| cristinabab a întrebat:

Am inceput sa fiu atrasa doar de baieti virgini, sau la inceputul vietii sexuale. Ma incita foarte rau sa fiu eu prima din viata lor, sa ii vad ca nu rezista mult si ca sunt foarte dornici. Apoi nu mai simt atractie pentru ei. Ce se intampla cu mine? am ceva probleme?

27 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa detii controlul

| Cinic a răspuns:

Rip inbox! Sa ne zici si noua care au fost cele mai ciudate mesaje de pe TPU. Aici este focar de obsedati sexual si virgini frustrati laughing

| Madaxo97 a răspuns:

Da, ai probleme. Nu e normal să folosești băieții virgini și apoi să îi abandonezi când nu mai simți atracție pentru ei. Mergi la terapie la un psiholog

| Cinic a răspuns (pentru Madaxo97):

Ba nu are probleme. Las-o frate sa faca fapte bune. Ca aia care sunt virgini, nu sunt virgini pentru ca sunt timizi sau ca le este frica sa abordeze o fata. Aia din liceu / facultate, sunt virgini pentru ca nu sunt atractivi. Este imposibil sa fii virgin daca esti barbat atractiv, mai ales in ziua de azi. Lasa-i si pe baietii neatractivi sa castige macar odata in viata lor in fata barbatilor " frumix" si " dragu". Eu mi-am pierdut virginitatea la 19 ani si in liceu credeam ca fac eu ceva gresit, nu intelegeam eu de ce si fetele frumoase si cele mai uratele se combinau doar cu toti distrusii. Chiar erau distrusi dar frumosi. She is doing God's work laughing

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cinic):

Nu imi dau seama dacă ești sarcastic sau vorbești serios laughing
Nu e chiar așa, nu le face nicun serviciu dacă îi seduce si abandonează, is not God's work, e o prostie, pentru ca poate băieții ăia chiar se vor atașa de ea și vor suferi, oricum virginitatea la băieți nu prea se poate dovedi, și tu poți să minți că ești virgin și să o abordezi în dm, oricine de fapt. Este o deviație mare ce are ea, problemă psihică. Dacă era vb de un băiat și cauta numai virgine și apoi le abandona, cum era? Nu mai era God's work? laughing
Sa știi ca sunt și băieți cuminți care rămân virgini din alegere, nu pentru că sunt neatractivi, cunosc.
Și eu tot la 19 ani, ce coincidență happy

| Cinic a răspuns (pentru Madaxo97):

Chiar am vorbit serios! Evident fara partea cu " God's work" happy daca te uiti pe Youtube este epidemie de barbati virgini, de la 18-30+ chiar. Si motivul este ca femeile au foarte multe optiuni sau iluzia ca au multe optiuni. Acum totul este online si un barbat mediocru sau neatractiv nu poate concura cu unul atractiv. Gandest-te ca o intreaga generatie de femei asociaza cuvantul baiat / barbat doar cu acei pretty boy's. Din cauza la social media. Spre exemplu o fata atractiva din gen z are mult mai multe optiuni fata de o mileniala. Daca vrea barbat cu bani se rezolva, daca vrea barbat frumoa se rezolva. Acum intervine partea nasoala a ecuatiei. Exista si fete mediocre sau mai putin atractive si acelea isi doresc si ele barbati atractivi, insa ele nu pot avea un barbat atractiv decat pe termen scurt. Pentru ca un barbat oricat de atractiv si selectiv ar fi, niciodata nu va refuza sex gratuit. Adica baiatul poate sa mimeze o perioada dragoste si afectiunea pana obtine ceea ce vrea, dupa care pass. Asa ca fata se va simti pe buna dreptate folosita dar nu va intelege si motivul. Si anume ca ala are optiuni la femei mai frumoase sau mai feminine sau cu o reputatie mai buna decat ea. Insa fata abandonata va ramane cu standardele sus insa ciclul se va repeta on & on. In tot timpul acesta baiatul care este pe acelasi palier din punct de vedere fizic se va juca cs go 8 ore pe zi si il va urmari pe andrew tate sau hamza in speranta ca daca devine mascul alpha in sfarsit isi va pierde virginitatea laughing its all about looks! De aia incurajez barbatii neatractivi sau mediocrii sa abordeze femeile in viata reala pentru ca acolo le cresc sansele. Spre exemplu eu care sunt pitic si dolofan tot am parte de atentie feminina ( de la femei maritate si cu copii laughing dar am! Un alt exemplu, la mine munca un pitic si un slabanog este combinat cu o tipa foarte draguta si dulce. Deci se poate, doar ca trebuie sa muncesti ×3 fata de un barbat atractiv. Ala trebuie doar sa respire ca sa aiba succes. M-am lungit cam mult laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cinic):

