| XyYx a întrebat:

Aseara am facut dragoste pentru prima oara cu prietenul meu. Ne cunoastem de vreo 9 ani de zile dar suntem impreuna de 2 luni.Credeti ca m-am grabit? El ma iubeste mult, si la fel si eu il iubesc foarte mult, insa imi e frica ca dupa ce am facut dragoste sa nu se plictiseasca de mine, in sensul ca nu sunt asa priceputa la pat. Care este parerea voastra? Si ce sfaturi imi dati pentru a pastra relatia la fel de frumoasa ca si pana acum? Credeti ca relatiile sexuale ajuta la imbunatatirea relatiei? Tin sa mentionez ca eu am 20 de ani iar el 22.

Răspuns Câştigător
| DrLaw a răspuns:

Oho pai daca tu ai 20 si el 22 ii ff bine.
In fine ce vreau sa iti spun este ca sexul intotdeauna imbunatateste relatiile doar ca daca stati departe unul de celallat nu o sa puteti rezista fara sex si s-ar putea ca unul dintre voi sa gafeze.
Pentru un baiat nu depinde asa mult daca o fata e buna la pat, ci invers fiindca barbatul face aproape toata treaba asa ca nu-ti fa griji ca asta o sa inrautateasca relatia ta ba chiar o face mai bunabig grin
Sper ca te-am ajutatbig grin

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CrazzzyA a răspuns:

Pai daca tu te-ai simtit pregatita, atunci as putea spune ca nu te-ai grabit.
Relatiile sexuale ajuta la imbunatatirea relatiei, iar pentru a pastra relatia la fel de frumoasa ati putea sa continuati sa faceti ce ati facut si pana acum.
A fost prima data pentru tine, deci e normal sa nu fii "priceputa", dar asta se va "invata" in timp ce exersezi.

| CeInteleptul a răspuns:

Da trebuie sa o faceti des.
apoi iti dai seama ca iti place.

sexul e ca si cum te-ai saruta

| XyYx explică (pentru DrLaw):

Iti multumesc frumos pentru sfaturile date happy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da, te-ai grabit.
Dupa casatorie trebuie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23
http://www.gotquestions.org/Romana/sex-inainte-casatorie.html
Dumnezeu sa te binecuvinteze.

| DrLaw a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Bah fraiere ca nu stiu cum sa-ti zic altfel nu speria fata ca nu stiu ce-ti fac zi-mi tu pe cineva care este virgin inainte de a se casatorii intreaba-ti parintii vezi ei cand au facut pentru prima data dragoste si fii sigur ca fiecare zice ca pe la 19-18 ani asa ca taci dracului din gura!

| XyYx explică (pentru CrazzzyA):

Mersi frumos pentru sfaturi si parerihappy

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru DrLaw):

Imi pasa de sufletul ei, daca tie nu iti pasa e problema ta! si nu fac decat sa raspund la intrebare.

| Deagle01 a răspuns:

Atata timp cat tu crezi ca e pregatita, il iubesti si esti sigura ca baiatu iti merita virginitatea....Nu ai de ce sa nu incerci... De obiceai sexu inbunataceste aproximativ toate relatiile

| DrLaw a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Poate ca la voi japonezii sau ce esti ca habar n-am cu numele de Yahushya si 알이나 este altfel dar la noi in ROmania altfel sta treaba imi cer scuze daca te-am jignit sau provocat dar nu am fost de acord cu parerea ta.

| CrazzzyA a răspuns (pentru XyYx):

Cu pla!happy

| Amnesiia a răspuns (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Ce ii urasc p'astia ca voi.

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Sicera sa fiu, un baiat care te iubeste cu adevarat nu te-ar da la o parte doar pentru ca nu esti buna in pat, corect? Si probabil ca daca va iubiti chiar asa de mult ar mai fi mers sa va fi cunoscut de vreo inca o luna-doua.