| CreangaAndreea a întrebat:

Am făcut sex de mai multe ori într-o zi cu partenerul …de două ori protejat și prima dată și-a dat drumul în prezervativ iar după de trei ori am făcut-o fără protecție fără să ne gândim la consecințe, și-a dat drumul, dar nu în mine ca nu am simțit nimic și mi-a zis ca s-a abținut și a scos o afară și și-a dat drumul afară. E posibil să fi fost vreun lichid preseminal înainte de ejaculare în mine …adică să fi intrat el și mi-e frică de sarcină acum și vreau să iau pastila de a doua zi mâine dimineață ca acum nu mai pot cumpăra ???????? și e a treia oară când o iau anul ăsta și sper să nu mă afecteze așa grav ca am luat-o așa des, dar mi-a fost mereu frică ca rămân și de aceea o tot luam chiar dacă uneori foloseam protecție ???? am 18 ani apropo…doresc un sfat, pastila o iau oricum pentru ca nu pot risca să rămân gravidă …chiar nu pot. E viața mea în joc și viitorul …știu ca nu m-am gândit la consecințe, dar voiam să ajung la orgasm, dar nu am ajuns niciodată…nici azi… când am făcut asta.vă rog ajutor

9 răspunsuri:
| Madaxo97 a răspuns:

Ia pastila neapărat pentru că dacă ai făcut fără prezervativ, lichidul preejaculator sigur conținea spermatozoizi, chiar dacă el nu și-a dat drumul in tine, acel lichid iese fără ca el să simtă și s-a dus în vagin cu siguranță. La partidele repetate folosiți întotdeauna PREZERVATIVUL!

| CreangaAndreea explică (pentru Madaxo97):

Mulțumesc mult! Dacă o iau mâine dimineață e în regulă?

| CreangaAndreea explică (pentru Madaxo97):

Nu cred ca o sa o mai fac deloc pana nu o sa am ceva asigurat. Mă abțin de la prostii….

| Madaxo97 a răspuns (pentru CreangaAndreea):

E în regulă, cât de repede posibil încearcă să o iei, pentru a-și face efectul cât mai bine.

| Madaxo97 a răspuns (pentru CreangaAndreea):

Bună alegere, e mai bine să te liniștești o perioadă. Dar și în caz de mai faci, totul va fi bine dacă o faci responsabil, adică întotdeauna protejat cu prezervativ, și fără partide repetate neprotejate, întotdeauna cu prezervativ și va fi bine, nu e nevoie să mai iei acea pastilă dacă te protejezi. Eventual verifici întotdeauna prezervativul cu niște apă după contactul sexual, il umpli cu apă să vezi dacă curge, dacă e spart, dacă e totul în regulă și nu e spart nu mai iei acea pastilă. Multă sănătate!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai toate sansele sa ramai gravida daca tu esti in perioada fertila, findca baiatul a facut o greseala fatala: nu a folosit prezervativ taman la partidele urmatoare de sex, cand avea deja sperma pe teava, care s-a scurs involuntar in vaginul tau, imediat cum a fost reintrodus.
De orgasmul tau depinde numai priceperea barbatului si cat de dotat este el anatomic. Sexul se incepe cu un preludiu si orgasm clitoridian si apoi se intra vaginal.
Daca el a sarit pe tine si a terminat in 5 minute, atunci a fost doar satisfactia lui, nicicum a ta.

| CreangaAndreea explică (pentru Madaxo97):

Păi după ce am luat pastila a început un fel de menstruatie și apar pielițe pe absorbant nu știu ce sunt alea…Off îmi este frică? mi-e frică ca nu și-a făcut efectul pastila și sunt însărcinată …și îmi pierd viitorul

| CreangaAndreea explică (pentru Madaxo97):

După cat timp pot face un test de sarcină? Și dacă voi fi …cum fac avort până să crească burta …nu pot să-mi pierd viitorul, mă duc bunicii înapoi acasă și am terminat?

| Madaxo97 a răspuns (pentru CreangaAndreea):

Test de sarcină poți face la 21 zile de la contactul sexual neprotejat. Calmează-te că nu e nevoie de niciun avort, 100% nu ești însărcinată, pastila își face efectul întotdeauna, nu ai de ce să îți faci griji, nu îți distrugi viitorul. Pentru siguranța ta întotdeauna fa sex numai și numai cu prezervativ, nici măcar o secundă fără, prezervativul nu îți influențează în vreun fel orgasmul, poți avea orgasm și cu prezervativ, dacă nu ai avut, înseamnă că partenerul tău nu e ce trebuie, nu e din vina prezervativului.
Pastila poate provoca sângerări și dereglări ale menstruatiei, nu te speria, e normal, dacă citești pe prospect vei vedea că așa scrie, nu este menstruatia și nici sarcină, acea sangerare e doar din cauza pastilei.