| Ic3Cr3am a întrebat:

AJUTOOOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRRR crying

vreau sa ma schimb crying
sunt cam timid ...imi e frica sa spun in fata tot ce simt...
de ex nu pot sa ii spun unei fete ce simt pentru easad
am 15 ani... vreau sa imi schimb statura...
ziceti-mi niste ideii : de ex la imbracaminte, cum sa ma comport etc crying((

vreau multe sfaturi... cele mai bune si cele mai multe sfaturi primeste fundasad
AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Deci, in primul rand nu trebuie sa te panichezi, ci sa te relaxezi. Sunt sigura ca u esti vreun tocilar sau de vreo uratenie rara. Incepe cu pasi mici. De exemplu daca vrei sa inviti o fata undeva sau daca vrei sa-i spui ce simti pentru ea nu trebuie decat s-o prinzi intr-un moment singura ( cu prietenii ei de fata te vei speria si mai tare, acestia putand sa te ia cam peste picior) si sa-i spui: Sti, nu vreau sa razi de mine sau sa crezi alte chestii da eu sunt atras asa de tine. Nu parea speriat, pentru ca asa va crede ca te poate manipula sentimental. Ia-ti o atitudine cool, de tip macho (fetelor le plac genul asta de tip) si incearca sa te uiti in ochii ei. dac nu te poti uita fix in ochii ei alege o alta zona a fetei, de exemplu intre sprancene, asa va parea ca te uiti fix in ochii ei. cat despre imbracaminte daca scoala ta are reguli stricte cu uniforma nu trebuie sa te imbraci colorat doar pentru a atrage atentia, pentru ca asa vei putea da de incurcatura cu profesorii. Poti opta pentru blugi, un tricou/bluza alba ( poate sa fie si cu un model de ea), tenisi ( ghete/bocanci pe timp de iarna), sacou negru descheiat unde iti poti sufleca manecile. Fi tu insuti si nu lasa sa vada ca esti timidwinking

16 răspunsuri:
| Life4Fun a răspuns:

Odata am fost si eu ca tine,incearca sa iti schimbi comportamentul nu te lasa intimidat de ocazii profitabile, iti trebuie ceva tupeu imbracamintea nu conteaza dar daca pentru tine,, da'' incearca sa te imbraci ceva gen rapper sau rocker.

| DragosConstantin a răspuns:

Ai incredere in tine nu trebuie sa-ti fie frica sa-i zici la o fata ce simti pentru ea ca nu te mananca fara griji laughing poate si ea simte la fel pentru tine si te-ai facut cu o gagica sa zic asa big grin, dar daca sentimentul nu e reciproc asta e cauti alta ca sunt destule fetite pe lumea asta happy oricum trebuie sa scapi de timiditate ca nu te ajuta cu nimic o poti invinge cu putin curaj si incredere de sine big grin

| mamasiita a răspuns:

Despre imbracaminte si frizura ti-as recomanda un stilist

| Gabitssaaa a răspuns:

~ In primul rand incearca sa iti iei inima in dinti si sa te gandesti ca nu se va intampla nimica. Incerco sa iei acea fata de mana sa te apropi de ea, cand vorbeste sa o asculti mai pe inteles sa intri in lumea ei happy 2. la imbracaminte thinking nu incerca sa fii altcineva fi uh insuti ( asta ne place noua ) Ia-ti un tricou simplu o jacheta sau un hanorc, dar manecele sa le tragi in sus si mai aduga o pereche de blugi rupti happy ca accesori sa iei o caciulita din asta smecherita`smug si daca vrei dar nu e obligatoriu sa iti iei o pereche de ochelari mari. doar daca iti sta binewinking Deci cum ti-am spus! fii uh insati love struck daca vrei iti mai dau sfaturii doar daca vrei happy si crezi ca ti-ar fi de folos! ai grija de fata`oh go on

| andrey910 a răspuns:

