| kiko_3973 a întrebat:

Am o prietena ce mi-a spus ca nu i-a venit stopul de o saptamana, ce are? nu a intretinut relatii sexuale( sunt sigura de asta) nu o doare burta... a facut si o baie fierbinte dar nimic. Din ce cauza se datoareaza aceasta intarziere asa de mare? E stresata de chestia asta iar eu nu stiu ce sa-i mai spun si nici ce sfaturi sa-i dau! asa ca va rog sa ma ajutati!

9 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Ciclu nu vine in fiecare luna pe aceeasi datastraight face decat la femeile mature.adica dupa ce mai creste probabil.ca sa reglezi ciclul trebuie luat pilule contraceptive.dar daca n-are de gand sa faca sex nu prea are rost. spune'i sa nu'si faca griji ca ciclu o sa vina, dar nu mereu la fel. abia cand mai greste i se regleaza hormonii si o sa'i vina relativ constantwinking

| bianca9422 a răspuns:

Daca nu a intretinut relatii sexuale nu are de ce sa isi faca griji

probabil a racit sau ceva de genuwinking

| anca174 a răspuns:

Sa stea linistitahappy se mai ntampla sa intarzie. Mie vreo doi ani imi venea tot aireah. o data la o luna jumate sau la 2... niciodata nu stiam cand trebuie sa imi vina... si acum mai patesc sa imi intarzie cate o saptamana, sau sau chiar o luna tongue
La fetele tinere e normal sa nu aibe o menstruatie regulatahappy

| Onutza_8616 a răspuns:

Buna, kiko! Fii 100% sigura ca nu are nimic. Mie mi-a intarziat 5 luni si ceva ciclul si apoi mi-a venit(nu am avut relatii sexuale).Si nu s-a intamplat nimicwinking. Depinde de organismul ei...ciclul nu vine regulat, nu-ti fa griji si incearca sa o linistesti si pe eawinking

| kiko_3973 explică:

Tipa este inca virgina nu a luat pilule contraceptive nimic.

| tia a răspuns:

Nu e nimic grav daca nu a intretinut relatii sexuale. Probabil ca are o dereglare hormonala si din cauza aceasta menstruatia nu vine la intervalul de 28 de zile. E posibil sa nu ii vina deloc in timpulunei luni si sa ii vina abia a doua luna. Totul e normal.

| ことみ a răspuns:

Stai linistita. Mie m-a venit si dupa 4 luni, si nu-s insarcinata, nici nu itretin relatii sexuale.

| Adam88 a răspuns:

Poate e stresata

| oxy2doxy a răspuns:

Eu cred ca ii intarzie putin... doar nu are alarma si s-ar putea sa fie racita daca uumbla dezbracata happy