Dle cinic, da, ai o oarecare dreptate in ceea ce spui, cu mențiunea că "poate, doar ca trebuie sa muncesti ×3 fata de un barbat atractiv. Ala trebuie doar sa respire ca sa aiba succes."
Pai da,muncești,dar ești mult mai câștigat decat cineva care nu muncește și se bazează doar pe estetic.
Ăla când nu va mai fi estetic,va fi o epava,in timp ce acela care este inestetic,are o rata de reușită mult mai mare in orice domeniu, nu doar la femei.
Pentru că lucrează la niste chestii la care un tip estetic nici nu visează, pentru că sunt prea ocupați cu chestiuni superficiale.
Bazandu-te pe frumusețea exterioară, nu faci nimic altceva decât să te sabotezi.
Da, câștigi pe termen scurt și probabil mediu, dar după?thinking

| Cinic a răspuns (pentru Hyperion7):

Ai dreptate in ceea ce spui. Dar ce spui tu are sens doar pentru noi barbatii. Pentru majoritatea femeilor frumos= toate calitatile. Nimic nu invinge atractia sexuala. Nimic! Intodeauna barbatul frumos castiga in fata celui neatractiv pentru ca ala suceste mintile femeilor doar prin simpla prezenta pentru ca le provoaca emotie. Iar femeile adora emotiile, respira emotie, gandesc cu emotiile, nu cu logica, mai ales in ceea ce priveste romantismul. De aia vezi posturi de genul : " sunt singura si nici un barbat nu ma vrea" sau " de ce ma parasesc toti iubitii dupa ce facem de cateva ori sex" sau " de ce nu reusesc sa imi fac o relatie serioasa". Un ochi neantrenat va spune, vai... saraca fata/ femeie. Dar de fapt tipa vrea doar barbati atractivi mult, mult peste nivelul ei. Si daca este abordata de baieti/ barbati de acelasi nivel cu ea, îi va respinge sau uneori se va simti chiar jignita ca a fost abordata de acel barbat/baiat. Daca intrebi 1000 de femei, cine crezi ca este barbat adevarat?! Sean strikland sau justin biber? Iti garntez ca 950 dintre ele vor spune ca biber. Sean strikland a fost abuzat in copilarie de catre tatal sau care il batea si pe el si pe maica-sa, bunicul lui sean i-a spalat creierul sa creada in diferenta dintre rase, saracie lucie, accident grav de motor. Si totusi cumva, sean strikland a devenit unul din cei mai buni luptatori din ufc si are o iubita normala si este iubit de milioane de barbati din toata lumea. In schimb justin biber nu este altceva decat un produs disney la fel ca si britney spears, miley cirus, dua lipa etc. Biber nu a fost selectat pentru talentul lui superior ci pentru ca se incadra in standardele de frumusete pentru adolescente si femei tinere. In spatele lui biber se afla o armata de pr, nutritionisti, ghost rideri, producatori cu relatii uriase la casel de discuri etc. Nu spun ca biber nu are voce, evident ca are, doar ca nu este exceptional si tot ce a obtinut in viata asta a obtinut pentru ca este frumos. In schimb strikland a trait pana la 27 de ani intr-un cosmar permanent. Si abia in ultimii 10 ani a reusit sa aiba succes si asta dupa o munca colosala ( nu cred ca este nevoie sa iti explic de ce anume este nevoie in ufc). Si cu toate astea biber este considerat de femei barbat adevarat.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cinic):

Iar te contrazic laughing
"Pentru majoritatea femeilor frumos= toate calitatile"
Nici vorbă, o femeie, poate fi "ademenită " prin cuvinte și complimente.Adica merge brici cu dictonul "vorba dulce,mult aduce"
Bine,acum nu zic că o femeie nu se uita și la estica ta ca bărbat,ba o face,dar daca știi cum să îi vorbești și știi să îi demonstrezi chestii,nu doar sa i le spui,crede-ma,e arhisuficient.