Scapa de timiditate nu te ajuta cu absolut nimic, si nu mai fi genul romantic care se indragosteste de orice fata (care de obicei umbla dupa baieti rai si v-a rade de tine). Nu pune suflet pentru nici o fata daca nu stai cu ea. Si tine minte ca majoritatea fetelor vor baieti rai la varsta asta. Chestia cu timiditatea cred ca o ai din cadrul familiei, sunt sigur ca parintii si bunicii tai te-au invatat sa fi politicos, sa stai in banca ta,,, sa nu lovesti o fata nici cu o floare,, (desii 90% din fete la varsta asta nu se v-or uita niciodata la un baiat timid), cu alte cuvinte sa nu vorbesti, sa nu te faci remarcat cu nimic. Si eu eram asa si mi-am dat seama ca e o prostie.toti tampitii cu tupeu au parte de cele mai frumoase fete si baietii cuminti sunt luati de prosti. Da-ti mai multa importanta tie, pana la urma tu contezi. Si nu te mai oferii sa ajuti orice fata doar pentru ca iti cere ajutorul, te va considera doar ca un amic si nimic mai mult.

| XxSh0xFirexX a răspuns:

LA INBRACAMINTE :caciula nitro white riot, bluza:http://www.polyvore.com/......ited/thing bluza :http://www.madishop.ro/bluza-barbati-puma-king-walk-out-p56.html, papuci: http://hainetari.com/......eti_puma/, pantaloni: http://fabrik9.blogspot.com/2009/03/pantaloni.html Aceste haine te vor face scmecher si frumos, si in privinta Timiditati tebuie sa o infrangi alfel vei muri singur

| TheSupreme a răspuns:

Da nu vrei sa te leg si la sireturi si sa-ti dau de mancare? Daca te temi sa nu rada altii de tine uita`te la ei si ia-ti si tu ce au, sau foloseste o oglinda si vezi ce`ti sta bine, crezi ca parerea ta nu inseamna nimic?
Despre problema cu fata... Fii discret, istet, fa pe desteptu, lauda`te un pic, cu o atitudine superioara, vb la inceput ca si cum ai glumi si fa`o pe ea sa creada ca doar vorbiti aiurea in gluma, apoi pune`i o intrebare incuietoare de unde sa-ti dai seama daca ii place de tine, daca vrei sa`si dea ea seama ce simti, tot asa pornesti ca in gluma daca vrei sa nu risti nimic (de fapt, chiar asta e ideea fiindca daca esti amuzant, lumea o sa creada ca tu tot ce faci faci in gluma si nu ai de ce sa te rusinezi) si incepi frumos cu complimente dragute, o curtezi usurel cu un substrat hilar si apoi devii serios putin cate putin si ii spui ce simti cu adevarat, ca sa nu`i cada cu tronc dintr`odata.

| TheSupreme a răspuns (pentru ViVi99):

Mama VyVy dar ce incurajator incepe mesajul tau laughing

| Ic3Cr3am explică:

Toate genurile...in afara de manele, populara...
gen Guess Who | B.U.G | Spike ...etc

| Ic3Cr3am explică:

Hai sa va zic cevasad

i'am zis fetei intr'un fel sau altul ca imi place de ea...
este cu mine in clasa ...si imi e frica ce reactie va avea lunisad
pe mess nu a zis cine stie ce...a zis ca stia ...nu am vorbit mult cu ea!
spuneti'mi ce sa fac cand ma voi intalni cu ea la scoalacrying

| ViVi99 a răspuns (pentru TheSupreme):

Dabig grin

| Andraa1996 a răspuns:

Ic3crEam! ai spus ca i`ai zis fetei ce simti pentru ea,spune`mi ce ti-a raspuns. Daca a evitat un raspuns anume, inseamna ca ori ii este rusine pentru ca pana acum ati fost decat prieteni, ori te place dar nu stie ce sa faca acum! Astept raspuns!

| Ic3Cr3am explică (pentru Andraa1996):

Ea nu a zis nimicsad
imi este frica sa mai fac ceva...sau sa ii mai zic ceva. poate gresesccrying
nu stiu ce sa facsad

| Ic3Cr3am explică (pentru Andraa1996):

Da'mi id tau putin...te rog sad

| LoveSroL a răspuns (pentru ViVi99):

Buna am si eu nev de ajutor am cam aceeasi problema doar ca e putin diferit te rog raspunde la intrebarea mea multumesc

| LoveSroL a răspuns (pentru XxSh0xFirexX):

Buna te pricepi la imbracaminte? daca te pricepi si vrei sa ma ajuti da-mi un mesaj cu id`ul tau (skype Y! M) sau da-mi un raspuns aici