| danvasile a întrebat:

Am avut primul contact sexual,nu s-a rupt frenul,nici la următoarele acte sexuale dar la ultimele acte când se întinde frenul ma excita puternic și ejaculez imediat, ma ajutați cu soluții?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu solutii? sa-ti rupi ata sau sa nu te mai exciti asa de puternic?

In primul rand, este foarte bine sa nu ti s-a rupt ata, pentru ca ai un penis mai sensibil, altfel ar deveni "insensibil" iar peste ani, nu mai ai erectie atat de usor.
Acum, fiindca esti incepator in ale sexului este nromal sa te exciti atat de repede si chiar sa ejaculezi, fiindca nu ai pic de experienta si totul este nou pentru tine. Lucrul asta se intampla tuturor la inceput si mai ales celor care obisnuisc sa se masturbeze f mult.

Cu rabdare si control vei reusii sa te auto-controlezi si sa tii mai mult. Intre timp, evita sa te masturbezi la filme deocheata, reviste sau orice gand sexual, apoi, cu cat mai rara masturbarea, cu atat mai bine pentru partida sexuala in doi.

| danvasile explică (pentru Violleta2022):

Dar la început nu ejaculat atât de repede, când s-a întâmplat prima data sa ejaculez repede am observat ca frenul era mai întins decât de obicei

| ywar a răspuns:

Nu ai experienta, esti crud.

| Violleta2022 a răspuns (pentru danvasile):

Nu te mai stersa atata, de cat se intinde frenul, ca nu are importanta, bucura-te de sex si foloseste INTOTDEAUNA prezrevativ, ca-i vital sa nu iei boli cu transmitere sexuala si nici sa lasi pe vreuna gravida.

| MikeOxlong a răspuns:

Nu se rupe atat de usor. Nu ai de ce sa te ingrijorezi