| ilieduru a întrebat:

Am o mare dilema.Mi-am lasat prietena insarcinata.Ea a spart prezervatvul....Eu nu imi doresc un copil dar ea vrea mult unul ce as putea sa fac.O iubesc mult si nu vreau sa renunt la ea dar nu vreau sa am un copil.

Răspuns Câştigător
| Outspoken a răspuns:

Buna. Daca o iubesti cu adevarat..va trebui sa accepti acest copil pentru ca din ce ai spus tu, ea pare deja hotarata saa pastreze copilul. Singura modalitate prin care ai putea, sa zicem, sa o convingi sa renunte este sa ii aduci niste argumente solide ( ex: nu aveti cu ce sa-l intretineti, parintii care poate nu ar fi de acord si alte complicatii).

18 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Si care e intrebarea?

| ilieduru explică (pentru Dennys1521):

Cumsa fac sa o tin pe ea dar fara copil

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Metoda ar fi un avort, dar avand in vedere ca ea nu vrea nu cred ca o sa mearga + ca au fost si sunt prea multe avorturi in lume. Nu prea ai ce sa faci. Si ce a facut ea nu este prea "politicos". Trebuia sa discutati inainte, daca vreti un copil. Ma rog in cazul asta daca vrea ea un copil, si sa te intrebe si pe tine. Nu sa faca ea de capul ei.

| SorinaM30 a răspuns (pentru Dennys1521):

E acolo printre randuri un "ce as putea sa fac.", numa' ca nu prea-i place lui semnul intrebarii laughing.

Cat despre problema. Nu crezi ca e cam tarziu sa te lamentezi? happy Trebuia sa aveti grija, dar na...raul e deja facut, nu are sens sa-ti mai fac reprosuri. Deci, accepta situatia! happy Gandeste-te bine inainte sa iei o decizie (sa o parasesti) pe care poti s-o regreti. Pana la urma te obisnuiesti cu ideea happy. Saaaau. ar mai fi incercarea de a o convinge sa faca avort, dar daca zici ca e hotarata. thinking

P.S : N-ai specificat varsta, conteaza mult! happy

| hitman112 a răspuns:

Nu te tot plange pe site, mai bine du-te si cumpara pampersuri si hainte pentru copil. O sa fi tata!

| Amelya02 a răspuns:

Gandeste-te ca acel copil este o parte din tine, cum poti sa fi atat de insensibil

| Azµre a răspuns (pentru Amelya02):

Eu vin cu o alta problema legata de user, uite de ce ma leg eu. Citez:
3 Martie 2012
ilieduru intreaba:
Imi plpace de o fata ce sa fac?

1) Problema e alta cum a lasat-o pe prietena insarcinata, sa zicem ca prietena este cea de care vorbea pe 3 martie.
2) Chiar daca ar fi aia cum mama dracu sa-si doreasca un copil dupa 2 luni
3) Sa zicem ca pe 3 martie vorbea de o amanta atunci se intelege de ce nu vrea copilul. Ar fi o problema!
4) E un copil care n-are ce face si pune intrebari stupide!

| Amelya02 a răspuns (pentru Azµre):

Da,cred ca ai dreptate..Nu m-am obosit sa-l studiez, trebuia sa ma astept la asa ceva happy

| Azµre a răspuns (pentru Amelya02):

Trist dar adevarat sigh

| DeeaMarry a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, atunci o sa accepti copilul. Un avort ar face-o sa treaca printr-o trauma ingrozitoare si va ramane marcata pe viata. Ori cand iubesti o persoana, faci orice sa ii fie ei bine.
La urma urmei, e copilul tau, de ce sa nu il accepti... Altii accepta sa creasca si copiii altora doar pentru a putea fi impreuna cu persoana iubitawinking.

| Pitzipoanca a răspuns:

Ii explici ca nu vrei un copil. O iubesti, o vrei, dar nu esti pregatit pentru un copil. Voi doi cati ani aveti fiecare?

| LovellyAngel a răspuns (pentru Azµre):

Ce-mi place sa iti citesc comentariile!big grin

| Azµre a răspuns (pentru LovellyAngel):

Cum asa?

| didiDia a răspuns (pentru DeeaMarry):

Cand iubesti o persoana, nu o minti cum a facut fata aia. Cand iubesti o persoana, nu ii torni un copil pe neasteptate, desi stii bine ca acea persoana nu-si doreste un copil. Eu de-as fi in locul lui ilieduru, as parasi-o pe mincinoasa aia escroaca si proasta. Duca-se invartindu-se cu tot cu copilul ei din flori. E plina lumea de femei usoare in ziua de azi. Numai de copii din flori auzi. Ptiu, ce-a ajuns omenirea!

| ilieduru explică (pentru Azµre):

Poi imi placea de o colega de facultate si cu prietena mea eram de 4 ani da mau trecut caldurile in cateva zilelaughing

| Azµre a răspuns (pentru ilieduru):

Inteleg si pana la urma ce decizie ai luat?laughing

| ilieduru explică (pentru Azµre):

Il pastrez nu ai ce face in situatii de genu

| Azµre a răspuns (pentru ilieduru):

Mult succes atunci si sa va intelegeti