Da,ceea ce spui tu se aplica pentru fetele naive și încă tinere care nu știu să discearnă între serial Disney și viața reală.O femeie matura o să vezi că gândește diferit,iar cum gândește o femeie matura este adevăratul mod de gândire sănătos, ceea ce se vede în generația tânără e o mixtura de toate și de asta se și baga acest concept "frumos=bărbatul vieții mele".
Pentru că, repet, o femeie matura nu o sa te ia după cât de estetic, decât dacă doar asta poți tu oferi.Asta pentru că a fost dezamăgită cândva de unul frumos care a lăsat-o cu ochii în soare,stai tu liniștit.

Fetele care apelează la tactici de manipulare pentru a-și alimenta egoul sunt niste fete care daca le dai unde le doare, pica și dacă ești cel mai urat.
In spatele unei fete de gen zace multa nesiguranță, iar dacă tu ii dai unde o doare, ori îți trântește ușa în fața și pleacă, ori e a ta.
De asta și mulți renunță, pentru că dau 2-3 mesaje,îi lasă în seen,aia rămân blocați și o iau pe următoarea,dar de fapt,ea te testează,dar daca tu renunți din start și nu ai curaj sa o înfrunți, va crede că ești un oricare altul.
Ele au nevoie de emoție,da,dar trebuie sa știi cum să le atingi sa simtă acea emoție.
E mai mult decât se vede,sincer.

"Si daca este abordata de baieti/ barbati de acelasi nivel cu ea, îi va respinge sau uneori se va simti chiar jignita ca a fost abordata de acel barbat/baiat."
Doar daca e avrage boy, pentru că se pierde și nu știe cum să-si joace cărțile,iar cum ea nu vede nimic altceva la el,îl lasă pur și simplu, pentru că dacă nu o poate starni emoțional,nu are bani,nu e estic,nu e bun,cam asta e perspectiva.

Femeile au o privire distorsionată asupra realității și fiind emotionale,aleg ce cred ele că ar fi înțelept, chiar daca nu e.
Marele industrii din orice domeniu au prins asta și au dat unde le doare pe femei cel mai tare, la atracția sexuală.Cel puțin asta cred, pentru că dacă era să fie, nu Bieber ar fi fost desemnat bărbat adevărat, ci strikland.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cinic):

Iti trimit răspuns mai elaborat mai târziu, ca acum nu am timp, dar oricum în mare, ai zis și prostii și adevăruri jumate-jumate din comentarii laughing

| Cinic a răspuns (pentru Madaxo97):

Din prostii suntem facuti happy

| Cinic a răspuns (pentru Hyperion7):

Sti ce este cel mai amuzant?! In timp ce noi doi filozofam si ne contrazicem pe aici, un barbat frumos are inbox'ul plin cu mesaje de la admiratoare laughing laughing laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cinic):

Care-i ăla?

| Cinic a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu stiu, ca nu imi plac baietii. Dar cu siguranta exista.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cinic):

Noi să fim sănătoși

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cinic):

Eu nu am inboxul plin de mesaje de la gagicuțe, eu am inboxul plin de la mesajele trimise de iubita meakiss
Mai bine una și bună, decât una pe noapte, zic și eu

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cinic):

Deci, bărbații aia virgini 18+ 30, virgini sau fără succes la femei nu sunt singuri pentru că femeile au standarde prea mari, cel puțin nu întotdeauna în niciun caz, unii și-o fac cu mâna lor, nu sunt în stare să vorbească cu o fată, să schimbe măcar 2 cuvinte, și se plâng de ce sunt singuri sau nu îi vrea nicio femeie, crede-mă pe cuvânt că nu este despre aspectul fizic, cunosc atât de mulți băieți și bărbați neatractivi fizic cu femei păpuși Barbie lângă ei, cu relații de durată, familie și copii chiar, contează educația în primul rând, să fi și un pic cult, citit, să ai ce să vorbești cu o fată pe orice subiect câte puțin, să ai ce oferi si din alte puncte de vedere nu doar estetic. De exemplu eu prefer oricând un bărbat urât dar care știe să se poarte cu mine decât unul frumos dar care e sec și nu ai ce vorbi cu el, gen singura lui calitate e ca e frumos, așa nu.
"Pentru ca un barbat oricat de atractiv si selectiv ar fi, niciodata nu va refuza sex gratuit." - FALS, nu toți bărbații sunt obsedati de sex, nu toți sunt animale, unii au si autocontrol, rațiune, iar dacă o fată urâtă li se pune pe tava nu înseamnă ca vor accepta sex cu ea, greșești aici, cel puțin un bărbat adevărat cu principii și standarde nu ar face-o.
Um bărbat mediocru care se joacă la pc 8 ore pe zi fan Andrew tate nu cred ca mai e nevoie de explicație de ce este virgin laughing cum ziceam, mulți va sabotati singuri, v-o faceți cu mâna voastră
"ala trebuie să respire doar si are succes" - fals din nou, nu e chiar așa
Dacă trebuie să muncești de 3 ori mai mult, nu ar trebui să te deranjeze, fiecare se descurca cum poate, iar dacă vei munci de 3 ori mai mult să cucerești o fată, o vei și prețui mai mult, și bonus, te va plăcea pentru ce ești, nu pentru cum arăți.
P. S. Ar trebui să te simți de 2 ori mai flatat dacă atragi femei măritate, părerea mea happy

