| RAY a întrebat:

Ati sta cu o fata cu care nu puteti face sex niciodata, ati sta cu un baiat cu care nu ati putea face sex niciodata?

cat de important e sexul intro relatie e sexul baza?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai oamenilor, voi ati inteles diversitatea asta de a depinde de conjunctura? daca eu am 25 de ani, super aratos, de ce as sta cu o femeie la 200 kile, si viceversa
intreaba direct cat de important e sexul si iti zic, in conditii normale, cam 55-59% importanta are (depinde si de varsta). zici ca sunt la dragoste si sex

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu am pus intrebarea la dragoste si sex ce cauta la religie

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Puteai s-o pui si la ecologie, tot aia era.

| Rührselig a răspuns:

Dacă în relaţia care te afli prioritar e nevoia instictuală de perpetuare a speciei, adică sexul, atunci desigur contează cel mai mult şi relaţia se -a rupe mai devreme sau mai târziu. Dacă ai trecut de o vârstă sau/şi ai avut o viaţă sexuală consistentă şi persoana cu care eşti în relaţie simţi că e aleasa, nu v-a mai conta aproape deloc. Deşi trebuie luat în considerare că no sex= frustrare, violenţă sau irascibilitate sau nefericire.

Ai putea spune că sexul e ca oxigenul, fizic şi psihic e o nevoie necesară, nu doar pentru plăcere, ci şi pentru a închega legătura cuplului şi încrederea reciprocă, şi creşterea intimităţii.
Cum am mai zis depinde de relaţie, dacă e una trecătoare, atunci e vital, că doar asta urmăreşti în fond şi la urma urmei.
Dacă relaţia e serioasă, atunci sexul devină un bonus, ca să zicem aşa, un fruct, a relaţiei dintre cei doi.

| Lilia2621 a răspuns:

Daca l-as iubi foarte mult as putea sa stau un timp cu el fara sex, dar nu cred ca as putea sa stau toata viata fara sex. N-as zice ca intr-o relatie sexul e de baza, dar doar inceputul sau daca e vorba de o virsta de 16- 23 ani, dar apoi cred ca e important

| Miky1 a răspuns:

Sexul (sau viata sexuala) e f important intr-o relatie, as zice min.60%.Pana la urma e condimentul important. fara el, am fi prieteni; prieteni am putea fi si de acelasi sex?

| shadow72 a răspuns:

Daca ai 16 ani conteaza 10%. daca ai 20 de ani 60%...cam asa merge... fara sex nu cred ca as sta cu o fata

| Everithyng1922 a răspuns:

Interesanta intrebare si totusi in acelasi timp foarte banala.
Sexul este o partea importanta dintr-o relatie scopul acestui act in sine este de a face doua persoane sa se simta bine, insa sexul nu se rezuma la mai mu lt.
Cand doua persoane stau impreuna doar pentru acest lucru putem spune ca sexul este temelia acelei relati.
Dar, pana la urma nu totul trebuie sa se rezume la sex, relatile din ziua de azi nu dureaza tocmai din cauza acestui lucru. O relatie trebuie sa fie cat de cat echilibrata, sa existe sentimente nu doar dorinta de a face sex.
Oricum in ziua de azi tinerii sunt cum sunt, deci presupun ca pentru cei mai multi sexul este si "cerul si pamantul" daca ma pot exprima in acest fel. Valorile s-au pierdut de mult.

| Public22 a răspuns:

Dupa parerea mea sexul este foarte important, nu cred ca as sta cu o fata cu care nu as putea sa fac sex niciodata.