| anonimaTha32 a întrebat:

Ajutati-ma cum sa il uit cand ii atat de greu, dupa un an de zile si 8 luni si-a batut joc de mine m-a umilit ma distrus si m-a lasat pentru ce sa traesc?! (iertati-ma ca scriu asta aici, dar nu mai pot n-am cui sa-i spun)crying ii atat de dureros.

Răspuns Câştigător
| dorin1995 a răspuns:

1 nu fi disperata si daca ai nevoie de consiliere poti sa vorbesti cu mine deschis sunt disponibil la orice ora am patit si eu si te pot indruma sa nu te mai gandesti la el si sa iti incepi o noua viata fara acel "copil distrus" daca vrei sa vorbim add id freeze_do o sa poti sa te descarci si tu ps: incearca sa nu faci prostii nu merita sa nu mai traiesti pentru toti nesuferitii lumea e mare o sa iti gasesti si tu jumatatea (si eu am fost distrus stiu cum e umilit deabinelea stiu prin ce ai trecut si prin ce treci nu esti singura sunt multe persoane care au trecut prin asta)

18 răspunsuri:
| matesanosa a răspuns:

Pentru ca sa intalnesti un altul care sa fac si el ce a facut asta.happy! merita sa traiesti pentru asta nu?

| Caddyi a răspuns (pentru matesanosa):

Esti ___? Fata trebuie incurajata, ___! " anonimaTha ", daca ai dat de un fraier nu inseamna ca toti sunt la fel. Capul sus, zambeste si gandeste-te ca vei da de un baiat mai bun!

| relian a răspuns:

Citi ani ai? Sa nu spui ca ai 50 de ani si te-a lasat barbatul si gata nu o sa te mai vrea nimeni.Fii serioasa si stai linistita ca barbati sint gramezi, stive, ai de unde alege.Mai rau este pentru un barbat decit pentru o femeie sa isi gaseasca pe cineva.Asa ca desi stiu cum te simti lasa ocupati timpu cu altceva. Pune si invata fa ceva nu sta sa plingi pentru nimic.

| Rusu_George_1917 a răspuns:

Dal dracu o fi avut si el motivele lui, nu mai fi asa orgolioasa ca te-a lasat el pe tine si nu invers, e dreptul lui, inseamna ca nu va potriveati, implicate rapid in alta relatie si paraseste tu prima, sa vezi ce bine o sa fie, si o sa iti treaca nebuna mica ce esti, nu te agita atat ca viata nu consta doar in relatii de iubire, si inceteza sa mai fii proasta...(deocamdata esti proasta lui)asa ca fii desteapta si ia-ti un prost si prostitiva amandoi facand prostii in continuare prostutoooo

| DaW a răspuns:

știu prin ce treci. Eu sunt băiat dar.și eu pun suflet în relați și după ..sunt bun cu ea și ea ma ia de prostbig grin fii tare;*

| Dariusuu a răspuns:

Te inteleg draga mea.

Nu este greu sa uiti pe cineva pe care l-ai iubit.

Uitarea necesita timp, tu chiar nu ai nevoie de el.

Meriti sa fi fericita cu altcineva, incearca sa nu te mai gandesti la el, asa sentimentele vor disparea.

Iti doresc tot binele.

Take care.

| Raiiiisa a răspuns:

Asta simti acum dupa o despartire,dar sunt sigura ca nu te-ai uitat putin prin jur sa vezi ce ai putea avea. Unul care te-a umilit,distrus si si-a batut joc de tine nu merita nici un scuipat,si tie iti trece prin cap sa te sinucizi? Trezeste-e! Acum suferi,da stiu ca nu este usor,asta nu insemna ca trebuie sa cazi intr-o extrema si sa iti faci in cap sute de ganduri cum sa scapi cat mai repede de aceasta lume.
Viata nu se sfarseste la unul, dupa ce o sa gaseti pe altcineva, unul care sa te pretuiasca pentru ceea ce esti nu o sa-ti vina sa crezi ca tu ai fost cea care a gandit asa, si de abia atunci o sa-ti dai seama de multe.
Mai bine ca s-a terminat acum si nu mai incolo, suferinta ta se amplifica si poate erai mult mai distrusa.
Acuma sa stii ca nici un barbat/baiat nu merita sa mori pentru el.Asta este parerea mea, nu mi-ar putea trece prin cap niciodata una ca asta.Ma gandesc tot timpul ca nimeni nu si-ar da viata pentru mine, si asta ma face tare:*

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

I-ti va trece doar daca i-ti impui tu,incerca sa cunosti pe cine, poate sa incepi o noua relatie, daca nu ocupati tumpul cu altceva distractiv care sa te faca sa te bucuri de viata asta asa cum e ea, nu fa o drama din asta pentru nu e sf lumii, baieti sunt cu carul si fac pariu ca sunt multi care te-ar dori alaturi.iar el va primi pedapsa lui la timpul potrivit. scucces have fun viata e frumoasa

| anonimaTha32 explică (pentru Raiiiisa):

Iti multumesc foarte mult, va multumesc tuturor ca scrie-ti atat si ca ma ajuta-ti cu cate un sfat. Sa stiti ca pentru mine inseamna enorm de multcrying

| anonimaTha32 explică (pentru Stanciu_Anees_1986):

Dar,nu-i asa simplu adica il iubesc cryingnu-i o zii.cryingIti multumesc foarte mult pentru sfat.

| anonimaTha32 explică (pentru Caddyi):

Sper a fost singurul in care am crezut, m-am certat si cu ai mei cu toata lumea doar sa ii fie lui bine. Si inca o fac, numai sa stiu ca el ii bine si fericit. Multumec foarte mult pentru tot.

| anonimaTha32 explică (pentru dorin1995):

Dar nu pot sa nu fiu disperatacrying(( il iubesc atat de mult, simt ca viata mea s-a terminat la el. Deabea au trecut 2 zile si sunt aproape pe moarte nu mai rezist mult cryingPlus ca i-am scris si mi-a zis ca mai bine luam o pauza, dupa ce ca tot el ma ranestecrying(((. Sa stii ca am luat id-ul tau, nu l-am luat ca sa te ametesc de cap cu problemele mele.Iti multumesc mult

| Caddyi a răspuns (pentru anonimaTha32):

Nu te mai certa cu parintii pentru un ______. Parintii sunt parinti, tu chiar daca te certi cu ei pentru un _____ ei te vor ierta pentru ca te iubesc neconditionat. Ofera iubire celor ce merita, nu unor gunoaie ca ala!

| Caddyi a răspuns:

Micuto, esti mai bine?

| anonimaTha32 explică (pentru Caddyi):

Da,Caddyi, multumesc din toata inima mea, sunt mai bine l-am iertat.Acum am mai auzit cate ceva, dar il las sa vad unde ajunge.

| Caddyi a răspuns (pentru anonimaTha32):

Ioiiiiiiiiiiiiii... cat ma bucur ca esti mai biiiiiiine. Ai grija pe viitor in cine ai incredere si cui ii oferi dragostea ta!

| anonimaTha32 explică (pentru Caddyi):

:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* Multumesc foarte mult, mult de tot. Esti un/o scump/scumpa. Iti doresc tot binele din lume si multa sanatate si fericire.

| Caddyi a răspuns (pentru anonimaTha32):

Sunt baiat! laughing))))))) Ms! blushing blushing blushing