| GeorgianaDragus a întrebat:

Am un an de relatie (am 17 ani) dar nu simt nevoia sa o fac si nici nu vreau. Cica sexul te apropie si alea alea. Eu nu vreau decat dupa casatorie. De ce e asa important?

Răspuns Câştigător
| PisSsy a răspuns:

Si eu am aceeasi varstra si cu aceeasi conceptie am pornit si eu, pe parcurs iti vei schimba perspectiva lucrurilor daca intr-adevar va iubiti! Nu e un lucru atat de grav in zilele noastre sa faci inainte de casatorie, pana la urma daca cu el te hotarasti sa ramai si va iubiti nu e foarte gresti sa faci inainte.Eu tin mult la religie si asta ma impiedecat si buna crestere sa nu o fac, dar ma simtiam pregatita si chiar imi doream sa o fac pentru ca sunt extrem de iubita, respectata si pretuita, si suntem hotarati sa ramanem impreuna. Nu conteaza cand o faci, conteaza sa o faci cu cel care trebuie, cu care simti si observi ca este cel din urma "print" :*.

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este atat de important, dar baiatul este obligat sa ceara (aceasta este menirea lui), iar fata accepta sau nu. Indiferent de rezultat, baiatul oricum va pleca, mai repede sau putin mai tarziu.

| mgtow a răspuns:

Atunci poti ramane fara gagiu si cand gasesti unul te casatoresti cu el dupa 18 ani din prima zi faci sex si esti fericita.

| Teardrop a răspuns:

Pentru că un cuplu trebuie să treacă prin cât mai multe, înainte să decidă să-şi petreacă viaţa împreună.
E bine că eşti virgină la 17 ani, dar nu crede în chestia cu "după căsătorie".

| Vektor a răspuns:

Cauta pe net: nepotrivire sexuala si vezi de ce sexul este important intr-o relatie de dinaintea maritisului. acum nu-ti propun sa-ti incepi viata sexuala cu acest baiat si nici sa te grabesti prea tare. pana la urma faci ce vrei, e viata ta.

| JohnnyBi a răspuns:

Si toti barbatii abia casatoriti isi doresc o tipa care nu stiu ce sa faca cu morcovul. experienta sexuala pentru unii, dependenta pentru altii. barbatul este genetic structurat ca orice alt mascul cu nevoia si datoria de inmultire. deci un sex drive (sau apetit sexual) ridicat. pana nu reinventezi ADN-ul unui barbat, toti suntem la fel. condusi de nevoia de a folosi morcovul dupa posibilitati (cat mai des). aia care nu accepta sau neaga asta mint. nu poti renega structura genetica a barbatului.

| Vektor a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ti-as da un like, daca as avea buton happy

| JohnnyBi a răspuns (pentru Vektor):

Ma simt de parca iau laik pe Facebook. o.O. mor pe tipele astea virgine si cand vad morcovu si nu stiu ce sa faca cu el se plang ca de ce le inseala sotul. ca ala nu vrea sa aiba morcovul pus pe razatoare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer baiatul care e cu tine sigur a facut -o si cu altele daca nu a avut asta de la tine, pentru ca un baiat mai mult de 5 6 luni nu cred ca se poate abtine deci faci cum vrei chestia asta poate inchega sau poate distruge relatia ta.

| Andrada0025 a răspuns:

Daca nu simti nevoia si nici el nu insista atunci n-are rost sa grabesti lucrurile!
Toate vin de la sine cand e sa vina.

| Alcyon a răspuns:

Foarte bine ca n-ai facut-o, fiindca esti inca foarte tanara, iar viata sexuala (pentru o femeie), inseamna o grija in plus (sa se protejeze, sa nu ramana insarcinata, sa mearga la control periodic etc). Cand o sa fii pregatita, totul o sa vina de la sine.