| OliviaLove a întrebat:

Am o problema crying mie imi placea un baiat mult si i-am zis unei prietene ca m-a pupat pe obraz si m-a imbratisat. Iar fata aia i-a spus baiatului ce i-am zis eu, si i-a zis ca sunt indragostita de el.
Si acum mi-e rusine, parca ma vede ca o obsedata. Nu pot sa cred ce a facut, dar poate nu si-a dat seama dar pe mine m-a ranit asta crying
Ce sa fac sa fie iar interesat de mine si sa nu ma mai creada obsedata? crying

Răspuns Câştigător
| Sunrider a răspuns:

Nu inteleg ce legatura are prietena ta cu ceea ce a fost intre tine si baiatul respectiv? Asta nu trebuie sa te deranjeze pe tine.
Nu ai de ce sa te rusinezi, faptul ca baiatul te-a pupat pe obraz si te-a imbratisat, inseamna ca te place...iar pentru faptul ca tu nu ai reactionat si ai sarit pe el sa-l violezi, reduce la "zero" posibilitatea ca sa te creada "obsedata"!
Cu siguranta ca baiatul respectiv te place... poate ca acum ii este jena, sa se apropie iar de tine, crezand ca esti suparata de indiscretia "prietenei" tale. Cauta o ocazie sa vorbesti cu el, spune-i ca ti-a facut p[lacere gestul lui si ca-ti pare rau ca ai povestit asta "prietenei" tale! ...si vei vedea ca de aici, lucrurile vor decurge asa cum iti doresti tu! Nu mai plange si incearca sa o eviti pe cat posibil pe "prietena" ta! Succes!

9 răspunsuri:
| WhiteLover a răspuns:

De ce sa te creada obsedata? doar de aceea oameni au "cei mai buni prieteni",ca sa le povesteasca anumite lucruri,sa se confeseze,dar se pare ca prietena ta nu stie ce inseamna asta.ii poti spune asta si ei,si acelui baiat ii poti spune ca da, iti place de el, ce e rau in asta? puteti sa va cunoasteti mai bine daca si el vrea, sau las-o balta, inseamna ca si el are aceeasi mentalitate stramba ca prietena ta.

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Nu ai ce face. Prostia se plateste.

| irrumator30 a răspuns:

Foarte bine a facut daca tu esti timida. Nu tebuie sa-ti rusine de sentimentele tale. Incearca sa vorbesti cu el si sa-i explici de ce tii asa de mult la el, si ce te-a faut sa te indragostesti de el

| OliviaLove explică (pentru neutrino):

Mie chiar imi placea acest baiat iar aceea era "cea mai buna prietena a mea" oh go on Daca nu ai un raspuns bun nu mai comenta, e mai bine asa decat sa fiu forever alone ca tine si sa nu ies din casa straight face.

| iKivy a răspuns:

Nicioadata nu mai face greseala de a implica prietenii in asta. la un moment dat ei te vor ajuta. dar dupa un timp vor incepe sa te sape. sa fie gelosi, fa-o de ua singura, ai nevoie de slugi? Poti sa o faci!

| mona a răspuns:

Asa nu inseamna sa fi obsedata, daca prietena ta nu isi poate tine gura atunci nu-i mai povesti chiar tot

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Morala -> sa nu ai incredere in nimeni laughing

Foarte simplu, te duci la el si ii propui sa iesiti in oras. Daca initiativa vine de la tine, o sa uite foarte usor de ce a zis colega ta si asa o sa eviti discutia cu faza ca a auzit el ca il placi, etc etc.