| George387r7 a întrebat:

Aceasta intrebare este si pentru femei si pentru barbat.Voi vedeti atractiv femeile/barbati cu par pubian? Pe mine unu ma atrag femeile care au par pubian, poate sunt eu mai ciudat.

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nu. Prefer sa fie epilata.

| mihai69 a răspuns:

Dacă e junglă, nu. Musai îngrijit, preferabil totuși deloc.

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Tu te-ai nascut fara?
Parul pubian are rolul lui: regleaza temperatura in acea zona, evita frecarea, iar la femei impiedica intrarea microbilor in vagin.
Exista studii care spun ca femeile cu par pubian au mai putine infectii vaginale.

A pastra parul pubian nu inseamna ca o femeie nu poate fi ingrijita.
Epilarea completa e doar o moda din industria porno.
Femeile normale au pa

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Clar, toata lumea - femei si barbati are trebui sa fie toaletati in zona aia.

| Miruna333 a răspuns:

Nu, ma deranjeaza. Nu il vad deloc atractiv, e un turn off pentru mine

| iliiiinca a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Tu cred ca n-ai avut vreo femeie in pat in viata ta.
Epilarea completa e doar o moda in industria porno?
Femeile,, normale'' au par? Celalalte nu sunt normale? Astea-s aiureli

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru iliiiinca):

Da, este doar o moda preluata din industria porno.
Cu cativa ani in urma era alta moda. Sa-ti povestesc de fluturi si inimioare?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru iliiiinca):

Omul de mai sus are dreptate. Parul acolo exista cu un motiv din punct de vedere biologic. Ce rost ar mai avea corpul sa consume resurse pentru ceva atat de inutil pe cum crezi tu?
Daca tu esti epilata complet, e strict alegerea ta. Nu e adevarul absolut. Moda asta cu epilarea, a inceput intr-adevar cu industria porno. Nu stiu daca ai vazut vreodata in viata ta o revista playboy din anii '60-'90, sa observi intamplator ca in timp, parul acela pubian era din ce in ce mai putin. Parca prin anii 2000-2010/2014 inca mai era moda cu parul pubian la femei constand doar intr-o dunga de par sau in forma de inimioara.

Totusi nu inteleg de ce te-ai atacat in felul asta. Omul a spus clar ca toaletarea zonei respective este prioritara. Nu a spus deloc sa nu iti speli zona. Ci doar a spus ca este util din punct de vedere biologic.

| iliiiinca a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Te rog sa mai citesti odata raspunsul meu.
,, Parul acolo exista cu un motiv din punct de vedere biologic. ''- Am spus eu ca nu?
Nu a spus deloc sa nu iti speli zona. Ci doar a spus ca este util din punct de vedere biologic.

Utilizator
Te rog sa mai citesti odata raspunsul meu.
,, Parul acolo exista cu un motiv din punct de vedere biologic. ''- Am spus eu ca nu?'' Am spus eu ca nu?
Omul tocmai a afirmat ca doar actritele porno sunt epilate complet, iar femeile NORMALE au par. Poftim? N-am mai auzit o asa gogomanie.

| iliiiinca a răspuns (pentru LaSteauaCareaRasarit):

E doar o moda? rolling on the floor)

| StoicAnalysis a răspuns (pentru iliiiinca):

Pai si femeile normale ( insemnand cele ca tine care nu sunt actrite ) dupa cine crezi ca s-a luat? Au citit ele brusc in stele prin aceeasi ani, ca zona aia trebuie epilata total?

Inteleg de ce crezi tu ca e gogomanie, dar intelege si tu ca decizia femeilor de rand de a se rade total, nu a izvorat din neant.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Ea este o moda. Fie ca vrei sa crezi asta sau nu. Asa cum acum porti blugi cum purtau
barbatii mineri in 1900, asa esti si tu epilata total.

| iliiiinca a răspuns (pentru StoicAnalysis):

A plecat de acolo, nu am zis nu, dar nu e doar o moda in ziua de astazi.
Acel om a afirmat,, Epilarea completa e doar o moda din industria porno.
Femeile normale au par'' PE BUNE? Femeile normale au par?
Asta inseamna doar actritele sunt epilate, femeile,, normale'' sunt pline de par. TOTAL gresit, GENERALIZARE

| Robert2526 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Nu este deloc util biologic parul pubian, era util in trecutul nostru biologic. Doar pentru ca inca il avem nu inseamna ca inca ne este necesar ci doar ca evolutia biologica nu e la fel de rapida ca evolutia tehnologica. Ai putea la fel de bine sa spui ca si parul de pe picioare este util biologic sau cel de sub brat? Daca nu cumva ai dorinte ascunse sa te plimbi in boola goala pe strazi ca sa iti tina de cald, parul pubian nu are utilitate biologica

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Robert2526):

Sunt constient de asta Robert. Tocmai de asta nu am specificat si acest aspect, cu prezumtia ca se intelege de la sine.