| AleX810 a întrebat:

Am fost seara trecuta cu prietena mea. Nu pot spune ca din greseala dar am atins vaginul ei si am contactat o secretie. Daca ar avea Hiv e posibil ca acea secretie sa fi patruns pe sub unghii si sa ma fi infectat? Dupa nici 10 minute de la incident m-am spalat pe maini de 3 ori. Pot spune ca sunt putin ipohondru. Eu mi-am facut toate analizele plus testul HIV si au iesit ok si testul negativ. Asa si ea. Intreb doar ca sa stiu daca am vreun motiv de ingrijorare. Sau daca se poaye transmite in felul precizat de mine. Multa sanatate! Si va multumesc.

7 răspunsuri:
| AidaPinkiePie a răspuns:

De ce ai avea motive sa crezi ca prietena ta ar putea avea HIV? laughing

| AleX810 explică (pentru AidaPinkiePie):

De nebun. Fiindca sunt bolnav inchipuit. A facut si testul si a iesit negativ.

| AidaPinkiePie a răspuns (pentru AleX810):

Pai daca e prietena ta si ai incredere in ea. nu cred ca e cazul sa pui o asemenea intrebare. Dar daca a fost o aventura cu o fata pe care nu o cunosti de mult timp, zic sa ceri sfatul unui specialist happy.

| Libelle a răspuns:

Ok, chiar ai o problema.

Ar trebui sa mergi la psihiatru sau la un sexolog pentru ca iti spun sincer ca nimanui nu i-ar conveni ca partenerul sa stea cu piticul ca poate contacta o boala de la el.

Cu toata fobia ta, trebuie sa iti rezovi problema.

Si nici daca ar avea HIV, nu se transmite prin unghii sau cum mai spui tu acolo. Dar daca nici in analize nu crezi, doar psiho te rezolva happy

| Hαppiηеss a răspuns:

Si de acum inainte ce vei face, dupa fiecare contact sexual te vei duce sa iti faci testul HIV? si toate testele pentu toate BTS-urile?
Pai asa nu vei avea o viata normala niciodata!
Cred ca ai o problema psihica consulta un specialist!

| Amelya02 a răspuns:

NU e normal sa gandesti asa.
Si nu esti putin ipohondru, deja exagerezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti si ipohondru si paranoic. daca are analizele la zi ce mai vrei? plus HIV ul nu se contacteaza chiar atat de usor