| Cinic a răspuns (pentru Madaxo97):

Bai ai dreptate in ce spui tu aici, chiar nu am un contra argument. Dar tu vorbesti despre femei sanatoase si barbati sanatosi. Iar astia au devenit o minoritate. Concluzia mea finala este ca amandoi avem drepatate si nu avem dreptate in acelasi timp. Si nu ma simt flatat ca femeile maritate se simt atrase de mine pentru ca stiu ce vor. Vor sex si aventura. Am 38 de ani, eu vreau o relatie bazata pe loialitate si afectiune ( sunt prostanac, stiu asta). Dar decat sex ieftin, mai bine ma duc la bere cu baietii laughing

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cinic):

"Pentru majoritatea femeilor frumos= toate calitatile."- aoleu, fals, fals, fals, nici nu mai e nevoie să explic de ce laughing cum ziceam, eu cel puțin ca femeie prefer oricând unul urât cu calități decât unul frumos fără alte calități, și sunt sigură că multe femei m-ar aproba
" Nimic nu invinge atractia sexuala. Nimic!" - greșit, din nou big grin atracția sexuală este ceva temporar, și bytheway să știi că de la creier pleacăwinking pe termen lung, relație de durata, ai nevoie de mai mult de atât, sexul(pe care tu îl supraapreciezi) să știi ca e de multe ori overrated, e mișto și sexul, da, dar ai nevoie să mai schimbi și ceva vorbe, idei, cu persoana de lângă tine, e nevoie de chimia aia de minte, că altfel chiar și cu cel mai bun sex din lume relația nu va funcționa mai mult de câteva luni, va deveni plictisitoare și banală. Din ce observ, ai o viziune foarte superficiala asupra oamenilor, care să știi ca sunt mai mult decât un ambalaj, o bucată de carne, trebuie să fi capabil să vezi dincolo de asta și să creezi o conexiune, iar ghici ce, oamenii inculți, needucați nu pot forma conexiuni, indiferent de cât de frumoși ar fi happy
Hai să vorbim și despre Bieber, dacă tot l-ai adus în discuție, am fost una din fanele alea nebune în adolescență, când a apărut prima dată pe piață Bieber, și îți spun cu toată sinceritatea, că aici a fost vorba de talent, nu de aspectul fizic, Bieber s-a făcut remarcat prin talentul său de la o vârstă foarte fragedă, avea vreo 13 ani parcă, deci în niciun caz nu putem vorbi că era "bărbat atractiv", era un puști cu freză și față de păpușel, cu trăsături deloc masculine, chiar mai degrabă înclinate spre feminitate, dar lumea îl idolatriza pentru vocea lui, pentru talent, pentru că trebuie să recunoști că are talent, nici in prezent nu pot să zic că îl consider prea atractiv, nu arată wow, e un bărbat basic ca și aspect fizic, îți garantez eu că nu de aia îl plac femeile, ci pentru muzica lui. Dacă faci de exemplu un sondaj de opinie pe 1000 femei și le pui să aleagă între Alain Delon sau Brad Pitt și Bieber, nu îl vor mai alege pe Bieber, îți garantez.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cinic):

