| DeeaD1 a întrebat:

Am cunoscut un baiat acum un an si recent mi-a spus ca ma iubeste.Dar eu sunt cu 4 ani mai mica decat el si sunt mica si asa(am 13 ani).Si eu simt mai mult decat o atractie pentru el... oare confund sentimentele? Ce sa fac? Sa ii spun ca il iubesc?

8 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Şi crezi că te va crede?

Spune-i doar că îl placi nebuneşte şi vezi reacţia lui. Iubirea se naşte în timp, nu-ţi fă griji.

| CristianaCris a răspuns:

Spune-i ceea ce simți. Nimic rău nu are ce să se întâmple. Nu vârsta contează, ci ceea ce crezi tu cu adevărat. Dacă tu îl iubești și el te iubește, ar trebui să vă acordați o șansă. Sper că te-am ajutat să înțelegi mai bine situația. :*

| sakura1234 a răspuns:

Da este posibil sa incurci sentimentele, pentru a iubi o persoana trebuie sa treci prin anumite lucruri poate doar ai o atractie foarte mare fara de el succeskiss

| ribe a răspuns:

Nu,spune-i ca faci mancare buna.

| mihai69 a răspuns:

La vârsta asta e ușor să încurci sentimentele cu senzațiile. Ai grijă, el e mai experimentat și cu siguranță va ști pe ce„clape" să apese ca să te facă să cedezi în fața lui. Din păcate, la 17-18 ani, băieții caută mai mult sex, decât iubire, așa că... ai mare grijă!

| Love_Flori_1995 a răspuns (pentru ribe):

laughing sarmale!

| Love_Flori_1995 a răspuns:

Ai 13 ani, iti arde de iubire? Adica ok, lumea zice ca nu conteaza varsta la care te indragostesti, dar chiar 13 ani? Serios?! Tu il placi, nu il iubesti. Poate iti place cum se imbraca, cum se da cu bicicleta, nu stiu, motive din astea mici laughing. Dar dupa parerea mea nu e vorba de iubire. Si daca vrei sa-i spui ca-l placi, spune-i!

| ribe a răspuns (pentru Love_Flori_1995):

Oua vopsite