| IonutBucuresti93 a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Am facut dragoste cu prietena mea de mai multe ori, Nici odata nu am vazut vr`o pata de sange
Ea sustine ca a fost virgina
Se poate in vr`un fel ca lucru asta sa fie adevarat?
Stiu ca in unele cazuri se poate ca dezvirginarea sa nu-s e faca de la primul act sexual
Intrebarea mea este din punct de vedere medical este posibil ca ea sa fi fost virgina sau sa`fi fost doar MINCIUNA?

17 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Dacă nu a fost vorba de nicio pată de sange, fătuca, nu a fost virgină.Mă refer la primul contact sexual. Femeile neagă multe, dar pana la urmă se dau singure de gol.

| VampireBlood a răspuns:

Da,se poate să fi fost virgină.Nu tuturor fetelor la primul act sexual sângerează.

| IonutBucuresti93 explică (pentru VampireBlood):

Nici dupa 5-10 alte acte nu s`a intamplat nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Si ce te mai intereseaza pe tine cum a fost?
Cand iubesti o persoana, o iubesti asa cum este, ce mai cinteaza daca a fost sau nu virgina?
Te pup!

| IonutBucuresti93 explică (pentru anonim_4396):

O relatie se bazeaza pe incredere
Nu ma deranjeaza faptul ca nu am fost eu primul ma deranjeaza fraptu ca nu stiu adevaru
Vreau sa stiu din punct de vedere medical daca este posibil

| Ofiintă a răspuns:

Ce importanţă ar avea, dacă îţi place de ea, nu trebuie să te intrebi de lucruri banale, asta este treaba ei, dacă a fost sau nu virgină!
Şi, din câte am înţeles, sunt femei care nu sângerează deloc la deflorare!

| neutrino a răspuns:

Cu siguranta nu te minte, a fost si ea, candva, virgina.

| h3r a răspuns:

Nu trebuie să-ți sară în ochi pata de sânge. Nu vă mai lăsați prostiți de asta.
Cum a fost primul contact? A durut-o? Asta se poate vedea. Trebuia să fii atent la detalii. Este dureros, nu e deloc plăcere când vine vorba de „prima dată".

Da, poate e minciună, dar nu văd rostul ei.
Și... într-adevăr majoritatea femeilor sângerează la primul contact, însă asta nu e obligatoriu, deci se poate și fără a curge sânge.

Acum... problema asta trebuia s-o discuți cu prietena ta. Noi ți-am spus că nu e obligatoriu să curgă sânge. Mai departe tu deții controlul...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca se poate din punct de vedere medical sa nu sangereze. se numeste himen elastic si se poate rupe la al doile, al treilea act sexual sau poate doar la nastere

| Nebunatyca69 a răspuns:

Baaaaaaaa informati-va draq inainte, nu la orice fata trebuie sa-i curga sange!winking. Poate are himenul elastic si nu se rupe dupa primul, al 2-lea. sau al3-lea act sexual! happy

| Hαppiηеss a răspuns:

Prietene nu toate femeile au corpul la fel nu? nu toate au sanii mari sau fundul bombat, asa e si cu sangerarea nu la toate curge sange. Si tu daca ai fi un baiat inteligent si cu capul pe umeri ti'ai da seama ca nu numai asa se vede daca fata e vigina sau nu, se vede dupa felul cum intra penisul in vaginul ei, daca era foarte stramta o durea si nu simtea nici un fel de placere automat era virgina.

| mady03 a răspuns:

Din punct de vedere medical, este posibil să fi fost virgină! Prietena ta ar putea avea alte " simptome", cum ar fi niște tulburări hormonale, psihice etc...nu este obligatoriu să îi fi curs sânge!

| intelboss a răspuns:

Posibil sa nu fi fost virgina din nastere 1, 2 se poate sa se fi dizvirginat singura mastubandu-se si sa nu isi fi dat seama, 3 posibil si de la un efort fizic foarte mare, si posibil ca himenul sa fie foarte rezistent... dar tu inainte de a o face cu ea dc nu te-ai uitat? ca doar se vede? sau acum de ce nu te uiti? oricum nu iti fa griji nu a dizvirginat-o altu

| intelboss a răspuns:

Bine ca ai cu cine face sex nu te mai uita daca e sau nu virgina laughing

| Xenia16 a răspuns:

Poate fi virgina chiar daca nu a curs sange, poti vedea daca e virgina prin modul ei de comportare la primul contact sexual, daca a fost inhibata sau daca a durut-o.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Citeste pe net happy
Nu este obligatorie sangerarea.
Adica da, putea fi virgina! Poate a avut himenul mai elastic si nu a acurs sange. Deci in concluzie, nu-i obligatoriu. Citeste mai multe pe net despre virginitate sa iti dai seama happy

| VampireBlood a răspuns (pentru IonutBucuresti93):

Îmi pare rău nu m-am exprimat corect.
"Ori la primul act, ori la al nu ştiu câtele, este posibil să nu aibă sângerări, depinde de organismul ei."