| Giorgicaa a întrebat:

Am o prietena care o plac inca de cand am vazut-o. Si ea da niste semne ca ma place dar e cineva, un coleg care se baga intre noi, sicer...nu as vrea sa o pierd, dati-imi niste sfaturi...Va rog mult

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ai putea sa vorbesti cu acel coleg sa va lase in pace daca e de incredere. Sau ai putea sa ii spui ce simti fetei. Desi e mai greu asta.

6 răspunsuri:
| Giorgicaa explică (pentru DoarBogdan):

Ea stie ca o plac...de putin timp m-a rugat sa ii spun cu cine as vrea sa merg la banchet in clasa a 8-a

| OMFGConrad a răspuns:

Hmh... pumnul nu e o manieră civilizată, dar dă roade dacă nu funcţionează vorba bună.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Giorgicaa):

Pai atunci nu iti mai face atatea griji. Mersi de fundawinking

| Giorgicaa explică (pentru OMFGConrad):

Avand in vedere ca suntem totusi la scoala o sa imi scada nota la purtare pentru asta si totusi nu cred ca e o varianta corecta, daca ar fi aflat ca l-am batut, banuiesc ca ea m-ar crede gelos si pe mine o sa ma urasca si o sa stea doar cu el, ma gandeam chiar daca o sa ne puna sa ne batem ( ne e ea genul ala de fata) nu o sa-i fac nimic lui decat sa ma feresc ca el e unu mic dar are aceeasi varsta cu mine, tot nu l-as bate din motivele care le-am explicat mai sus, banuiesc ca o cunosc destul de bine (mai bine ca el) si nu e genul ala rebel care adora bataile/injuraturile si chestii de genu ala, e oleaca mai diferita dar lucrul bun e ca nu e asa timida cu mine si eu de obicei aleg sa stau mai mult cu ea decat obisnuieste el, din cate am observat, ea se cam fereste de el si de mine nu, de exemplu am iesit afara cu ea si cu inca o fata cu care nu prea vorbesc ca sa nu spuna ca ma grabesc prea tare si e un fel de intalnire si nu l-am invitat si pe el, am observat deci ca ea nu o fost foarte afectata de acest lucru si banuiesc ca ea nu il place asa de mult ca pe mine [exemplu. am fost intr-o excursie si am vizitat un castel al groazei sau ceva de genu, tot traseul din castel m-a tinut de mana si pe el (mda l-am bagat si pe el cu noi deoarece se suparase ca nu mergea cu ea si deoarece ea sa nu spuna ca is zgarcit sa ceva de genul) nu l-a bagat in seama. Cred ca asta spuna putin]

| Giorgicaa explică (pentru DoarBogdan):

Pana acum am spus ca vreau sa merg cu ea si nu am vazut sa se fi revoltat intr-un fel

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Giorgicaa):

Pai este bine atunci.