| Nikcoletta a întrebat:

Am fost internată din cauza covidului am facut tratament prin perfuzie + antibiotice pentru infecții.
Credeți ca acel tratament era bun şi pentru bolile sexuale?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratamentul pentru Covid are întrebuințarea lui, cel pentru tratarea bolilor sexuale, la fel.
Nu e aceași mâncare de pește.

| Valentina8 a răspuns:

Gen iti rupi mana da iti pui piciorul in ghips. Logic ca nu!
Daca consideri ca ai nevoie de testare pentru ITS (infectii cu transmitere sexuala) solicita acest lucru medicului (specialist dermato-venerologie sau sau urologului)

| Valentina8 a răspuns (pentru Valentina8):

Sau ginecologului daca esti fata, acum am vazut ca ai scris "internata".

| AnemonaP a răspuns:

Normal ca NU.
Crezi că ai boli cu transmitere sexuală și nu ți-ai făcut analize sau nu te tratezi pentru asta? De urgență mergi la doctor. Dai și la altii.

| Goete a răspuns:

Credem ca de fapt era o boala sexuala si in ziua de azi "totul e Covid" - vin multi bani si multe interese din asta

| Paul754880338 a răspuns:

Sigur ca DA! Odata invins zeul Hades supranumit si covid19 nici o boala nu va sta in calea omului, cu atat mai putin a femeii sale atotputernica prin micimea creierului si vulnerabilitatea preastimatei sale zone pubiene. Mai pe scurt, vai de noi cei ce vom ajunge batranii din umbra adultilor ce sunt tinerii rataciti de azi! Cum ti-au mai raspuns alti utilizatori, e ca si cum te-ai spala in urechi cu pasta de dinti ca sa previi cariile si sa iti tii auzul sanatos. Acum inteleg ce teren fertil are mass media si cum poate planta orice, ca va rodi fara indoiala.

| VoidEternal a răspuns:

Wait, what?

| Violleta2022 a răspuns:

O infectie generala trata cu un anume antibiotic, nu poate vindeca o boala cu tramsmitere sexuala!
Iar in cazuld e fata, vorbim de frectie la picior de lemn, fiindca un antibiotic antigripal nu poate vindeca o boala venerica (cu transmitere sexuala). De altfel, fiecare boala are antidotul ei si se vindeca cu antibioticul specific bacteriei sau virusului cu care ai fost infectata.