| Mnumh a întrebat:

Am 17 ani si iubita mea are 14. Sunt primul ei prieten. Avem 7 luni de cand suntem impreuna. Noi am vorbit despre prima noapte de dragoste si nu prea vreau sa o facem in viitorul apropiat, pentru ca este mica. Stiu ca trebuie sa vina de la sine. sa fim siguri ca ne putem darui asa, insa. cam pe la ce varsta credeti ca am putea avea primul contact sexual? 16-17? Totusi. o sa avem 2 ani jumate de relatie. Nu sunt genul care sa o lase dupa prima noapte de amor. Daca eram genul ala, nu asteptam atata timp ca sa o facem. O luam direct: o facem sau nu? laughing Dar eu o iubesc. Si as vrea sa imi spuneti si cum sa procedez ca totul sa fie perfect, avand in vedere ca intervine dezvirginarea.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Varsta minima permisa medical este de 17 ani si jumatate, deci pana atunci nici nu se pune problema, fiindca pericolele la care s-ar expune sunt prea mari.
Daca va hotarati sa o faceti inainte ca ea sa faca 18 ani, trebuie sa obtii acordul ambilor ei parinti, ceea ce poate fi dificil pentru ea, asa ca e mai sanatos sa mai asteptati 6 luni si sa o faceti dupa majoratul ei. Asa nu o expui la discutii penibile cu parintii si nici nu o grabesti. Dar nu uita: e posibil ca nici atunci ea sa nu se simta pregatita, totusi e foarte aproape de varsta minima permisa, asa ca nu o grabi daca simte asta. Nu conteaza cati ani de relatie veti avea la momentul respectiv, daca este necesar puteti avea si 5 ani de relatie, nu e absolut nici o problema din nici un punct de vedere.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Te gandesti prea mult la viitor! pote nu o sa mai fi cu ea peste 1 an... lasa ca totul sa vina de la sine, daca iti faci planuri pentru chestii care vin de la sine o sa ignori alte lucruri importante

| AdyAdeluş a răspuns:

Off ador relatiile astea intre o fata mai mica cu 3-4 ani si un baiat major laughing. Faza e ca nu ai nici-o sansa cu ea acum. Si nu o iau din punct de vedere medical, ca nu e ok ca blablabla. O iau din punct de vedere a necunostintei, a neexperimentarii, a nepregatirii si poate si a faptului ca ea nu va vrea. Daca e cu capul pe umeri nici nu ar vrea sa auda asta, mai ales la varsta asta. Asteapta... daca tu o iubesti, si ea te iubeste mai asteptati cam...hmm 3-4 ani. Hai ca nu e mult. Trec repede. Baftawinking

| neutrino a răspuns:

Lasa copila sa se mai bucure de copilarie, iar tu cauta-ti o fata de varsta apropiata tie.

| Mnumh explică (pentru neutrino):

Am mentionat ca nu doresc asta acum, ci peste 1-2 ani, fiind constient de anumite consecinte. Nu o pot lasa pentru alta, doar ca sa fie de varsta cu mine oh go on O iubesc.

| Alcyon a răspuns:

Nu crezi ca-ti lasi imaginatia sa zburde cam departe? Cine stie daca peste un an o sa mai fiti impreuna!

| vocea a răspuns:

Este simplu amice, totul tine de tine tu trebuie sa o faci sa isi doreasca asta, ea din motive de timiditate si demnitate nu o sa recunoasca, doar ia-o incet, atrageo, fa-o sa se simta relaxata si sa aiba incredere in tine, si iti spun eu ca nu te vai mai refuza, si apropo sexul se face nu se vorbeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așteaptă să mai crească până aproape de 16 ani, că dacă tu faci 18 și ea o să aibă sub 16, o să te bage la corupere laughing.
Sfatul meu, ziceai că o iubești, arată-i asta, dacă nu poți sex acu, rezumă-te la cuddle, și sex faci tu seara cu anumite siteuri gen tubu roșu laughing. Așteaptă să mai crească, sau găsește pe altcineva apropiat de vârsta ta, deși știu că nu vei face asta.

| corhaz a răspuns:

Mai bine las-o. acum nu poti sa te atingi de ea ca i mica.cand va ajunge la varsta cand poate ti-o va f... altul inainte si atunci se merita asteptarea?

| hhhapciuuu a răspuns:

Ce dragut. :X
poti sa mai astepti minim 2 ani si tu. ca doar mno. corpul ei nu e destul de dezvoltat - si chiar daca e, pe interior e cu totul alta treaba. vaginul unei fete este perfect dezvoltat cam pe la 17-18 ani happy

las-o sa astepte, sa se gandeasca, sa va traiti viata pana sa faceti asta. laughing se poate si fara sex, laughing te asigur
kiss *

| Mnumh explică (pentru hhhapciuuu):

Oricum am specificat ca nu vreau acum :3 e micuta puppy dog eyes si pana la urma o sa vina de la sine. asta poate degenera de la altceva. Gen ca vine pe la mine, sau eu pe la ea. si suntem singuri :3 sau plecam la mare vara viitoare. Desi si atunci mi se pare putin cam devreme. Dar o sa avem aproape un an jumate de relatie :/ Meh oh go on Astept. Nu ma grabesc

| KilluaZoldyck a răspuns:

Da cand o sa aiba 16 poti s-o calaresti

| tzuticamiley a răspuns:

Buna :*!
Daca chiar o iubesti nu mai conteaza varsta. asteapta macar pana pe la 17 ani. atingeti-va, dar inca nu e cazul de o dezvirginare
Sper sa nu te desparti de ea, sti vorba aia " Mai bine cresti o copila decat sa intretii o curva "
Te pup :*!

| lexi11 a răspuns:

Trebuie sa mai ai rabdare, si daca tu chiar o iubesti, atunci o sa o astepti sa creasca si stai linistit ca sunt sigura ca la timpul potrivit o sa se intample!