| amyy6 a întrebat:

Am facut sex protejat de fiecare data cu iubitul meu, astazi trebuia sa imi vina menstruastia dar nu mi-a venit.
Sunt gravida? nu am simptome precum greturi sau dureri de burta/cap etc

8 răspunsuri:
| Seby177328621 a răspuns:

Mai asteapta inca vreo 4 zile, iar daca nu iti vine nici atunci cred ca ori ai putea astepta sa vina (posibil sa intarzie) sau sa faci 2 teste de sarcina (unul nu poate fi exact)

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă te-ai protejat cu prezervativ nu ar trebui să îți faci griji de sarcină, menstruatia poate întârzia si din alte motive, nu neapărat sarcină, ție ți-a întârziat o zi doar, deci nici măcar nu se pune ca întârziere, pentru că orice ciclu menstrual mai fluctuează de la o luna la alta cu 2, 3, 4 zile, mai așteaptă, dacă întârzie mai mult de o săptămână, atunci trebuie să îți faci griji, poți face un test de sarcină daca întârzie mai mult de o săptămână - 10 zile.

| MarianWLF a răspuns:

Asigurati-va dupa fiecare partida ca prezervatiul nu e spart, dureaza sub un minut sa pui apa in el sa vezi daca iese pe undeva, cel mai sigur.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca sexul a fost protejat, atunci nu ai de ce sa-ti faci griji.
Cat priveste venirea ciclului, poate intarzia 1-2 zile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa un test, asa la ghici nu avem de unde sti

| amyy6 explică (pentru MarianWLF):

Asta am facut si era totul in regula, nu era spart nu avea absolut nimic

| amyy6 explică (pentru Violleta2022):

A fost protejat, l am verificat de fiecare data punand apa in el si totul era in regula.
Astazi se fac 3 zile de cand nu mi-a venit menstruatia