| Alisa14 a întrebat:

Am prieten de 9 luni, am 3 luni de cind am plecat din Moldova si relatia intre noi doi nu mai mergea foarte bine am decis sa pun punct chiar daca mai tin la el foarte mult.Aici in Italia am cunoscut unn baiat foarte dragut, imi placea si am facut dragoste cu el.Prietenul meu vrea sa ne impacam si eu vreau nul pot uita, dar nu stiu cum sa-i spun ca am facut dragoste cu altul, astept raspuns?!

10 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu ii spune, nu cred ca va afla. Daca ii spui, fii sigura ca nu o sa mai vrea sa va impacati.

| Gangsta92 a răspuns:

Alisa o relatie se bazeaza in primul rand pe :comunicare, incredere, sex.fiecare din astea 3 lucruri de baza intr'un anumit procent bineinteles. daca tu simti ca inca mai poti repara relatia cu prietenul tau cu care ai stat 9 luni nu ezita sa o faci pentru ca mai incolo vei regreta.cat despre "mica ta escapada" cred ca a fost doar o chestie de moment si ca nu este ceva sigur.asculta-ti inima si fa ceea ce crezi ca e binewinking

| mona a răspuns:

Pai nu i spune pentru ei sigur nu se vor intalni vreodata sa te dea de gol

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns:

Mai vrei să îi și zici acum? Și dă-mi voie măcar să te corectez, altfel de jignesc.
1. Dacă ai decis să pui punct, nu mai zice că ai prieten de 9 luni, pentru că nu mai ai.
2. Dacă țineai la el atât de mult, nu mai făceai "dragoste" cu altul!
3. Nu-l poți uita? Nu cumva te gândeai la el și în timp ce făceai "dragoste" cu altu'?
4. Între dragoste și sex este o diferență, să știi.
Totuși, concluzia ți-am mai zis-o. Ori nu îi spui și-l iei de prost, ceea ce nu ar trebui, și vă continuați relația, ori mai bine nu mai continuați deloc chiar dacă nu îi spui. Dacă nu, spune-i și vezi cum reacționează, deși riști să nu mai vrea să fie cu tine, iar tu poți continua liniștită să faci „dragoste" cu ăla. straight face

| Alisa14 explică (pentru ÎmiPlaceDeMăta):

Mersi pentru raspuns.Am facut simplu,, dragoste,, insa baiatul cu care am facut-o nu e gelul de baiat cu care as vrea sa-mi petrec timpul.

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns (pentru Alisa14):

Atunci de ce ai mai făcut?

| Alisa14 explică (pentru ÎmiPlaceDeMăta):

Pentru ca la prima vedere era exact ce imi doream, amu nu mai este.

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns (pentru Alisa14):

Trebuia să mai aștepți și să te gândești de 2 ori, înainte să te culci cu altu'.

| Alisa14 explică (pentru ÎmiPlaceDeMăta):

Pai da trebuia...crezind daca daca o fac cu altul voi rezolva tot dar nu a fost asa.Acum stau linga un om pe care il iubesc si nu stiu cum sa-i spun ca de fapt eu am putut sa-l insel doar ca ni-am certat.

| ÎmiPlaceDeMăta a răspuns (pentru Alisa14):

Crezi că te va ierta?