| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 luni mi-am inselat prietena cu fosta care s-a mutat in alta tara si a venit in vacanta.Initial prietena nu s-a comportat diferit, dar cu timpul au aparut schimbari in comportamentul ei.A aflat ca am inselat-o, dar nu mi-a spus. Dupa 1 luna mi-a spus ca vrea sa ne despartim, fara sa mi zica de ce.M-am cam milogit de ea sa nu ne despartim deoarece imi parea foarte rau pentru ce am facut. Dupa inca 1 luna nu i-am mai dat mesaje si nici nu am mai sunat-o.Un prieten de al meu care este cu o colega de a ei imi spunea ca ea vrea sa ne impacam.Nu am crezut.Acum 3 zile m-a sunat, am vorbit, dar inca se comporta diferit.I-am spus ce am auzit, dar mi-a zis ca nu vrea sa ne impacam.Din comportamentul ei mi-am dat seama ca inca ma iubeste.Peste 2 seri s-a dus in club la ziua unei fete.Eu eram prin apropiere si o prietena de a ei mi-a zis sa vina sa vorbesc cu ea.M-am dus si ea inca se comporta urat.Un prieten mi-a spus ca i-a zis ca s-a pupat cu altu si ca i-a vazut vorbind.Nu am crezut, dar a doua zii i-am dat mesaj sa ne intalnim si mi-a spus sa nu o mai caut ca e cu altcineva.Am suna-to sa fiu sigur si mi-a confirmat, iar acum isi da check in cu ala.Credeti ca o face doar din frustrare/dorinta de razbunare.Ce ar trebui sa fac eu?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca vrea sa te faca gelos si sa te simti la fel de prost cum s a simtit ea cand ai inselat o

| WillWright a răspuns:

Ar trebui sa-ti vezi de viata ta si sa-ti cauti alta, din moment ce n-ai putut s-o pretuiesti pe aceasta!
Daca tu nu ai putut s-o faci fericita, lasa-l macar pe altul s-o faca!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebui sa stai in banca ta si sa lasi fata sa isi vada de viata

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Sa te resemnezi, daca tu crezi ca esti victima

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Adica hotul striga hotii? cam asta esti tu, dupa ce ca ai fost atata de fraier de ai lasat sa se descopere ca ai comis-o cu fosta prietena mai vrei sa fi luat si in brate?

| HellRo a răspuns (pentru SpitalulDeGlumeti):

A fost doar o greseala...

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru HellRo):

Asa ceva nu se numeste greseala, capul face capul trage, daca ea s-ar sexuii cu altul si pe urma ar veni la tine sa va impacati cum ai proceda?

| WildDream a răspuns:

De ce sa fie razbunare sau frustrare? Pur si simplu fata si-a gasit pe altu care poate nu e nesimtit ca tine.
Dupa ce ca ai inselat-o mai ai si pretentii... Las-o in pace sa-si refaca viata cu altcineva, care poate o merita.

| alincik900 a răspuns:

Parerea mea este ca e foarte greu sa refaci o relatie dupa ce se pierde increderea.

| Nykol2804 a răspuns:

Eu zic sa iti gasesti pe altcineva ca nu s-au terminat fetele la ea. daca ea nu mai vrea o relatie cu tine e mai bine sa nu insisti cand ea o sa vrea tu o sa fii mult mai bine poate langa altcineva. multa bafta!