| ionikutza_9113 a întrebat:

Am fost indragostit de o fata foarte frumoasa (in urma cu 3 luni). trebuie sa spun ca acum vreo 3 ani ei ii placea de mine ( nu am refuzat-o ba chiar am lasat-o sa-si faca damblaua cu toate ca mi-e nu imi placea de ea). Eram atat de mort dupa ea incat imi batea inima ca o toba cand intra pe mess sau mai ales cand o intalneam, nu m-am dat la ea, doar niste mangaieri si chestii mici. am avut concurenta (varul meu) el chiar se dadea la ea. a urmat ziua lui de nastere la care am fost invitati, printre multi altii, eu si fata aceea. fiindca nu am vrut sa ma cert cu el de ziua lui l-am lasat sa-si faca de cap ( el este un bou, avea prietena si era chiar de fata si tot se dadea la fata mea tongue ) pana la urma am zis sa plec si sa il las in pace. ziua cealalta s-a intamplat o chestie de necrezut. dupa party si dupa ce l-a sarutat pe varul meu ( si pe mine totodata -ciudat stiu- ) am vorbit cu ea pe mess ca si cum am fi fost indragostiti de anii intregi, cand pomeneam de varul meu se supara ( ha ha ). prost eu ca nu i-am cerut prietenia atunci. asa in fine de atunci lucrurile au fost destul de normale (nu am mai vorbit ca indragostitii) ba chiar am inceput sa ne evitam, varul meu tot se dadea la ea si chiar incepea sa dea roade tentativele lui de a o impresiona. acum, incet incet, incepe sa-mi placa iar, varul tot se da la ea, ce sa fac sa-mi iau inima in dinti si ce? mersi.

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Tot ce poti tu sa faci este sa o inviti in oras si sa-i spui ca o placi, ca e draguta si ca ai vrea sa fie iubita ta! Daca accepta-felicitari, daca nu intreab-o daca ii place de varul tau si spune-i ca acel verisor are iubita! Si nu mi se pare frumos ca la ziua lyui v-a sarutat pe aman2! Poate vrea doar sa se joace! Gandeste-te si la varianta asta@

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca daca era sa il placa pe varul tau erau impreuna pana acum. Cred ca ar trebui sa o inviti la o plimbare. Incearca sa vorbesti cu ea si vezi ce poti face. Cred ca ai avea mai multe sanse decat varul tau dar trebuie sa actionezi.

| jony a răspuns:

Ioane, Ionikutza spune-i la gagica in fata ca o placi! Ca ti-o ia varul tau de sub nas! Nu ai nimic de pierdut, macar sti ca ai incercat! Succes!happy

| Nimic special a răspuns:

Asalaughing. Da`te si tu la ea, ce ai de pierdut? Si spune-i ca o placi. Spune`i pe mess daca nu ai curaj din prima sa-i spui in fata. Dar trebuie sa infrunti totulwinking!

| ILoveYouMore a răspuns:

Spuneui fetei

| ionikutza_9113 explică:

Tin sa precizez ca fratele ei ma uraste laughing. mama mea e cerata cu mama ei. cu toate acestea ea nu si-a schimbat comportamentul, ba chiar se poarta acum de parca ar sti ce vrea (nu e genul ei) dar am vazut cateza raspunsuri utile. mai astept si altele astfelwinking