aici până nu chem poliţia, pedofili ambulanţi.

Mai aveţi 2-3 zile şi vă mănânc coliva dar vă daţi şmecheri pe net?