| AleDeni a întrebat:

Am 15 ani si in curand o sa ma dezvirginez. imi e putin frica si in acelasi timp >rusine:"cum o sa fie? o sa doara? cam cat sange curge?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu-i aşa SIMPLU şi SCURT răspunsul!

Dacă ai răbdare, am să te rog să intri pe profilul meu şi vei GĂSI acolo un RĂSPUNS exact pentru aceeaşi întrebare ( pusă de o altă fată ) - precum şi MULTE alte lucruri care sunt IMPORTANTE ( care ţin de educaţia sexuală NECESARĂ în acest moment al începerii vieţii sexuale )!

Lectură plăcută!

10 răspunsuri:
| AleDeni explică:

Dau funda la cel mai serios si detaliat raspuns:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea presupune o oarecare usturime (ceva de genul in care te-ai taia superficial la un deget sa zicem).
Sangerarea nu este deloc abundenta, se rezuma doar la cateva picaturi.
Ti-am dat raspunsurile dorite dar as vrea sa te sfatuiesc sa nu o faci. Acum nu stiu in ce conditii vrei sa te deflorezi. Vrei sa te masturbezi sau doresti sa faci sex cu un barbat.In tot cazul, consider ca esti prea tanara ca sa iti incepi viata sexuala. Trupul si psihicul tau trebuie sa fie pregatite pentru a face marele pas. Sexul nu este un joc nevinovat. Este un aspect foarte important in viata unui om.

| LikeACandyxD a răspuns:

Dar cum vrei sa te dezvirginezi?
Prin masturbare sau prin sex? Ca sa stiu ce raspuns sa iti dau :*

| AleDeni explică (pentru LikeACandyxD):

Sex.

| AleDeni explică:

Am auzit ca dupa ce iti incepi viata sexuala te ingrasistraight facedar o prietena mi-a zis ca iti cresc doar sanii, fundul. cum e?

| LikeACandyxD a răspuns (pentru AleDeni):

Draga mea, nu e un repros, dar te sfatuiesc sa nu faci asta la aceasta varsta, ai tot timpul inainte si mai ai timp pana la 18 sau 20 de ani, esti inora si nu vrei ca iubitul tau sa fie acuzat. Si eu am 15 dar nu ma grabesc, daca ma iubeste ma va iubi pentru suflet nu pentru trup. Si legat de durere, la inceput pentru. ca e prima oara va durea este normal, si sangele nu va fi abundent big grin Don't worry for that. Eu recomand un lubrefiant sau un prezervativ ca sa alunece mai usor happy Succes :* Vacanta placuta

| AleDeni explică (pentru LikeACandyxD):

Multumesc de sfat! :*

| LikeACandyxD a răspuns (pentru AleDeni):

Cu placere happy

| Dianaㄨ a răspuns:

Mai asteapta putin, sfatul meu. S-ar putea sa regreti ca nu ai fost bine informata, dupa cum vad, nu sti cam nimic. Mai asteapta, ca nu scapa hormonii din tine.

| alexandrualind a răspuns:

Este putin dureros dar no prea mult sange.