| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa fac sex cu iubita mea, avem abia 18 ani amandoi, eu abia am facut, ea are de cateva luni.
As vrea sa fac dragoste cu ea foarte mult, o iubesc enorm si mi doresc sa o simt si mai mult si mai intim. Doar ca imi e frica sa deschid vorba de subiectul acesta, da pai sa si fac ceva... amandoi suntem virgini totusi.
As dori sa stiu realitatile sexului. Ce se intampla de fapt. Nemaifacand nu am de unde stii, pe internet din povesti si porn e foarte frumos. In realitate in schimb nu e la fel de "perfect", realizez asta. Doar vreau sa stiu la ce ma pot astepta si ce as putea face sa nu am anxietati.
Si despre prezervative, ce marime trebuie sa iau, ce lubrifiant, poate unele au deja prealicat etc.
Multumesc mult pentru toate sfaturile!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ionuț mamă, am ințeles ce "dorești tu enorm" dar EA, ea ce zice, ce dorește?

| Axel789 a răspuns:

Eu consider că toate astea vor veni natural. Nu este ca în filmele 18+, asta este cert. E normal ca primele dăți să existe stângăcii, să nu iasă totul perfect. Cred că e foarte important să îți asculți partenera, să comunici cu ea. Dacă o doare, să te oprești.

Prezervativele le vei alege în funcție de mărimea penisului, mai exact după grosime. Ele vin pe diferite mărimi, de la 47mm și până la 72mm. Contează mult să îți iei dimensiunea potrivită, pentru a nu exista probleme și posibilitatea unor altor anxietăți.

| Ionutcercel7 a răspuns (pentru sierra1):

Nu am intrebat o ca ti am zis ca mi e rusine, dar apropuri a batut, eu stiu ca si ar dori, dar si ei ii este rusine.

| sierra1 a răspuns (pentru Ionutcercel7):

Toate astea trebuie DISCUTATE onest, clar, franc, direct și fără falsă pudoare

| Emilian65 a răspuns:

Dacă ați ajuns până la 18 ani sa fiți virgini, Felicitări! In ceeace privește momentul când veți face sex, voi hotărâți. Când sunteți pregătiți pentru începerea vieții sexuale, puteți să faceți dar, atenție nu uitați să vă protejati. Cea mai buna protecție sexuala se face cu prezervative potrivite pentru penisul ce-l are băiatul.

| Ionutcercel7 a răspuns (pentru Emilian65):

Pentru 17cm ce marime se ia?

| Violleta2022 a răspuns:

Astuia i s-a facut rusine si a disparut laughing