| Maria428 a întrebat:

Anticonceptionalele -Marvelon 21- se mai folosesc si la altceva? happy Funda.

Răspuns Câştigător
| Iunona a răspuns:

Nu e nimic, daca imbina raspunsurile noastre poate gaseste informatia cautata. happy

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Se folosesc pentru contracepţie şi, eventual, pentru "reglarea" menstruaţiei!

Nu ştiu la ce te referi...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Alte detalii despre ele găseşti la linkul :
http://www.anm.ro/_/_PRO/PRO_1508_20.03.09.pdf? anmOrder...dci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu mai pun vreo doua trei in ciorba pentru gust, in rest nu mai au nicio folosinta

| Iunona a răspuns:

Si pentru eliminarea chisturilor ovariene.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Iunona):

Da, ai DREPTATE, asta am uitat să menţionez!

În principiu, majoritatea anticoncepţionalelor orale au acest rol/efect secundar, deoarece inhibă ovulaţia şi astfel chisturile ( care sunt ovule neeliminate ) se dizolvă şi se elimină ( pe scurt spus ).

| Maria428 explică:

Tu ce zici? laughing.;-j