| FrancezuRN a întrebat:

Am și eu o problemă!
Eu am avut o iubită timp de un an sau doi! Asta acum 3 ani, inainte sa plec in franța!
Eu am iubit-o foarte mult, m-am culcat cu ea fiind virgină, ea era genul de fată mai ușoară, adică dacă vedea un baiat mai frumos pe stradă îi stârnea ochii, o dată m-am certat cu ea si a doua zii am văzuto, sărtutându-se cu un baiat cu ochii verzi, ea este mai mica ca mine cu 7-8 luni, eu fac 18 in octombrie,
E acum 2 ani am plecat din tară deoarece asa au deci ai-mei!
Iar eu cu această fată am vorbit căteva luni la telefon era vorba sa ma intorc după ea, după 6-7 luni, primesc un mesaj pe whatsapp cu o poză, cu ea și un baiat in brațe! Am plans 2 luni de zile m-am taiat pe mâini ma dădeam cu capul de pereți, până am intâlnit o fată de 20 de ani, am vorbit vreo o lună și am adus-o aici la mine în franța, am stat cateva luni, după care a rămas însărcinată!, a trebuit să plece în Romania deoarece avea probleme de sanatate, acum avem o fetiță de trei luni, in octombrie ma duc la muncă si este vorba să o aduc acasă!
Acum nu stiu ce să mai fac, fiind că nu știu ce mai simt, eu încă mă gândesc la prima fată de cate ori ascult muzică, îmi amintesc lucruri si locuri unde am fost cu ea, tot ce am făcut, si mă doare foarte tare și îmi este dor, chestia este, că eu după ce m-am "insurat" ea s-a culcat cu un baiat mai mare cu masina.
nu stiu ce să mai fac, deoarece mă doare foarte tare de fetița mea pentru că și eu am crescut fără tată, și mă roade sufletul și de prima iubită iar pe fata aceasta nici nu știu dacă am vreun sentiment. ce crede-ți că ar trebui să fac unde să mă împart?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar pe fata asta cu care ai o fetita o iubesti? ce simti fata de ea? te atrage fizic? emotional?

| Oana2k a răspuns:

Da-o-n mortii ei pe prima (scuze limbajul ) da serios daca ti-a facut ce ti-a facut o uiti usor, exact si eu am patit la fel cu fostul isi punea la my day poze cu gagica-sa ca sa imi faca mie in ciuda. Si chiar daca am avut clipe frumoase l-am uitat foarte usor

| JJ227 a răspuns (pentru Oana2k):

De i-ar cadea la intrare! laughing

| OldSoul a răspuns:

Vezi, de asta nu trebuie sa te bagi in alta relatie pana nu te detasezi de trecuta.

Nu ai fost destul de explicit "după ce m-am "insurat" ea s-a culcat cu un baiat mai mare cu masina." la cine te referi? La mama copilului? Daca da, ar trebui sa te desparti de ea pe cat se poate de amiabil. Si desigur sa incerci sa te convingi ca este sau nu copilul tau, in cazul in care mai ai dubii, si desigur sa te implici in cresterea copilului.
Cat despre prima, ar trebui sa intelegi ca nu mai are rost sa speri, si-a gasit pe altul e clar, oricum ar fi nu ar mai trebui sa-i acorzi o a doua sansa.

| FrancezuRN explică (pentru OldSoul):

Nu mama copilului,. fosta. mama copilului a fost cuminte!

| FrancezuRN explică (pentru RAY):

Sincer, nu știu e simt,
Fizic mă atrage 100%
dar așa, nu pot sa spun ca simt asa cine stie ce. cred ca ma gândesc mai mult la fosta de cat la ea. dar cat timp am stat cu ea in casa am uitat de tot! crezi că aș putea avea sentimente cu tinpul in casa?

| OldSoul a răspuns (pentru FrancezuRN):

Pai atunci aia e. Ai vazut inima ce probleme ti-a facut, nu o mai lasa sa faca aceeasi greseala.