| laura14 a întrebat:

Ati folosit pastile de intarziere a menstruatiei? ce pastile?

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

CRED că eşti foarte tinerică ( 12-14 anişori ), de aceea mă întreb : de ce te-ar putea interesa să-ţi întârzii menstruaţia?

Am rugămintea să ARGUMENTEZI dorinţa ta...

Apoi, ca răspuns general : DA, există anumite tipuri de pastile ( cu specific contraceptiv ) care pot avea şi rol de întârziere a ciclului - DAR acestea se eliberează DOAR după un consult la medicul ginecolog!

Deci, NU le poţi lua după bunul plac ( doar aşa ca şi chestie că ţie nu-ţi place ziua x pentru menstruaţie ) - e vorba de situaţii MEDICALE bine-întemeiate - aşa că NU are rost să-ţi spun denumirea pastilelor respective!

Poate, dacă dai mai multe detalii, ofer un răspuns mai CONCRET!

Sper că explicaţiile date să te ajute; dacă mai ai şi alte întrebări, nu ezita să le pui!

| ElizaSun a răspuns:

Nu exista asemenea pastile.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru ElizaSun):

Fetiţo, TU ai vreo 10-12 anişori ( încă nu ţi-ai dat NICI Evaluarea Naţională, aşa cum reiese din una din întrebările puse de tine pe sait ) - DECI, ce rost are să dai astfel de răspunsuri ( în NECUNOŞTINŢĂ de cauză )!

Aşteaptă să mai CREŞTI, să mai afli lucruri NOI, să ai o educaţie sexuală CORESPUNZĂTOARE ( acum ea este INEXISTENTĂ, la tine ) - şi APOI să vi să-ţi dai cu părerea în "probleme" aşa SERIOASE!

| ElizaSun a răspuns:

Ba vezi ca am ed. aceea, bursuc!