| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru baieti..de fapt mai mult o curiozitate. De ce se uita baietii la filme/poze porno? Cu scopul de a reusi sa se autosatisfaca apoi? Adica. un baiat care este imobilizat la pat simte vreo placere in a se uita la asa ceva atata timp cat nu se poate autosatisface sau isi face mai mult rau? Sper ca m-am facut inteleasa. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Seba2013 a răspuns:

Procesul acesta este asa:

Excitatia---corpul se tensioneaza-

Aici ai doua optiuni:
Ori ramai asa---cu tensiunea.
Ori treci mai departe--la faza de platou.
http://www.romedic.ro/fazele-raspunsului-sexual-la-barbat-0P376

Daca nu ajunge la faza acesta de platou, sau consum, ramane cu tensiune.

20 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ce intrebare mai e si asta?laughing Filmele porno excita. Ce-i asa greu? Baieti sunt mai perversi decat fetele de obicei, si da se excita daca se uita.

| lpavel a răspuns:

Se uita la filme porno pentru ca se excita mai tare inainte de a se satisface iar autosatisfacerea e mult dar mult mai intensa decat daca nu s-ar uita! big grin In unele cazuri sunt si cupluri care inainte de sex se uita la un mic film porno si atunci nu mai e nevoie de acel mic joc erotic inainte de sex big grin desi eu nu sunt de acord cu asa ceva dar asta-i alta poveste...
Apoi un baiat care e imobilizat la pat crezi ca nu-i mai functioneaza jucaria? big grin De ce crezi asa ceva? Chiar daca are un picior rupt sau orice alta boala celelalte parti ale corpului continua sa functioneze normal! Lamurita? happy

| clickkcilc a răspuns:

Unii se uita ca sunt dependenti, altii ca vor sa isi extinda imaginatia sau sa invete, pe unii ii ajuta la masturbare. daca a fost imobilizat in urma unui accident si isi va reveni probabil isi face planuri. daca nu isi va reveni atunci se chinuie cu propria lui vointa si isi plange de mila. poti sa stai cu el de vorba despre lucrul asta.tu ii stii mai bine situatia.ai nevoie de rabdare pentru ca nu cred ca isi va deschide sufletul din prima ca altfel nu ne intrebai pe noi

| annnna1234 a răspuns (pentru clickkcilc):

Nu isi va reveni sau cel putin nu prea curand. are o boala destul de urata. deci daca nu poate sa se masturbeze presupun ca nici nu se uita pentru ca apoi se simte destul de incomod cred eu. asa este?

| corbulalbrosu a răspuns:

Privitul,vizionarea unor filme pornografice nu reclama automat si masturbarea. Cele doua activitati pot fi concomitente sau privitul sa fie pur si simplu doar o placere fara conotatie sexuala.

| annnna1234 a răspuns (pentru lpavel):

Ii functioneaza, tocmai. Deci daca se uita si se excita apoi are nevoie sa faca si pasul urmator ceea ce nu se poate. Nu sunt sigura in legatura cu asta si de-asta am vrut sa aflu de la un baiat.

| clickkcilc a răspuns (pentru annnna1234):

Are partenera?

| lpavel a răspuns (pentru annnna1234):

Pai papusico, daca el nu poate, poti tu happy si crede-ma va aprecia foarte mult asta chiar daca nu esti o experta in pat important e ca ii vei arata ca tu il iubesti si il doresti chiar si asa... sau daca vrei s-o faci din mila mai bine renunta ca daca va observa, va fi sfarsitul relatiei voastre!

| lpavel a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai o problema de care inca n-ai stiut : Devii ipotent, tu si cei care sunt de acord cu ce ai zis laughing)) Cum poti sa vizionezi un film porno si sa te faci ca ploua? laughing)) numai daca esti IPOTENT!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru lpavel):

Cuvantul este IMPOTENT, iar pe de alta parte omul trebuie sa se poata abtine. Ar fi culmea ca intr-un local unde ruleaza filme porno sa te apuci sa-ti freci "scula" de fata cu toata lumea rolling on the floor Ma intreb TU oare cum ai proceda?

| lpavel a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cum as proceda? Te obliga cineva sa te uiti? Eu sigur nu m-as putea uita! Dupa 2 minute ar trebui sa plec... laughing))) sper ca ma-ntelegi big grin Apoi inca n-am intalnit local unde se dau filme porno! Oricum, nu asta conteaza happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru lpavel):

In acest caz te inteleg, n-ai fost niciodata in occident sau peste ocean. Si chiar daca vei ajunge prin acele tari tu nu vei intra niciodata intr-un astfel de local.Nu mai am nimic de adaugat in plus.

| lpavel a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asa numai ca sa stii : chiar acum sunt plecat din tara, dar ai dreptate NU ma tenteaza astfel de gauri ascunse prin subsoale sau stiu eu pe unde ca peste tot e ilegal asa ceva!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru lpavel):

Aaaaaa,si inca ceva, ocazional sau uneori din plictiseala ne mai uitam la un film mai recent de aceasta natura. Si te asigur ca instalatia inca imi functioneaza la parametri normali dar nu ma apuc sa-mi fac "manuela".

| corbulalbrosu a răspuns (pentru lpavel):

Sunt cinematografe unde ruleaza NONSTOP doar astfel de filme, si te anunt ca functioneaza PERFECT LEGAL.

| lpavel a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ocazional sau din plictiseala? laughing))) Accepta sau ia masuri! Se mai intampla si la oameni mari...

| RAY a răspuns:

Annna masturbarea are mai multe forme stimularea vizuala este puternica cand vezi o fata frumoasa dar in mare parte conteaza si acele geme de placere se spune ca cand femeia are orgasm are sanse sa fie fertila deci e un semn dat de natura, desigur ca in scop de autosatisfactie ne uitam la asa ceva, eu personal nu vad nimic rau in asta desigur in limita decentei sa nu devina o dependenta eu unu greu gasesc ceva sa imi placa intru pe unele site urii, un baiat paralizat va simti placere e posibil sa ejaculeze fara a se masturba fizic visele umede cum sunt? cand dormim suntem paralizati, dar curios ca partea aia nu e paralizata deci se simte placere

| Rainmaker a răspuns:

Buna Anna.
Din acelasi motiv pentru care se uita si fetele.De placere.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Filmele porno excita receptoriii de la nivelul creierului, voi fetelor nu veti intelege niciodata acest lucru si urasc cand aud intrebarea asta de ce ma uit la porno

| Seba2013 a răspuns:

Se uita pentru ca ii excita.
Ei nu stiu ca ii excita, pentru ca acesta excitatie este un instinct, care nu se invata, este mostenit.

Acesta excitatie are un obiectiv.

Oamenii nu stiu care este obiectivul acestei excitatii, pentru ca pentru al atinge trebuie sa treaca intr-un mod consumatoriu, si doar atunci apare satisfactia.
Unii doar se uita dar nu se autosatisfac.