| Bacemi a întrebat:

Ati iubit?

Ati iubit... ati pierdut persoana iubita?

Ati iubit, ati pierdut persoana iubita si acum ii purtati ranchiuna?

Atunci intrebarea asta nu e pentru voi.

Intrebarea asta e pentru cei care au ales sa pastreze vii amintirile si emotiile iubirii.

Pentru ca iubirea nu este trecut. Niciodata.

Hai, cu totii, sa spunem un gand bun catre cei pe care ii iubim si care poate nu mai sunt printre noi sau care pur si simplu au ales sa nu mai fie langa noi.

Poate un mesaj pentru cei langa care nu am mai putut noi sa fim desi ii iubim.

Incep eu : https://www.youtube.com/watch?v=bhSYCDL3Lu8&feature=rela ted

,, Ma urmareste-un gand
Si parc-as vrea sa scap
De obsedanta lui prezenta,
Sa il scot din cap,
Da' vezi, problema nu-i usoara,
E delicata, zau,
Si nici n-as vrea sa fac ceva
Si-apoi sa-mi para rau!
L-as alunga, la o adica,
Probabil foarte greu,
Da' tocmai tu esti gandul care
Ma chinuie mereu...
Te port in gand
Te port in gand...

Atunci de ce sa ma framant,
Ba chiar sa-mi para bine
Ca am asa un gand frumos
Ce seamana cu tine...
Mai bine-as incerca sa-l tin
In suflet si in cap,
De obsedanta lui prezenta
Sa nu mai pot sa scap,
Da, cred ca asta am sa fac
Si, fara ezitare,
Am sa te port in gandul meu
Din ce in ce mai tare!
Te port in gand
Te port in gand...

Te port in gand
Te port in gand...

Te port in gand
Te port in gand... "

Indrazniti sa fiti. Purtati in gand :)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubesc. Din nou. E un lucru pe care nu îl așteptam, la care nu mă așteptam. Da, am iubit, cu tot sufletul. Însă durerea era mai mare decât iubirea. Acum a apărut în viața mea iubirea, așa în forma ei, adevărată. Fără durere, neînțelegeri. Iubirea pură pe care o poartă un copil. Iubirea renăscută, care nu credeam că va mai fi vreodată. Încetează să mai porți în gând iubirea la trecut. Găsește o iubire prezentă, una care să-ți aducă fericire.

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ma stii destul de bine, macar iubesc camioanele si speranta nu s-a stins deloc altfel poate nu existam pe lumea asta.

| mona a răspuns:

Frumos

| Bacemi explică (pentru mona):

Nu vrei sa impartasesti si tu ceva cu noi, mona? happy

| Bacemi explică:

happy

| xmaryyyya a răspuns:

Si eu am trecut prin foarte multe, am iubit am fost iubita. Am suferit am plans si multe altele! Apropo, frumoasa poezie

| mona a răspuns (pentru Bacemi):

Poate,intr-o zi...

| Bacemi explică (pentru xmaryyyya):

Inseamna ca ai si ceva de spus cuiva. Te rog impartaseste cu noi.

Intr-adevar, frumoasa poezie. Vali a fost si ramane in inimile noastre un mare om.

| caterinasmile a răspuns:

Am iubit, am fost iubita si am suferit. Dupa mult timp iubesc din nou, mai mult ca nicioadata si sunt pentru prima oara fericita cu adevarat langa cineva. indraznesc sa'mi imaginez viitorul langa el si sunt gata sa lupt pentru dragoste pentru noi.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte frumos chiar simt asa ca in poezie happy. este un sentiment frumos si de neliniste intr un fel dar mai mult frumos.

| EUandTU a răspuns:

Asta e despre iubirile adolescentei...
http://www.youtube.com/watch?v=UnWT-MhbDTU

| Bacemi explică (pentru caterinasmile):

Ma bucur pentru tine happy

| Kisie a răspuns:

Frumoasa poezie... am avut un iubit care m-a facut sa sufar foarte mult, dar nu ma mai gandesc la trecut pentru ca acum am un iubit care ma iubeste extrem de mult si la fel il iubesc si eu.

| roxanasiatat a răspuns:

Trist. Frumos mesajul tau. Am primit intrebarea prin mail, insa ma pot referi doar la o anume persoana iubita, mama. Maine ar fi fost ziua ei.Restul ramane in gand.

| Gaviota a răspuns:

Foarte frumoasa poezia.Da si eu am iubit si-am fost iubita, dar si ranita, Insa amintirile frumoase nu le-am uitat.Fiecare persoana are locul ei rezervat in inima cuiva.happy

| flory_5471 a răspuns:

