| anonim_4396 a întrebat:

Am vorbit pe mess cu un baiat si am pus "love struck" apoi am zis dupa un timp scuze nu tie vroiam (ca sa vad cum reactioneaza) si nu a raspuns. Apoi l-am intrebat de scoala si mi-a raspuns imediat, de aici mi-am dat seama ca a vazut ce am scris. Putin mai tarziu i-am zis ca ies si m-am pus pe invizibil, si atunci am vazut ca imediat s-a pus pe "busy" De mentionat ca imediat ce am intrat a inceput sa vorbeasca cu mine. Imi da impresia ca ma place ca ma tot priveste la scoala si zambasta. Dar dc a reactionat asa? Ce ar trebui sa fac in continuare?

Răspuns Câştigător
| LordRing a răspuns:

Uite care e treba,baiatului ii place de tine dar e foarte timit si de asta incearca lucruri mai suptile se uita la tine zambeste, asa procedez si eu, de ce a reactionat asa? cred ca a ramas uimit cand iai scris si la scoala tia raspuns repede.dar ce ti-a spus?

10 răspunsuri:
| WillWright a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, daca chiar te place el va face primul pas, tu porsisimplu vorbeste cu el in continuare dulce si frumos... sper ca am ajutat...baftahappy

| ignore a răspuns:

Poate nu e pregatit pentru o prietena inca nu e hotrat daca te vrea sau nu. lasa-l sa se gandeasca is sa te caute el.

| Sn1p3r a răspuns:

Nu sunt de acord cu celelalte raspunsuri.De ce sa te caute el? Poate baiatul e mai timid de fel. Poti face si tu primul pas.I-ati inima in dinti si daca nu ai tupeu fata in fata zi-i pe mess daca te place, daca simte ceva pentru tine. Spune-i ce simti si tu pentru el, intr-un cuvant vorbiti.
Bafta!

| Emazio a răspuns:

Nu stiu daca stiti dar fata face mereu primul paswinking,cand ii da baiatului acceptului ca se poate da la ea, e o c hestie pe care o facein subconsient, am citit intr-o carte de psohologiewinking

| Lollypop a răspuns:

Poate este mai timid.De obicei baietilor le e mai greu sa-si arate sentimentele asa de repede. Poate s-a simtit stanjenit sau uimit de faptul ca si tu ai putea sa-l placi. Daca si tu il placi, ii poti arata asta incercand sa-i dai mai mult curaj sa faca el primul pas. Bafta!

| HolyPotato a răspuns (pentru LordRing):

Pai mi-am dat seama ca vorbea numai cu mine fiindca imi raspundea foarte repede daca il intrebam ceva. Dupa ce am vazut ca nu raspunde l-am intrebat daca si-a luat noul orar pentru ziua de luni si a spus ca nu. Inainte de a-i trimite love struck vorbeam despre RObotzi si glumeam.
Ceea ce ma uimeste e ca nu pare a fi un baiat timid, vorbeste foarte relaxat cu toti profesorii, colegii, prietenii si e foarte glumet ba chiar indraznet

| LordRing a răspuns:

Daca spui ca vorbea repede,de obicei un baiat vorbeste repede ca sa scape mai repede cred ca e foarte timid si nu vrea sa-l vada nimeni langa o fata, iti spun eu e foarte timid, cateodata cea ce pare nu e adevarat.

| HolyPotato a răspuns (pentru LordRing):

Posibil. Vorbea repede doar pe mess. Si imediat ce am intrat pe messenger a inceput el sa vorbeasca cu mine

| LordRing a răspuns (pentru HolyPotato):

Cred ca atunci si prins putin curaj

| LordRing a răspuns (pentru HolyPotato):

Mersi de fundita. felicitari cu acel baiat