| DacianaEu a întrebat:

Am si eu o problema care ma macina... Ultimele menstruatii au fost pe 2 sept si 3 octombrie si pe 31 octombrie am facut sex protejat cu prietenul meu (nu s-a rupt prezervativu nu a fost nicio problema si nici nu a ejaculat in el plus ca dupa calculele mele ovulasem de mult si trecuse perioada fertila).
Problema este ca suntem in 10 si menstruatia nu a aparut sunt deja 6 zile de intarziere. Ma doare burta am dureri usoare dar si mai puternice ca de obicei ma dor si sanii normal, am pofta de mancare si ma doare capul plus cosuri, ma dor si picioarele si spatele jos inferior. Eu am facut si doua zile baie cu apa rece deoarece au fost probleme pe scara iar dupa acele doua zile am avut o durere puternica jos de plangeam...

Chiar poate fi vorba de vreo sarcina? Va rog frumos sa ma ajutati cu experienta dumneavoastra

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vîrstă ai?

| DacianaEu explică (pentru CristiDinBucuresti):

18 ani, de ce?

| Alcyon a răspuns:

Poate fi o raceala sau ceva pe sistem nervos. De la stres, scade nivelul unui hormon care e responsabil cu declansarea menstruatiei. Mai asteapta doua-trei zile. Daca tot nu vine, fuga la ginecolog.

| DacianaEu explică (pentru Alcyon):

Dar de sarcina ce zici e posibil asa ceva?

| Alcyon a răspuns:

Nu cred ca-i vorba de sarcina din mom ce ati folosit prezervativ.