| Alexxiax98 a întrebat:

Ati prefera sa va petreceti viata alaturi de un om al carui aspect il adorati si al carui caracter il urati, sau invers, adorati caracterul si urati aspectul.
Sa presupunem ca nu exista "varianta perfecta" sau "ambele".

22 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

A doua variantă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pot petrece viata si singur, nu am nevoie de nimeni.
Nici una dintre cele doua variante.chiar daca imi place caracterul, nu pot sta cu o persoana care nu ma atrage de nici o culoare. Viata sexuala e 0.
Dar sunt de acord in ceva de lunga durata, e mai important caracterul si sanatatea. Decât cat de bine aratã.

| RainmakerX a răspuns:

Prefer sa mor singur.
Mi-am inchipuit fata de care imi place cu aspect de Gollum si de 200 KG. As putea accepta multe defecte dar am o imaginatie mult prea bogata pentru intrebarea asta asa rolling on the floor)

| Catrice a răspuns (pentru RainmakerX):

Ehe... nu si dacă te iau eu de soț înainte rolling on the floor sa nu te las sa împarți banii aia știi tu care și la alții

| Subsemnatul123 a răspuns:

Prefer sa-mi traiesc viata singur.

| Plato a răspuns:

E o presupunere foarte mare. Probabil a doua varianta, insa tot n-ar putea fi ceva veridic. Dar, sub aceasta forma de convietuire fara conexiune, mai bine cineva cu care te intelegi decat cineva doar frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grea întrebare.....totuşi,cred că l-aş alege pe cel cu un caracter plăcut pentru că poate prin felul lui de a fi o să mă facă să îl privesc altfel, poate o să compenseze cu asta "urâțenia" lui.Acum nu ştiu ce să zic, dacă chiar aşa ar fi, dar în mod sigur nu aş vrea să îmi petrec viața cu un om al cărui caracter îl detest şi de-ar fi el vreun Făt-Frumos.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Niciuna.Mai bine singura.
Vor avea pisicile grija de mine. laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Te prinzi repede, imi place.
In orice caz... o fata de 27 cu un baiat de 20 rolling on the floor Ar zice prietenele tale ca te-ai facut babysitter.

| Catrice a răspuns (pentru RainmakerX):

Lol fac 25 mă rolling on the floor
O sa le spun "frate-miu nu știe sa facă singur treaba mica, trebuie să-l ajut și dacă e singur, se panichează cu atâtia băieți în jur"

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Asta cu fratele si cu ajutatul a sunat a material de Games of Thrones.
Multi inainte, nu esti chiar asa de batrana pe cat credeam rolling on the floor
Mai ramane sa spui ca esti berbec XD

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna.

| Catrice a răspuns (pentru RainmakerX):

Păcat! Sunt pește laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Ah, asta e... T-T Raman fratele tau virtual, da? rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru RainmakerX):

Bine, frățioare. Noapte buna sa ai happy
PS: ți-am împrumutat banii de buzunar până la vara, nu știu când ți-i înapoiez laughing

| RainmakerX a răspuns (pentru Catrice):

Sunt eu mai mic dar nu am ora de culcare rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru RainmakerX):

Ești fratele meu mai mic, îmi pasa de tine, te iubesc, treci la culcare ca altfel ești obosit happy

| CleanHeart a răspuns:

Ținând cont că eu mă îndrăgostesc de caracter de fiecare data, aleg fara problema a doua variantă.

| Freya1 a răspuns:

In primul rand nu poti sa iubesti pe cineva pe care il urasti.Ura si iubirea sunt total opuse una fata de celalta asa ca nu ai cum.
Daca nu iti place in totalitate una dintre aspectele mentionate de tine e una, dar daca urasti aspectul ala din tot sufletul nu il poti accepta.
As prefera sa nu fie neparat rupt din stele da macar sa aiba un caracter frumos si un comportament ok.

| PersonajFictiv a răspuns:

Ambele alegeri sunt la fel de proaste pentru că tot trebuie să urăști ceva.
Nu există nici varianta mediocră măcar, aia perfectă nici nu intră în discuție.
E imposibil să urăști cum arată și în același timp să adori caracterul.
Dacă ajungi să urăști cum arată mai te interesează caracterul? Nu.
Poți sta cu o persoana care nu te atrage deloc fizic dar să îți placă caracterul și apoi să devină frumoasă ( pentru tine) pentru ceea ce este ea.
Când îți place caracterul cuiva nu ai cum să simți ură pentru cum arată, doar nu te atrage sexual.
Întrebarea ta nu are sens, chiar deloc.

| RAY a răspuns:

Persoana aia care arata bine va avea sanse mari sa stau cu ea un timp,dar, daca vad ca e nebuna rau de tot sau rea va trebui sa o lasam balta

persoana aia buna dar urata nu am ce face cu ea, nu ma atrage sexual, doar ca amica atat, desigur ca pe internet suntem ceea ce vrem sa fim nu ceea ce suntem, universul ipocriziei umane

| Anabella22 a răspuns:

Caracterul se mai schimbă pe parcurs
Si aspectul, important, trebuie sa fie blând si bun la pat