Nu am iubit, am crezut ca am iubit, pana intr-o zi in care l-am vazut pe el, nu il mai vazusem niciodata dar am stiut de atunci ca tot ceea ce credeam si simteam eu despre iubire nu era de fapt iubire. Era orice altceva... atractie, tineam la acel cineva sau orice altceva de genul asta insa nu IUBIRE. Azi spun cu tarie da! iubesc, il iubesc pe el pentru ca mi-a aratat ca iubirea adevarata nu te face sa il jignesti pe cel de langa tine, sa il urasti si apoi sa il iubesti, sa plec si sa vi..pe noi iubirea ne-a facut sa ne purtam respect, sa fim intotdeauna unul langa celalalt indiferent de situatie, nu am plecat niciodata de langa el si nici el de langa mine.
Am descoperit ca iubirea e cel mai minunat sentiment de pe lumea asta.

greece12
| greece12 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=m5TwT69i1lU

Am iubit si iubesc,Bacemi.
Ratiunea lui "a fi" al meu este iubirea.
Oarba,tandra,generoasa, tumultoasa, dulce-amara, misterioasa...
Totala.
Cand va inceta, nu voi mai...fi.

| AndyLavy a răspuns:

Da. Asa e, indiferent de cat de greu ar fi, clipele frumoase, amintirile trebuie sa ramana acolo undeva pastrate in suflet, pentru ca fac parte din noi, chiar daca uneori pare imposibil si doare al naibii de rau.ranile se vindeca, timpul trece, si sunt sigura, ca indiferent de cat am suferi din cauza uneoi iubiri pierdute sau neimpartasite, intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat ne vom aduce aminte si vom zambi la amintirea acelor clipe.Pana la urma toate fac parte din viata, asa crestem, asa invatam, asa ne maturizam, si din fiecare este bine sa pastram o amintire frumoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te iubesc, Bacemi.

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

Offf,ia de-aici, stropita cu Tamaioasa!
http://www.youtube.com/watch?v=BF4bhb4smgg

mariana
| mariana a răspuns:

Iubirea, trecuta, prezenta si viitoare face parte din viata, asa ca este bine s-o tinem aproape.
Desigur ca, sunt situatii in care am fost raniti din iubire insa, cu siguranta, avem si amintiri frumoase din perioada respectiva, pe care trebuie sa le pastram in gand, deoarece ele fac parte din viata noastra.
Este gresit sa traiesti in trecut daca persoana respectiva, pe care ai iubit-o, nu mai este langa tine din varii motive, viata te obliga sa mergi mai departe si sa-ti gasesti o noua iubire, care se poate adresa unei persoane cu care sa poti merge mai departe, ori copiilor, nepotilor, prietenilor, in general, oamenilor ce-ti sunt aproape, deoarece fara iubire viata nu are rost, este searbada si fara substanta.
Despre mine, am iubit, iubesc si voi iubi, atata timp cat viata imi va sta alaturi.
Un gand bun si o viata plina de iubire.

| Caprui_Papusyka_Cu_Ochii_1996 a răspuns:

Pai eu nu pra stiu ce sa raspund la intrebarea ta dar sun cu totul de acord ca nu trebuie sa ti para rau ca ai ai iubit daca te-a facut fericit aca persoana dc sa o dai uitari? :v eu nu regret deloc numic din viata mea si multi oameni trebuie sa faca la fel pentru ca am o viata scurta si chiar nu trebuie sa mori cu regrete este de ajuns ca mori cu pacate si poate nu akungi in ceruri dar... despre iubire nu stiu ce sa zic sa aveti grije pe cine iubiti si sa nu fiti niselati...big grin

| Dina a răspuns:

Am iubit.Cum pot sa nu iubesc? Fiecare om iubeste.Aceasta e esenta vietii.Numai ca....nu stiu daca am iubit asa cum trebuia sa iubesc.

| Ninussu a răspuns:

Superbhappy Si eu am iubit. Si mi-e dor s-o fac din nou. Pentru ca nu am ales eu sa nu mai iubesc, ci Dumnezeu. Da. Port in suflet o dragoste mare, am in gand pe cineva care nu poate fi inlocuit de nimeni si mai am in inima un loc care asteapta sa fie umplut. Abia astept sa iubesc din nou.

| Siiiiia a răspuns:

Am găsit târziu întrebarea, Dar totuși am să răspund.
https://www.youtube.com/watch?v=V3HGA-3SQNQ
Daca esti
Oricine esti
Daca fugi
Degeaba fugi
Daca vii
Sau daca pleci
Cine esti
Oricine esti
Daca stii
Sau intelegi
De ce chemi
Cand alungi?
Vei afla
Sau poate nu
Daca vin
Cand ma duc
Daca vezi
Sau nici macar
Poate auzi
Ceva asa
Poate zbor
Sau poate mor
Poate ai
Dar ii dai drumul

Poate ieri
Sau poate azi
Am stiut
Dar am uitat
Am intrebat
Si am aflat
Ca soarele
E unul unul
Care eu
Care tu
Care ei
Care noi
Te iubesc
Multumesc! :)

| Bacemi explică (pentru Siiiiia):

Superb. Cuvinte din suflet. Cea mai frumoasa muzica e cea care nu are nevoie decat de rostire.

| Siiiiia a răspuns (pentru Bacemi):

Muzica Uneste Suflete.