| AlexIsInLove a întrebat:

Am o tipa pe care o plac mult. Ea stie asta si i-am mai spus-o dar pur si simplu ma tine in fz. De ceva vreme a inceput sa imi mai spuna si ea "Te iubesc" si cred ca ar trebui sa incerc iar. Ceva sfaturi?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca a spus din proprie initiativa cuvintele magice ''Te iubesc'', atunci este cazul sa nu mai stai prea mult pe ganduri. Sa actionezi si cat mai repede posibil. Succes!

| AlexIsInLove explică (pentru corbulalbrosu):

Faza e ca eu ii mai spuneam "Te iubesc" si ea imi zicea "Si eu"... dar e prima data cand imi zicea ea ca ma iubeste

| Violleta2022 a răspuns:

Daca te tine in fz inseamna ca nu te iubeste si nu are nimci pentru tine, incat sa te vrea de prieten sau iubit, indiferent ca tu i placi sau nu, ea nu-si poate modifica sentimentele din cauza ta.
probabil ca-i este rusine sa-ti spuna sa-i dai pace, d e aceea te tine in "sala de asteptaere" si nu te invita la ea in camera.

| AlexIsInLove explică (pentru Violleta2022):

Problema e ca ea a inceput brusc sa imi spuna ca ma iubeste. Si faza cu fz-ul a fost acum 3 sau 4 luni

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexIsInLove):

Se joaca cu tine, atata vreme cat continua sa te tina in FZ.
De ce nu o confrunti, intreband-o:
" Daca tii la mine, afirmand ca ma iubesti, de ce ma tii in FZ?
De ce nu-mi schimbi statusul si de ce nu-l pui, ca suntem impreuna?"

Eu abia astept sa vad raspunsul ei! Sa vii inapoi sa ne spui!

| AlexIsInLove explică (pentru Violleta2022):

O sa incerc sa ii spun....mai ales ca am vorbit cu ea sa iesim doar noi doi peste cateva zile... o sa revin

| siriusblack98 a răspuns:

Exista doua posibilitati:
1. Este un ''te iubesc'' ca pe o prietena/surioara (grav, n-ai scapare)
2. S-a indragostit si ea de tine (sansele sunt mai mici decat la prima)
Sfat:
Nu o lua prea tare atunci cand va intalniti, la modul ''hai acum sa ne casatorim ca mi-ai zis un te iubesc pe Facebook''. Abtine-te de la mizerii de genul sau alte dulcegarii ieftine ca o vei speria rau de tot.Si nu-ti exprima dragostea pentru ea asa brusc (cum ai spus ca ai mai facut) ca nu o vei mai vedea, iti zic sigur ca o ia la fuga.Serios,mai faci cate o gluma cu ea dar nu exagerezi iar la sfarsitul intalnirii o intrebi de sentimente si de acel ''te iubesc'' ce inseamna pentru ea.Mie imi miroase a friendzone din ala grav unde esti surioara dar iti urez oricum succes laughing

| Andreeush a răspuns:

Poți să încerci să vorbești cu ea.

| AlexIsInLove explică:

Guys cum v-am promis, am revenit! Si in ce mod! Am iesit doar noi doi si dintr-o iesire basic pe afara a devenit un date de nota 10. Si acum suntem iubiti laughing. Cu putina vrajeala, luat in brate, stat pe maulul apei la apus, un sarut, a mers totul ata