| ciprian93 a întrebat:

Am o problema care ma mistuie de ceva timp.Imi place foarte mult de o fata; vorbesc in fiecare zi cu ea, iesim in oras mereu avand aceeasi prieteni comuni si suntem in aceeasi clasa. ea ma considera doar un prieten foarte apropiat si o sa fie poate surprinsa daca ii spun ce simt pentru ea.
Credeti ca ar trebui sa-i spun ca mi-ar placea sa fim impreuna cand o sa prind intimitate? Sau cum sa fac altfel?
La capitolul curaj sunt varza.ma refer ca intodeauna am avut grija cum sa ma imbrac si cum sa ma comport etc. dar, cum mi-a spus si ea...nu sunt gras...sunt doar putin pufosrolling on the floor) si asta imi scade foarte tare increderea.
Multumesc mult tuturor care ma ajuta!happy

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Spune-i! Dacă şi ea simte la fel, dar tu nu ştii?/Suporţi urma de îndoială ce te urmează permanent?/Ai suporta gândul de a o vedea în braţele altuia?/Dacă nu, spune-i/Găseşte momentul potrivit/Şi fii pregătit pentru orice reacţie/Succes!

3 răspunsuri:
| Ctynnaa a răspuns:

Nu ii zi nimic deocamdatawinking. Sunt fata, si nu imi plac fazele de genu, asa pe neasteptate:-D. Deja aveti puncte comune: clasa si prietenii. Incearca sa gasesti portite cand iesiti cu prietenii, in care sa te apropii de ea, sau chiar sa ii spui ca ai o problema, sau de cumparat ceva din oras, sau un cadou, si sa te ajutebatting eyelashes. Usor, cu timpul va aprecia ca ii acorzi incredere:-P, si va cauta si ea ajutor la tine. In final, urmeaza apropierea, sarutul etclaughingkiss

| Oana14_6751 a răspuns:

Eu iti zic ca cel mai bine ar fi sa-i spui ce simti pentru ea si s-o intrebi daca ea simte la fel... dar sa fiti numai voi doi
:* succes

| mih5a a răspuns:

Trebuie macar sa incerci! Deci hai putin curaj, ia-ti inima in dinti si spune-i! E ok partea cu intimitatea, e bine sa fiti doar voi doi.Eu zic ca ar trebui si o floare, si ia-o cu incetisorul.Va intelege...stii ca si versurile piesei cantate de Jason Mraz&Colbie Caillat ''Lucky i'm in love with my best friend''. Mult succes si trimite si mie un mesaj si zi-mi cum a iesit treaba.Doar daca vrei.winking