| piticull a întrebat:

Am o mare problema... Am nevoie de raspunsuri serioase, va rog mult.
Eu si prietena mea "ne jucam" ea se juca cu penisul meu eu cu pasarica ei. Dupa ne-am dezbracat amandoi si eu stateam pe ea intins si ii atingeam putin pasarica. m am excitat si mi am dat drumu pe un servetel mi am sters si penisul cu servetelul.
Asa dupa m am dus la ea ii bagasem degetele in pasarica dupa atingeam buzele de jos cu penisul.
Acum e problema. Mi-e frica ca a ramas gravida. nu stiu daca m am sters bine pe degete de spermatozoizi. Prietena mea e virgina va rog mult raspundeti sincer fara glume proaste. dau funda.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece nu ai/nu aveti nici cele mai elementare notiuni despre modul prin care ai fost procreat, adus pe lume, ma vad nevoit sa repet si in cazul tau ca, o fata virgina sau o femeie nu poate sa ramana insarcinata nici daca si-ar dori acest lucru, fiindca NU se formeaza o SARCINA ori de cate ori intretine jocuri erotice "nevinovate" sau chiar contacte sexuale adevarate, chiar si daca acestea sunt neprotejate si barbatul ejaculeaza sperma in vagin. Deoarece va lipseste informatia sexuala cea mai elementara aproape toti/toate va panicati in mod inutil, fiind convinsi ca ar putea exista automat posibilitatea aparitiei unei sarcina uneori doar printr-o simpla atingere dintre penis si vagin sau de himen in cazul in care fata este virgina. De asemenea majoritatea considerati ca este suficient ca penisul sa penetreze vaginul indiferent de data, adica in ce moment al ciclului menstrual se intampla contactul sexual si considerati ca este suficient ca penisul sa aiba pe el chiar si acel inofensiv lichid preejeculator pentru a lua nartere o sarcina. Cu totii uitati insa faptul CEL MAI IMPORTANT si anume ca o noua forma de viata poate lua nastere doar prin fecundarea unui OVUL VIABIL de catre un SPERMATOZOID, iar acest lucru se poate realiza DOAR/NUMAI intro perioada foarte scurta, de numai 1 - 4 zile din cele 28-30 ale unui ciclu menstrual mediu si anume in PERIOADA FERTILA. Posibilitatea de a ramane insarcinata se poate realiza DOAR intr-un singur caz si anume : 1. ) DOAR DACA femeia este in PERIOADA FERTILA, si concomitent se produce si...2.) indiferent prin ce mod in acea perioada, SPERMA AJUNGE in VAGIN indiferent de volum/cantitate. Spermatozoizii existenti in sperma respectiva, trebuie sa intalneasca in mod OBLIGATORIU un OVUL VIABIL pentru ca in urma fecundarii OVULULUI sa devina posibila/realizabila producerea unei SARCINI. In concluzie CHIAR SI DACA sperma ajunge in vagin in afara PERIOADEI FERTILE formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA. In cazul descris de tine probabilitatea aparitiei unei sarcini este aproape IMPOSIBILA. Multa sanatate.

5 răspunsuri:
| xBucSa a răspuns:

Daca te-ai fi spalat etc nu cred ca are cum dar ce sa zic. am vazut cazuri in care un tip s-a masturbat in piscina la care a fost invitat la o petrecere si 16 fete au ramas gravide cu vastra cuprinsa intre 13-17 ani unele din ele nu au avut contact sexual adica find virgine

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu era în perioada fertilă, e imposibil. Altfel, nu se știe - oricum nu e relevant ceea ce ai povestit mai sus.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru xBucSa):

rolling on the floor))))))))))

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o si nu ai ejaculat in ea nu poate fi gravida.

| Oana92 a răspuns (pentru xBucSa):

Asta a fost scuza lor? Si cine a fost prostul care le-a crezut? Aaa, da, tu!