| Diana661 a întrebat:

Ajutati-ma,va rog! Am o problema foarte, foarte delicata.Sunt extrem de suparata,sufar enorm si nimeni nu ma intelege.

Locuiesc cu mama. Dintotdeauna a fost asa. Niciodata nu am avut o familie completa.
Sunt singurul copil din familie. Unchiul meu,care imi era ca un frate, s-a mutat in Germania.Am ramas singura.
Mama m-a lasat cu gura cascata.Mi-am dat seama ca nu e asa cum am vazut-o eu pana acum.Sa ma ierte Dumnezeu că spun asta, dar e ca o tarfa. Vorbeste cu un tip din SUA pe internet.Isi trimit poze cu buze tuguiate toata ziua.Nu l-a cunoscut niciodata,dar il pune mereu pe primul loc.
Am suferit foarte mult cand am vazut cum s-a schimbat.A devenit vulgara,are un vocabular foarte trivial si se enerveaza din orice.
Credeam ca asta e tot.Ii dadeam dreptate, ma gandeam ca ii e greu si ei sa ma creasca singura si ca trebuie sa o respect.O ajutam cu toate.La scoala sunt premianta.Am luat premii olimpiadele nationale de chimie si limba germana.Nu vreau sa ma laud,dar ca sa stiti si voi ca nu are motive sa se poarte asa cu mine.
Mereu am rugat-o sa renunte la relatia ei virtuala,pentru ca nu ii aduce niciun beneficiu si mai bine ar incerca una reala.M-a batut,m-a umilit in ultimul hal si m-a distrus psihic.
De ceva vreme m-am atasat foarte mult de doamna de germana, care imi e si diriginta.Ea este axact asa cum era si mama inainte sa devina...stiti voi.
O admir mult pe profesoara mea, ea este un model pentru mine.M-a ajutat mereu si m-a sustinut cu toate puterile ei.Este o persoana minunata, extrem de dedicata profesiei.
Am inceput sa tin la dumneaei mai mult decat la mama.Simt ca imi ofera mai multa dragoste.
Am facut o descoperire care mi-a provocat dezgust fata de mama. Tipul ala,cu care vorbeste ea, ii trimite fotografii nud.Sunt foarte indecente, demne de pornografie.Eu,care nu am vazut un barbat gol in viata mea(stiu, toate celelalte fete de varsta mea au vazut macar o data un film porno) am fost traumatizata.A fost oribil! Scarbos!
Probabil veti zice ca nu e treaba mea... Poate ca asa este.Dar sufar extrem de mult.Am inceput sa o vad ca o curva.Scuzati-mi limbajul.Sunt conplet devastata, dezgustata si speriata.Nu pot sa cred ca cea care m-a crescut poate face asa ceva.

Mama nu stie ca i-am descoperit pozele alea.Imi e rusine sa ii zic.
Daca nu m-as gandi la oamenii care tin cu adevarat la mine, as fi in stare sa ma sinucid.Nu pot face asta,penteu ca sunt,de altfel, o persoana religioasa.
Am niste bunici la care tin foarte mult.Si ei ma iubesc enorm pe mine...Dar problema este ca sunt foarte batrani, iar scoala din satul lor este extrem de slaba.Momentan sunt in clasa a 10-a la un liceu de top din tara.

Nu am prieteni atat de apropati incat sa le spun lor niste probleme atat de delicate. As fi vorbit cu doamna diriginta,care imi este ca o mama(poate chiar mai mult de atat), dar nu vreau sa o amestec in asa mizerii.Mi-ar fi rusine de propria familie.

Ce pot sa fac? Am o viata de cosmar.Nu intelegeti.

Sa ii spun mamei ca stiu de pozele alea?

Sa vorbesc cu doamna profesor despre problema mea?

Ajutati-ma, va rog! Pana nu fac vreo prostie...

Răspuns Câştigător
| DonGiani a răspuns:

Roagă-te la Dumnezeu cat mai mult și el te va ajuta, spune-i lui tot ce te doare, încearcă sa fi mai optimista. Te rog, ai grija de tine.

41 răspunsuri:
| Lawliet14 a răspuns (pentru Diana661):

Profesoara ta are copii? Daca nu ar avea ar fi chiar usor sa o convingi sa te adopte la 18 ani. Spune-i ca te revansezi si o sa ai grija de ea la batranete daca te tine pana termini facultatea!

| Lawliet14 a răspuns (pentru Diana661):

Psihologul nu are voie sa divulge secretul profesional, exact ca toti medicii. Exista un juramant.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Diana661):

Trebuie sa vorbesti, tu ai nevoie de ajutor. Nu fa greselile altora! Risti sa faci depresie si sa-ti distrugi viata, sa fii nefericita. Potentialul tau intelectual este intens.

| sofisis a răspuns:

Pe scurt, viata sexuala a maica-tii NU e treaba ta. Tu peste 2-3 ani o sa iti vezi de viata ta si atunci? Daca te simti bine vorbind cu profa de germana, fa-o. Te eliberezi si nu te mai stresezi. Dar inceteaza sa te mai intereseze de viata sexuala a mamei tale.

| Diana661 explică (pentru Lawliet14):

Imi place cum ai gandit laughing
E o persoana foarte ocupata, se dedica total profesiei.Nu m-a sputea eu duce la ea sa-i spun "Hei, ma tii pana pe la 18 ani?" laughing

Ar ramane tablou.Mai ales ca mama a avut grija sa isi faca o imagine in societate.Nimeni nu o cunoaste cu adevarat.Probabil ar crede ca problema e la mine.

| Diana661 explică (pentru Lawliet14):

Daca ar stii bunicii ce face ea, probabil am muri de rusine.

| Diana661 explică (pentru Lawliet14):

Stiu.

| Diana661 explică (pentru zăGhost):

Incerc.Ms.

| Neyter a răspuns (pentru LilPeep):

XD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tatãl tãu ce face? Unde este?
Pentru inceput ai nevoie de suport financiar si emotional, nimeni nu te poate ajuta doar temporar chiar si profesoara, cu Mama ta nu mai ai ce sã vorbesti despre asta deoarece ti-ai dat si tu seama cum este.
Dacã inveti germanã stai cu Mama ta si dupã liceu vorbeste cu unchiul tãu poate gasesti un job sau faultate in Germania, deocamdatã esti dependentã de Mama sau de Tatãl tau care nu ai zis nimic.

| Andrei9923 a răspuns:

Din ce oras esti?