| clauuuu a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog.Sunt disperata! Sunt Clau, 16 ani, Craiova.Acum 1 an jumate` avui o relatie cu un baiat din sc mea pe nume L***, mai mare cu un an decat mine.Statui cu el 4 luni.Luni in care bietul de el avu numai zile grele de cand ma cunoscu pe mine.Ba il parasi, ba ne impacaram, ba il inselam cu altul.Bietul baiat ma ierta dar ca orice om avu si el limitele lui.Intr-o vineri dupa scoala ma vazu in parc cu alt baiat pe nume V******, eram pe o banca, ne sarutaram, iar eu i l-am prezentat lui V***** pe L*** ca fiind un fost iubit.Auzind acestea, V******, el fiind mai mistocar facu misto de L***. Tipa dupa el.Saracu de el pleca cu capul in jos din acel parc, trist.Convinsa ca ma va ierta, fusai luni sa vorbesc cu el.Ghiciti ce.Nu ma baga deloc in seama.Se facu ca nu exist.Treaba asta s-a intamplat acum un an.De atunci nu ma mai baga in seama, nu ma saluta.Imi cerui scuze odata si imi zisa ca nu are nimic.Si atat vorbi cu el.Il iubesc de cand incepu scoala, il ador, in ultimul timp il visai noaptea.Suntem amandoi la mate-info si ne intalnim mereu dar nimic... Ce sa fac sa ma impac cu el? Tineti cont ca sunt o fata mai rusinoasa.Help me, va rog.As face orice! Regret nespus ce facui.De acum inainte incerc sa fiu mai apropiata de D-zeu.Sunt sigura ca ma va ajuta.

42 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Il vrei acum din orgoliu ca nu mai ai paiata langa tine!
Ai noroc si daca iti zice 'buna!'hee hee

Ar fi prea prost sa te primeasca iar!happy

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eh, dupa fapta si rasplata! Nu cred ca mai ai vreo sansa cu bietul baiat. El s-a ars cu tine si trebuie sa fie dus cu capul sa mai incerce din nou.Si el si eu suntem convinsi ca nu ti-ai schimbat naravul, ci numai parul, ca lupul din proverb! Poate ca te-a iertat (eu n-as fi facut-o!) da nu cred ca a uitat! Asa ca lasa omul cu viata lui si uita-l.Nu-ti mai bate joc de el, ca roata se poate intoarce.

| Luori a răspuns:

Il apreciezi dupa ce il pierzi? Ti-ai batut joc de el in muuulte mooduri foarte urate! Deci imi este mila, sincer. A rabdat saracul pentru tine... Cred ca ar fi mai bine sa iti iei un baiat care te merita. In primul rand ar trebui sa iti demonstrezi tie insuti ca te-ai schimbat. In trecut acest baiat te-a iertat de nenumarate ori. Acum incerci sa vii tu cu coada intre picioarepuppy dog eyes la ceea ce era. Mi se pare. rolling eyes Since baiatului iar fi bine daca ar gasi o fata pe masura lui. In ziua de azi greu gasesti pe cineva care sa rabde astfel de lucruri. Ai fost norocoasa, dar prostuta. Acum te-ai desteptat, dar sa vedem cat de norocoasa vei ma fi.

| Rukhsandra a răspuns:

L-ai avut draga la picioarele tale si tu ce-ai facut? i-ai dat cu piciorul
ce sa ma zica saracu baiat s-o fi saturat sa-l calci in picioare si cred ca are tot dreptu sa nu te mai bage in seama
tu ce-ai face daca un baiat si-ar bate joc de tine? te-ai duce la el si l-ai pupa sau strange in brate sau l-ai ignora si incerca sa-l uiti? oricum a indurat multe cu tine iar acum pur si simplu s-a saturat sa fie carpa ta de sters pe jos ...si toti ne dam seama cat iubim acea persoana dupa ce o pierdem definitiv
ai grija de tine si incearca sa nu te porti asa de urat cu baieti pe viitor te pup kiss

| cossmy a răspuns:

Tu esti baiat si fuseshi cu alt baiat?:O

| irina20 a răspuns:

Deci iti e rusine sa vb cu el, sa-i spui ce simti dar nu ti-a fost rusine cand l-ai inselat?
Ai putea vb cu el, spune-i ca-l iubest si ca-l vrei inapoi, si ca iti pare rau ca ai gresit...etc.S-ar putea sa te accepte, dar oricum sunt slabe sanse. L-ar ranit prea mult si nu cred ca ar fi dispus sa o ia de la capat.

| unione a răspuns:

Ar fi fraier sa se impace, parerea mea

| IsabelaIssa a răspuns:

Din brazda esti? Da' nea' Marin miliardaru' de unde era mai sti? laughing Nu vrei sa dai la teatru sa jocu roluri de olteanca? Ca tare bine ti-ar stalaughing Pai ce facusi tu nu e bine, ca iti batusi joc de saracu' baiat, si tu vrei sa te mai iubeasca? big grin Ce cautasi sa ii faci cunostiinta cu amantu'? Si mai fusasi convinsa si ca te va ierta. Pentru el eu cred ca se termina totul. Acuma ramasasi cu amantu, tine de unu nu mai pleca asa cu toti.:d

April
| April a răspuns:

Dumnezeu ajuta, intr-adevar fete "rusinoase" ca tine! roga-te si spera! Dar, judecand dupa fapte, cred ca ar trebui sa faci si cateva matanii!

| Hombre a răspuns:

Nimic nu este adevarat aici, dar amuzant.

| Frogie a răspuns:

Nu prea te vad rusinoasa. Si sincer, bravo lui ca nu te mai baga in seama. Asa meriti avand in vedere faptul ca l`ai folosit atata timp! Vrei sa se comporte ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, sa fie totul la fel? Te inseli, eu zic sa il lasi in pace sa`si traiasca viata. Din cate vad, tu nu il meriti nici pe departe; e prea bun pentru tine! Ciao!

| OanaG a răspuns:

Cere`i scuze...

| Smarandica a răspuns:

O saracuta! ce rusinoasa esti daca ti-ai inselat prietenul.

| Yoana a răspuns:

Draga mea nu trebuia sa-l inseli daca intr-adevar tineai la el nu trebuia sa faci asa ceva. acum e evident ca el iti intorce spatele si sta si cu alte fete. dar cred si ca inca te place dar sufera pentru ca uh ai facut ce ai facut. ai putea sa vorbesti cu el mai mult, nu stiu pe mess sau la soala. spune-i ca regreti nespus de mult ca ai facut acceasta mare greseala si niciodata nu vei mai face prostia asta.sigur reactioneaza cumva, uite asigural ca l-ai iubit si cal iubesti fff mult. apropo si eu ma numesc tot clau si si eu sunt ff rusinoasa cu baietii.

si eu am cunoscut d curan un baiat, am vb cu el 2 saptamani dar apoi ma uitat, el a fost si cu o pr de-a mea (mai sunt si in clasa cu ea) si mie teama sa nu se fi impacat, ma simt si eu la fel ca tine treista si suparata e ffff greu sa uiti pe cineva pe care il iubesti mult

stai mai mult pe langa el fal sa inteleaga cal iubesti tare mult, dar daca te vei impaca cu el sa nul mai inseli pentru ca d data aceasta nu te va mai ierta, sunt sigura...

multa bafta clau

| ServanaAtoni a răspuns:

Mda.
stii ceva, o sa ma rezum la a-ti spune:SA-TI FIE RUSINE!
PS.invata sa scrii

| Xonia a răspuns:

Esti olteanca?

| Lost In Your Smoke a răspuns:

rolling on the floorrolling on the floorOlteanca d-a noastra big hug "il visai","fusai"laughingMa nu stiu daca Doamne Doamne te va ajuta avand in vedere ca saracu `Laur a avut de suferit urat de tot din pricina ta si a lui Valentin.Mai gandeste-te la asta.Lasa baiatu in pace sa-si traiasca viata.
Paceeelaughing
xoxo[gossip girl.]

| daddu a răspuns:

Tot tu esti aia careia nu ii convine nimic? el e orgolios? da tu cum esti tu? Cred ca baiatu a facut exact ceea ce trebuia. Sper sa nu mai fii cu el Niciodata.

| mikaela25 a răspuns:

Olteancooooooo

| matt25 a răspuns:

