| candycane16 a întrebat:

Ajutor! imi place un baiat. e prieten cu fratele meu.se comporta frumos cu mine, mi-a zis ca ma place. dar a zis ca unica problema este ca sunt sora a unui prieten foarte bun, si ii e frica de reactia fratelui meu, nu vrea sa se certe cu el. se comporta super frumos cu mine, ma invita in oras. acum 2 zile e mai distant, doar din cauza ca vorbeam si am inceput sa gelozez, si ne-am contrat, si la emotii am spus ca nu ma intereseaza ce face el, si el s-a suparat. din momentul cela nu e asa cum era(. il vreau nespus de mult si sunt dispusa sa lupt pentru el. am vb cu fratele meu, si a zis ca nu-i nici o problema daca o sa fiu impreuna cu vreun prieten de-al lui(am fost foarte surprinsa de asa reactie). spuneti-mi va rog foarte mult, ce as putea face?( eu am 16 ani, el 22. sa-i zic ca-mi place? sau sa-i propun sa iesim in oras si sa vorbim? ieri m-a invitat sa stam intr-un local, unde erau si niste prieteni de a lui fratele meu, si cind m-a sunat a zis sa ma pornesc si in acel timp se porneste si el. si peste 10 minute ma suna un alt prieten de-a lui fratele meu si imi zice sa stau acasa(era 3 noaptea), deoarece daca afla fratele meu imi da bataie(asa a zis el). astazi am vb cu fratele si a zis ca nu era nici o problema daca avea sa ies ca el are incredere in ei.si azi fratele meu l-a sunat pe ala care m-a sunat pe mine si a zis ca sa stau acasa, si ala a mintit foarte multe ori.fratele meu il intreba si ala nega, si inca odata il intreba, si ala zicea ca nu tine minte, apoi iar il intreba si apoi zicea adevarul.si cind fratele meu l-a intrebat de ce m-a sunat si de ce mi-a zis sa stau acasa, ala a zis ca ei deja se duceau din local, apoi iar fratele meu l-a intrebat aceasta, ala a zis inca ceva(nu tin minte), apoi cind l-a intrebat ultima oara, a zis ca baiatul(prietenul lu fratele meu care imi place) l-a sunat si i-a zis sa-mi sune mie si sa-mi zica sa stau acasa:S cum credeti, e corect? pur si simplu m-a pus pe ginduri, baiatul care il simpatizez imi suna atunci de n ori si imi zicea cind se porneste, ce face, ma intreba cind eu ma pornesc, si a zis ca o sa intirzie cu maximum 20 min si sa nu-mi fac griji. ajutor va rog, nu aveti idee ce mi-e greu pe suflet(sincer sunt in stare sa lupt pentru el, dar cind am auzit aceasta, nici nu stiu ce sa zic. ajutati-ma va rog(

4 răspunsuri:
| WhiteRose a răspuns:

Wowbig grin
Ai facut ft bine ca ai vorbit cu fratele tau si daca el te lasa at e ok.
Acum ar trebui sa vb cu baiatul acela de care iti place si sa ii spui ca daca problema era fratele tau, uite ca s-a rezolvat si sa iti spuna ce vrea acumthinking

Mie personal mi se pare prea mare pentru tine si sa iesi la 3 noaptea ca sa te vezi cu mai multi baieti mi se pare ciudat, dar e alegerea ta, ai grijahappy

Pe de alta parte este posibil ca acest baiat de care iti place sa isi bata joc(asa sunt unii baieti, din pacate ) desi nici in celalalt nu ar trebui sa ai incredere.

Vorbeste odata cand esti singura tu si cu baiatul de care iti place, intalniti-va undeva, dar singuri, sau cum vrei si intreaba-l asa ce are de gand sau orice vrei tu sa aflii de la el si vezi cum reactioneaza.

Ai grija!

| Aly_7627 a răspuns:

Cum sa-ti explic eu tiethinking sincer cred ca el te placethinking dar anturajul il face sa-ti spuna toate astea. totusi ii o diferenta de varsta, poate prietenii lui nu cred ca tuh esti potrivita pentru el. ceea ce poti face tuh e sa te intalnesti cu el, sa vorbiti si sa lamuriti totul, daca nu faci asta nu o sa stii niciodata ce s-a intamplat cu adevarat. si lupta pentru el daca va placeti reciproc o sa ajungeti la o relatie stabilahappy. good luck!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te fata, si impusca-te, e prea mare. Nu mai visa la seniori

| niuska a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa ai curaj si sa incerci sa vb singura cu el sa pune-ti toate lucurile la locul lor... dar fii mai indiferenta fata de el si ve-i vedea efectul... pup succese