| dayoannaa a întrebat:

Acum 9 luni am cunoscut un baiat, am aflat mai tarziu ca mama lui l-a dat pe el si pe ceilalti doi frati ai lui la casa de copii, le trimite bani, se intereseaza de ei, ea fiind in Italia.A trecut prin mai multe incercari pana in prezent, avand varsta de 17 ani. Prietena lui a murit s.a.m.d. Ne-am apropiat foarte mult si ne intelgem foarte bine, am fost langa el cand a avut probleme si pot spune ca nu au fost putine in doar aceste cateva luni...La momentul actual are o problema de sanatate, a facut lupte libere, iar corpul lui nu s-a dezvoltat cat ar fi trebuit si are probleme cu hormonii de crestere si hormonii sexuali, iar din cauza asta inima lui nu bate normal si are prea putine batai pe minut, sangele nu circula si poate oricand da in hipotermie si sa nu se mai trezeasca, cedandu-i inima. Doctorul spune ca trebuie sa-si inceapa viata sexuala (m-am mirat cand am auzit ca e virgin) si ca dupa asta i se vor dezvolta hormonii si incet-incet isi va reveni. Problema e ca, parintii mei nu sunt de acord de fel cu relatia mea cu el si ne ascundem de ei. Si daca ar fi sa facem sex, intreb si eu, unde? Scuze, poate pare stupida intrebarea. dar...nu vreau sa-l pierd. Nu as putea suporta sad

Răspuns Câştigător
| K4sZz a răspuns:

Din astea 2 raspunsuri am observat ca nimeni nu are habar de nimic laughing 1. Masturbarea si sexul sunt asemanatoare aproape identice. 2. Nu am auzit in viata mea ca daca faci sex scapi de vreo boala sau problema medicala. 3.Am avut in familie un var care a avut aceeasi problema si medicul nu i-a spus sa faca sex ca sa nu o mai aibalaughing in schimb l-a trimis la Spitalul Militar din Bucuresti, iar acolo a primit tratament hormonal. Parerea mea e ca profita pe baza acestei probleme ca sa faca sex cu tine, poate isi doreste asta si nu stie cum sa ti-o zica.Si daca nu asculti de raspunsu meu macar asculta si foloseste prezervativ. Durex iti prelungeste copilaria laughing

5 răspunsuri:
| C8ila a răspuns:

Foarte frumoasa povestea, pai intr-o zi cand parintii tai sunt plecati sau intr-un loc mai ferit. Tu iti doresti sa faci sex cu el doar fiindca scapa de probleme sau fiindca il iubesti? Ai grija sa nu regreti mai tarziu :-) Multa bafta!

| SeeDifference a răspuns:

Intrebarea e destul de normala. Mai intai trebuie sa fii sigura ca vrei sa faci... sa nu mai spun cum!(protejat)
Acum sa trecem la partea a doua sunt multe locuri cand parintii sunt plecati sa vina la tine(sa fi sigura ca sunt plecati) sau la hotel/motel...

| gingergirl1 a răspuns:

Pai voi doi sunteti impreuna?
Daca da.o camera la hotel e cea mai ok varianta

| lizucalisuca a răspuns:

In primul rand povestea suna putin dubios, ai grija sa nu incerce sa te pacaleasca.
In al 2-lea rand asigura-te ca il iubesti cu adevarat si ca nu vrei sa faci asta din mila. Imi amintesc ca pe la 14-15-16 ani confundam super usor dragostea cu compasiunea si aveam impresia ca sunt indragostita de oricine cu o poveste trista. Gandeste-te bine.
Daca te-ai asigurat in legatura cu 1 si 2, al 3-lea pas ar fi sa te asiguri ca folositi prezervativul.
Daca ai trecut de 1, 2 si 3, a 4-a chestie ar fi problema legata de locatie: daca nu ai cum la tine acasa sau altundeva unde sa va simtiti confortabil si in siguranta, exista apartemante care se pot inchiria cu noaptea iar unele hoSteluri (da, hosteluri, nu hoteluri) care inchiriaza chiar si cu ora. Poti cauta pe internet, dar mai intai asigura-te ca ai incredere deplina in el si ca va protejati.

| dayoannaa explică (pentru K4sZz):

Sa stii ca nici eu nu am auzit pana acum de problema medicala de acest gen care sa fie rezolvata asa straight face si m-am gandit la varianta asta...