| CatalinGeorge a întrebat:

Am 12 ani si imi place de o fata de 14 ani. Ea nu mi-a zis ca ma place, dar nici ca nu.Nu stiu nimica, tot ce stiu e ca ma baga in seama si ca sta cu mine, dar nu lasa semne ca m-ar placea...cand ii zic ca o plac face semnu straight face ce credeti?big grin

9 răspunsuri:
| Georgiana2905 a răspuns:

Probabil doreste ca tu sa faci primul pas. asa ca nu mai sta pe ganduri si fa-i o surpriza. Cumpara-i o ciocolata si zi-i: arati minunat azi! Asta e pentru tine.

| raisa1993maria a răspuns:

Intreab-o daca te place, ce e asa greu? ce-ai de pierdut in cel mai rau caz un raspuns negativ, ai 12 ani ai timp pentru fete nu e singura. odata ce pune semnul ala nu cred ca e prea incantata. altfel punea si ea "happy" sau "big grin" bafta!

| Sin a răspuns:

De obicei fetele care au 13-14 ani incep sa se uite dupa baieti mai mari decat ele.Totusi, poti s-o intrebi direct, nu pierzi nimic daca incerci.
Sa sti ca daca o fata te baga in seama, sta si vorbeste cu tine nu inseamna neaparat ca te place. (si invers e valabil)E pur si simplu politicoasa si prietenoasa.

| Diana889333 a răspuns:

De ce-i spui pe mess c-o placi si nu in fata. ma gandesc ca poate reactioneaza mai altfel. Mai altfel in sensul ca. in asa fel incat sa te prinzi si tu ce vrea sa zica.

| de a răspuns:

Eu cred ca iti trimite semnul ala, pentru a intelege ca nu te place.

| Anonim_5618 a răspuns:

Cred ca face asta ca esti mai mica decat el... ma refer la semn

| Sports a răspuns:

Si eu am un caz asemanator

| hhk a răspuns:

Uite; fetele la 13-14 ani cauta distractie, bat apropouri degeaba. In 99. 99%din cazuri nu simt nimic. O sa-ti dai seama cad o mai cresti vreo 2 ani.

| Fabianutzu a răspuns:

We am si eu 12 ani si am vreo 5 admiratoare de 14 ani.Dar nu ma intereseaza de ele chiar daca sunt cele mai frumoase din clasele lor.Eu iti recomand sa te ocupi de scoala mai bine.