| Serasera a întrebat:

Am 24 de ani și am avut o legătură cu un bărbat de 41 timp de aproximativ 7 luni. Relație era strict sexuala. Nu eram împreună, el a zis ca nu vrea angajamente serioase. Venea aici ocazional pentru ca e o zona turistica și avea mai multe afaceri.
Eu nu eram cu nimeni când l-am cunoscut, deci nu am înșelat pe cineva. Am fost atrasa de el pentru ca arata OK, e foarte stăpân pe sine și foarte stabil din toate punctele de vedere. Financiar, social etc.
Și nu am o problema sa recunosc ca asta m-a atras, deși nu ma întreținea deloc. Am jobul meu, stau la casa, am gradina, deci tot ce am nevoie.
Și în orășelul meu mic s-a aflat de legatura mea cu el. Habar nu am de unde. Eu nu ziceam nimănui nimic, mai ales că pentru el era important sa nu afle absolut nimeni. S-a aflat și se vorbește de rău de mine în tot orașul. Și nu pricep de ce. Niciodată nu au avut motive oamenii sa ma vorbească de rău. Am avut un singur iubit, spre deosebire de altele nu ma duc noaptea prin cluburi. Și cum am zis, nu am dus pe nimeni de nas. Nu aveam legătură cu altul. Îmi vad de treaba.
As vrea sa ma mut, dar situația mea financiara deși e ok pentru orașul asta, nu e strălucită pentru unul mai mare. Poate la anul as reuși. Dar cum sa fac sa nu ma afecteze ce se spune despre mine?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Minti de ingheață apele esti o sarantoaca nu ai nici dupa ce bea apă ca daca aveai bani nu te uitai la ăsta de 41 de ani, prostituata asta esti, i ai stricat caznicia omului ca sigur a aflat sotia lui de tine, ai tu bani cum am eu palat, ai un c@cat

| mihai69 a răspuns:

Se cheamă „ignore"! Gura lumii slobodă, doar pământul o astupă.

| mihai69 a răspuns (pentru mihai69):

PS ignoră și pe bufonul TPU @tristuldinbucuresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Un barbat batran va face intotdeauna nota discordanta si va atrage atentia asupra lui, mai ales cand se duce la fete tinere, de aceea stie tot satul si probabil va afla curand si nevasta-sa.

Chiar nu ti-ai gasit unul de varsta ta?
Ce naiba cauti la un barbat matur care are familie?
Acum ti-ai atras si o reputatie proasta in satul ala, fiindca meriti ce-i mai rau si urat, fiind considerata pe buna dreptate, prostituata.

| Serasera explică (pentru Violleta2022):

1. De unde ai scos căsnicia?
2. Nu vreau pe unul de vârsta mea. Sunt imaturi toți. Poate 40 a fost cam mult, dar nu ma vad cu unul sub 30.
3. De ce e "batran" la 40? Obiectiv vorbind
4. O prostituata e plătită pentru ce face. Nu primesc bani

| TimberWolf a răspuns:

Daca ai fi crezut ca e corect ceea ce faci nu ai fi venit aici sa ceri pareri, e clar ca si tu stii in sinea ta ca nu e ok ceea ce faci.
Daca tie iti place asa bine, fa cum crezi dar ce se va intampla cand tu vei fi la 40 si ala o sa fie bosorog, il speli la fund, ii dai cu lingurita sa manance? vei avea si tu nevoile tale de femeie, sau vei face la fel ca acum, vei cauta altul din interes?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Serasera):

1. fiindca un barbat la 40 de nai este casatorit, de aceea nu vrea o legatura serioasa cu tine.
2-3. Fiindca are dublul varstei tale, deci este "batran" pentru tine si nu se poate afisa nicaieri cu tine, deic nu poti avea o viata fericita si de viitor cu un asemenea barbat
4. Evident ca si tu esti platita pentru ce faci, chiar daca aici nu vrei sa spui adevarul, fiindca nu ai stat sub nici un motiv cu unul batran care nici nu vrea sa se afiseze cu tine in lume si nici sa se implice, deci este clar ca ai anumite avantaje de pe urma lui.

| Serasera explică (pentru Violleta2022):

Este o platforma anonima. Nu e ca și cum as avea avantaje dacă ascund sau dezvălui ceva.
La 40 de ani poate fi căsătorit, singur sau divorțat.