| andrutzka18 a întrebat:

Am facut dragoste pe ciclu neprotejat pot ramane ansarcinata? cum pot sami dau seama daca sunt ansarcinata...

Răspuns Câştigător
| Annellise a răspuns:

Draga mea,
Din pacate nu am vesti prea bune, stiu ca ti-ai dori sa iti spun ca nu exista nici un risc dar din pacate chiar si in perioada menstruatiei exista riscul sa ramai.
Incearca sa nu te panichezi, daca are efect incearca sa faci rost si sa cumperi pastila de a 2a zi, aceasta ar fi cea mai simpla si mai eficienta solutie.
Daca este prea tarziu pastila de a 2a zi, din pacate trebuie sa astepti minim 5 zile pana vei face un test de sarcina, pentru ca va fi nul...nu iti va aparea rezultatul concret de abia dupa 5 sau 7 zile (timp in care stai cu sufletul la gura)
In orice caz, poate ar fi cel mai bine sa te sfatuiesti cu partenerul si sa stii daca te poti baza pe sprijinul lui sau nu, discuta cu mama sau cu tatal si poate te vor sfatui ei.
Incearca sa nu te panichezi ca de multe ori conteaza de cum gandesti tu. Incearca sa atragi energia pozitiva : nu esti! nu esti! nu esti! Si posibil ca asa sa fie.
Oricum fii atenta pentru data viitoare, ca nu se stie niciodata.
Multa bafta si iti doresc din tot sufletul ca rezultatul sa fie cel dorit.

Cu drag,
Anne happy

17 răspunsuri:
| denylov3 a răspuns:

Incearca cu un test de sarcina. sau poate doua deoarece primul s`ar putea sa nu fie exact

| Amelya02 a răspuns:

Iei pastila de a doua zi, faci un test de sarcina, chiar doua teste.

| pasha17 a răspuns:

Du-te la medic! Cu unu din parinti sau o prietena.

| JohnnyBi a răspuns:

Sa iei cartea de limba romana si sa inveti sa scrii corect. tu poti face sex cat vrei, cand te vad spermatozoizii cat de bine vorbesti limba ta materna fug de tine ca de cancer laughing

| AikkoxD a răspuns (pentru JohnnyBi):

Genial, man. De acum eşti idolul meu laughing

| JohnnyBi a răspuns (pentru AikkoxD):

Am fani laughing inca nitel si ajung justin beiber

| AikkoxD a răspuns (pentru JohnnyBi):

Dacă mai spui o singură dată numele ăla, uit de tot ce-a fost între noi şi te omor cu mâna mea. http://www.myfacewhen.com/57/

| Lummy a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata cand esti "cu problema"...stai linistita.

| athos01 a răspuns:

Daca ai facut pe ciclu nu se poate sa fii insarcinata, daca vrei sa vb da add la mrns_adrian

| JohnnyBi a răspuns (pentru AikkoxD):

Hai ma...ca poate el stie mai multa romana decat tuta asta laughing

| AikkoxD a răspuns (pentru JohnnyBi):

Păi da, dar ştii, eu îl urăsc.

| Ketta a răspuns:

Cu ciclu si neprotejat sansele sa fii ramas insarcinata sunt minime, iti sugerez un test de sarcina sau anticonceptionale happy

| JohnnyBi a răspuns (pentru AikkoxD):

Cine nu-l uraste laughing. cred ca si ma-sa ii e rusine ca are o fata drept copil... dar si maicasa asteia daca vede ce invata ea la scoala se sinucide...

| AikkoxD a răspuns (pentru JohnnyBi):

îşi face breton la vene.

| andrutzka18 explică (pentru JohnnyBi):

Mancamiai slobozul cu romana ta cu tot...

| andrutzka18 explică (pentru Annellise):

Mersi happy

| pitic21 a răspuns:

Drăguţă, îţi spun un mic secret...cuvântul "ansarcinata" nu există, nici măcar "ânsărcinată". Nu şi iar nu. Corect se scrie "însărcinată". Oricum, baftă că poate nu eşti însărcinată.