| unaboona a întrebat:

Azi am primit o invitatie pe facebook prin care mi se cerea sa semnez o petitie"save animals in china" am intrat pe blogul lor
https://www.ptroa.co.il/petition/index.php
si cand am vazut filmuletul acela de pe blog pur si simplu am ramas socata si absolut uimita cat de lipsiti de inima pot fi unii oameni (pe care de altfel nici nu ii pot numi oameni) pur si simplu imi plangea inima de la atata mila pentru bietele animale care erau torturate de vii pentru blana/carnea lor asta se intampla in China oameni buni.va rog sa nu va uitati la filmulet daca sunteti slabi de inger... daca v-a impresionat filmuletul va implor din inima sa semnati petitia da de da de putem opri tortura.sau daca stati mai bine cu banii macar 1 euro sa donati poate si ala ajuta.eu am donat 5 euro si ma simt mult mai impacata sufleteste de parca as fi venit de la spovedit o sa vedeti ca si voi va veti simtii la fel

7 răspunsuri:
| looolliika a răspuns:

Hmm poate ca intraevar voua vi se pare. ciudat. dar pentru ei e un lucru nornal. ei cu asta se hranesc... nu stiu daca ati vazut era n reportaj cum ca vedetele din usa au ca animal de companie porci, oi. si din astea. poate ca si lor li s-ar parea ciudat. sa vada filmulte in timp ce mancarea noastra e,, preparata". trebuie sa priviti din mai multe parti. pozitive si negative.

| Ioana_9271 a răspuns:

Doamne ce javre nu-mi vine sa cred ca exista asemenea cruzime

| unaboona explică:

@clysib tie ti se pare normal ca sa jupuiasca un animal de viu? ok ii mananca dar de viu ma? cum puii mei poti spune asemenea baliverne.noi nu jupuim oi, vaci, porci de vii si nu-i torturam cum puii mei sa i se para normal cuiva intreg la minte ce fac bestiile alea? nu au absolut nici o scuza s-a inventat vaccinul pentru eutanasiere care se face in conditii igienice ei de ce is mai cu coarne si nu pot adopta metoda asta? pentru ca is niste MONSTRII ORDINARI SI HANDICAPATZI asta sunt

| Fluture14 a răspuns:

Am semnat si eu petitia acum mult timp... nu cred ca o sa se intample ceva avand in vedere ca in China nu exista nicio lege care sa interzica maltratarea animalelor. sad

| Biscuiteee a răspuns:

Ce urat.

| biabianca_8446 a răspuns:

Doamne.nu pot sa ma uit la tot filmuletul pur si simplu nu imi vine sa cred cata cruzime poate sa exista in lumea asta.Sa-i bata Dumnezeu asa cum fac ei cu animalele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să îți mai arăt și alte filmulețe? omul rămâne cel ma josnic animal...