Regreti pe naiba. Te-a iertat de atatea ori si tu ai fost ipocrita si cum el te ierta, tu il inselai, el te ierta, tu il inselai, asta era rasplata ta. Iar capac, l-ai prezentat ca fiind un fost iubit, desi tu umblai cu amandoi. Nu pot sa spun decat sa iti fie rusine de tine.

| gabytza_7109 a răspuns:

Nu prea se vede ca esti asa rusinoasa daca ai avut tupeu sa-l inseli si mai mult sa il prezinti ca fost iubit. deci e normal sa iti plateasca cu aceeasi moneda ai profitat de bunatatea lui ca el te iarta mereu dar in viata nu e asa te iarta odata de mila odata de sila da dupa aia se schimba orice sentimen cand vezi ca nesimtirea pluteste in aer. nu ai facut bine ce ai facut. si sincer mi-as dori sa te ajute Dumnezeu dar nu cred ca o sa te mai ierte el. Si numai fii asa sigurawinking

| dragosh a răspuns:

Pai de ce l`ai lasat pentru altu` daca baiatu` din cate zici era unu deosebit? Monotonie?
Mai bine era daca ii spuneai ca numai vrei sa fi cu el decat sa il inseli, nu vreau sa par rautacios da` chiar nu creca il meriti pe baiat.

| iverson a răspuns:

Oltenia laughing)
pe romaneste... ai fost proasta ca ai tratat superficial problema si acu suferi de pe urma asta.
O solutie ar fi ca sa incerci sa intri in vorba cu el... pe la proiecte pe la un suc comun cu colegii, spor

| Lol_1641 a răspuns:

Trebuie sa fie Prost sa se mai impace cu tine! laughing

| kennyspark a răspuns:

Am inteles ca pe el il cheama Luci si pe mistocar valentin. Dzeu nu are nici o legatura asa ca mai bine i-ai spune lui ce ai scris aici. si ca esti disperata si ca ai face orice ca sa il ai inapoi si sper ca el sa iti administreze ce meriti. dar fix ce meriti.

| ralucagld a răspuns:

Un om il apreciezi cel mai mult dupa ce il pierzi. dar dc nu-i spui lui toate lucrurile astea pe care le scrii aici? fa-ti curaj si vb cu el. cere-i o ultima sansa si promite-i ca vei avea un comportament exemplar fata de el si ca vei incerca sa repari tot raul facut.succes:*

| lil_2808 a răspuns:

Nu stiu` ia`l de brat si spune`i VREAU SA DISCUTAM! si iti ceri iertare si noah... da app scuze ca intreb cum esti fata rusinoasa daca ai stat cu atatia baieti si mai ales cand ai stat cu unu si`l inselai cu altul?big grin :-o

| DeyCj a răspuns:

Săracul băiat. Păi tu ţi-ai cam bătut joc de el; eu să fi văzut o dată că m-ar fi înşelat prietena nu ar mai fi avcut ce discuta cu mine din momentul ăla, aşa cum a şi păţit fosta, şi asta după ce i-am dat un an din viaţă. Nu ştriu peste câţi băieţi de ăştia o sămai dai. El te-o iubit sincer dar cum ai zis şî tu orice om are limitele lui.Acum îi cam târziu să mai poţi face ceva, destul şanse ai avut ca să îţi revizui comportamentul faţă de el nu?
Singura soluţie ar fi să îţi cauţi altul şi să nu mai repeţi greşeala ce ai făcut-o cu el, si dacă te plictiseşti de el mai bine zii în faţă, nu îţi bate joc de sentimentele nici unui băiat că poate vei da şi tu peste unu care să îşi bată joc de tine şi să se întoarcă roata. happy
Succes la băieţi şi să ai grijă de tine. O seară faină să ai.

| alisuncik a răspuns:

Nu asi zice ca esti de loc rusinoasa mai degraba neobrazata sa fi fost in locul lui "l" nu teiertam daca chiar erai ultima fata de pe pamit
Chiar sunt unii oameni ca mine ce nu suporta tradarea sper ca "l" nu are acest cusur dar totusi poate iti mai da el o sansa

| Adlianuka a răspuns:

Du-te si vb cu el. explica-i ce simti pentru el si cereti scuze inc o data. daca il iubejti asa cum ziciiati inima in dinti si du-te l el.si ai sa vez ca totul o sa fie bine