Si ce dacă um bărbat frumos are inboxul plin de mesaje de la admiratoare? Tu îl consideri norocos pentru chestia asta? Eu nu prea, pentru că oare câte dintre acele femei vor să il cunoască cu adevărat, și nu îl vor doar pentru aspect? Sau poate în timp ce el are inboxul plin, el tot la acea fată specială pentru el se gândește, pe care nu o poate avea din cine știe ce motive.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cinic):

Nu ești prostănac deloc, e firesc să vrei o relație serioasă mai ales la vârsta ta, vei găsi cu siguranță, mai greu, dar vei găsi pentru că pari genul de bărbat cu care ai ce discuta, cel mai probabil îți vine mai greu să găsești femei acum din cauza vârstei, nu din cauza aspectului, pentru ca femeile gândesc despre un bărbat de aproape 40 ani că e singur, sigur e ceva în neregulă cu el, și de asta poate nu vor ceva serios, de asemenea nu vei mai avea succes la fete sub 25, poate chiar sub 30, pentru mai mult decât o aventura, tot din cauza vârstei, ideal ar fi să găsești o femeie aproape de vârsta ta, dar din păcate mai toate sunt măritate și cu copii la 30+, din nou, nu e vina ta, si nici a aspectului fizic, ci mai degrabă a vârstei, cel puțin eu așa cred. Scuze dacă te-am jignit sau ofensat cu ceva, nu a fost cu intenție, e doar o părere. happy

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cinic):

Toți 3 avem dreptate, dle cinic!
Intram iar în polemici, ai grijă. raised eyebrows

| Cinic a răspuns (pentru Madaxo97):

Nu mai jignit cu nimic. Argumentele tale se bazeaza pe logica si realism. Varsta, nu stiu ce sa zic... fosta mea are 22 de ani, si am locuit impreuna laughing) totodata, cunosc un barbat de 44 cu una de 25. Dar bine, ce-i drept, ala sta bine la toate capitolele. Este si frumos, are si job bun si casa si apartament si este si baiat de treaba. Pt situatia in care ma aflu, as da vina pe mine insumi dar si pe ghinion. Adica cand aveam 27-230, am cunoscut ceva fete bune care ma placeau, dar atunci aveam alte prioritati, munceam afara si 14 ore pe zi. Mai tarziu am dat de fata asta de 22 de ani care ma ruga sa o iau de nevasta. Am facut-o! Cu inel, flori si pus in genunchi. Ca sa ma insele dupa 3 ani. Asta-i viata. Nu am o problema cu singuratatea, pentru ca in acelasi timp cunosc multe casnicii fake, fara sex, fara prietenie, fara intelegere. Stau doar pentru ratele de la banca si pentru ce o sa zica lumea.

| Cinic a răspuns (pentru Madaxo97):

Sunt invidios happy

| Madaxo97 a răspuns (pentru Cinic):

Crede-mă, nu ai ce casă să faci cu una de 25- la vârsta ta, slabe șanse să îți fie fidelă, la un moment dat vârsta își spune cuvântul și vor ieși la iveală diferențele dintre generații, prin urmare și incompatibilitatea. Dar din nou, e doar părerea mea, tu faci cum crezi tu, dacă tu vrei să țintești așa de jos la fete de 20 ani, sperând la relație serioasă de durata, nu ai decât.
Din punctul meu de vedere o diferență decentă de vârsta e 5 ani, maxim 10, pentru ca relația să fie cât mai sănătoasă și echilibrată.
"cunosc multe casnicii fake, fara sex, fara prietenie, fara intelegere. Stau doar pentru ratele de la banca si pentru ce o sa zica lumea." - da, cunosc și eu, și decât să ajungi așa, mai bine singur, ai dreptate

| Cinic a răspuns (pentru Madaxo97):

Nu am tintit niciodata la femei tinere. Si are sens ceea ce spui tu. Doar ca asa sa inimerit, ca tipa respectiva sa aiba 22.

| Konstantinos99 a răspuns:

Traducere vrei o relatie adevarata pentru ca doar cineva pur te poate face sa ai incredere si sa iti doresti dar tot din cauza experientei tale nu mai poti sa ramai stabila si iti cam bati joc de relatie. Adica vrei dar nu poti.Eu zic sa faci si sacrificii daca tot. Cu cat ai mai multe experinte cu atata vei avea o inima invaluita in multe probleme pentru ca nu vei mai fi tu ci tot experintele care la un moment dat de vor face un om josnic complicat si greu sa te auto supoti. Nimic nu mai are logica!