| nicku92 a întrebat:

Am facut sex cu o virgina, primul act a fost cu prezervativ, al doilea fara. Am ejaculat in afara. Dar a 2-a zi fata imi spune, ca se elimina un lichid, asta de la ce poate fi?

14 răspunsuri:
| nicku92 explică:

E din cauza ca a fost spars himenu?

| sofisis a răspuns (pentru nicku92):

De la ruptura himenului de obicei iese sange, nu lichide.
Dupa 48 de ore nu cred ca are ce sa fie de la tine. Probabil e de la ea, lichidul pe care il elimina orice femeie. Nu se poate stii cu exactitate. Ea stie cel mai bine daca s-a schimbat lichidul acela cu ceva sau nu.
Te stii fara absolut nici un BTS? Pentru ca mai degraba e asta...

| nicku92 explică (pentru sofisis):

Adica a 2-a zi a spus ca se elimina un lichid alb-galbui si singe totodata

| darrio2007 a răspuns:

Nu s-a spalat bine dupa. Poate fi sange de la dezvirginare+sperma ta.

| sofisis a răspuns (pentru nicku92):

Lichidul alb-galbui e de la ea ...desi culoarea e cam dubioasa, dar poate e asa de la sange.
Daca sangele nu e mult cantitativ, atunci da, se poate sa curga inca de la ruperea himenului. Dar trebuie sa curga putin, nu in cantitati mari.
Daca e in cantitati mari, fie i-a venit si nu-si da seama, fie are o hemoragie si trebuie sa mearga la medic.
In principiu, nu are de ce sa isi faca griji prea mari ca inca sangereaza putin.
Daca acel lichid capata si miros deranjant, atunci clar vizita la medic.
Oricum e indicat sa mergi la ginecolog dupa inceperea vietii sexuale.

| fabiola a răspuns:

De la lichidul tau pre-ejeculator si al ei daca aceasta nu s-a spalat!

| Alcyon a răspuns:

Poate fi de la ea (femeile mai au astfel de secretii; daca n-are miros, nu-i nicio problema). In alta ordine de idei, e posibil sa fi luat ceva de la tine. Femeile proaspat dezvirginate se imbolnavesc foarte usor, fiindca vaginul lor n-a fost expus la bacterii pana acum si e mai sensibil. Chiar daca tu n-ai niciun simptom, se poate ca ea sa aiba probleme. Asta ca sa nu mai spun, ca exista si riscul unei sarcini, de la lichidul preejeculator. Ar fi bine sa folositi prezervativul de fiecare data.

| lex79 a răspuns:

Intre cele 3 acte sexuale ai fost la baie sa faci un pisu? altfel au ramas spermatozoizi viabili pe acolo care au fost lasati in vagin la al 2-lea si al 3-lea act sexual si stii la ce duce asta.

lichidul poate fi de la o eventuala ovulatie sau de la o infectie. de multe ori femeile dupa primul act sexual fac vaginite.

himenul nu se sparge(ca nu e balon) se rupe. banuiesc ca tii mult la gagica asta...

Răspuns utilizator avertizat
| Emilian65 a răspuns:

De la sperma ramasa pe teava dupa al doilea si al treilea act sexual pe care ai lasat-o in vaginul ei. Deci pregatiti-va sa fiti parinti.

| nicku92 explică (pentru lex79):

Da am fost... si dupa fiecare m-am spalat

| nicku92 explică (pentru Emilian65):

N-am lasat nimic...n-am ejaculat in ea

| Dub_Danik_1993 a răspuns:

Nicusor, calmeaza-te, totu va fi in regula, nu are rost sa te sperii, deoarece fiecare domnisoara dupa primul act are eliminari, care mai putine, care mai multe. Pe langa asta luna viitoare e posibil sa nu aiba ciclul menstrual, deoarece, in organismul ei au loc schimbari "se maturizeaza" /uita de "copilarie"...
Un timp ciclul va fi cu intarzieri pana se va normaliza...

| nicku92 explică (pentru Dub_Danik_1993):

Lichidul alb-galbui, asta e de la singe + eliminari?