| biscuit279 a întrebat:

Am facut sex cu iubitul de cam 4 ori pana acum dar de fiecare data doar cate 3-4 minute fara se termine. Acum 8 zile, am facut sex mai mult cu finalizare apoi am luat pastila de urgenta la 5 ore dupa act. Acum, sangerez foarte putin. E posibil sa fiu gravida? mi a venit menstruatia in fiecare luna. Am nevoie de raspunsuri urgent

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Daca ai fi citit despre acea pastila ai fi vazut ca poti sangera si sa nu fie vorba de menstruatie.happy Adica e ceva normal, din cauza pastilei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Ceva ma face sa cred ca nu a citit absolut nimic despre aceasta pastila. Sau despre sex. Sau despre orice informatie folositoare de care va avea nevoie in viata. Sau despre bun simt si logica.

Nu cred ca citeste foarte mult, acolo incercam sa ajung...

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu am sa ma refer la oportunitatea sau inutilitatea folosirii respectivei pastile, dar pot trage concluzia ca nu ti-a fost prescrisa de un medic ginecolog si l-ai folosit fara sa citesti cu maxima atentie prospectul produsului. Ai fi aflat ca de obicei (nu in mod obligatoriu) dupa trecerea a 5-7 zile de la administrarea pastilei poate sa apara o sangerare slaba a carei durata poate fi de 2-3 zile, care reprezinta o reactie adversa a organismului fata de hormonii sintetici proveniti din pastila contraceptiva. In consecinta nu reprezinta adevarata menstriuatie deoarece aceasta se va produce in momentul la care ar fi urmat sa se produca in mod normal. Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tine, minutul are tot 60 secunde? Of, Alina Plugaru, unde esti, Măria Ta,
sa ma dumiresti!?

| Aasdfghj a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca mai citeste cineva in ziua de astazi. Se arunca sa faca sex, ce-o fi, o fi. laughing))