| TimberWolf a întrebat:

Bai frate sunt stupefiat de ce fel de femei exista in ziua de azi si vreau sa dezbat cu voi, nu o sa vorbesc de aventuri ci doar de feluri de femei de care ma lovesc zi de zi si vreau sa stiu daca si voi aveti cunostinta de asa ceva. Pe unele le-am mai povestit aici pe forum.
O prietena din copilarie care e cu cativa ani mai mare decat mine tot incerca sa se bage in seama cu mine ea crezand ca eu sunt jandarm, dupa o perioada vin la mine ma-sa si ma-sa mare sa ma puna la interogatoriu cu intrebari de genul ce masina am sau daca am, unde lucrez, daca sunt jandarm, etc. Am ramas prost de atitudinea asta de fomiste, de parca eu m-am dus la fi-sa sa o intreb ai 90-60-90?
In prezent fata are vreo 34-35 si e tot singura in continuare.
Alta intamplare ciudata una cu doi copii mici i se pusese pata pe mine eu fiind total dezinteresat de o relatie cu una cu copii, nu mai intru in detalii am povestit aici pe forum o data, ideea e ca fata devenise pasiv agresiva se uita urat cand treceam pe langa ea mai ca parca ma lua la bataie de parca aveam vreo obligatie. Si asta e singura in continuare... oare de ce laughing
Am avut cont pe tinder, badoo, tot cautam din astea normale fara plozi si probleme la mansarda, aparea match le scriam si nimic, nu raspundeau, sau daca raspundeau vorbeau putin si gata nu mai raspundeau deloc.
La mine la servici e una frumusica si cu forme calumea cand vad ca are ca prieten un fel de broscoi al dreacu, scund, urat si gras, ba frate, ma jur nu cred ca am vazut barbat mai pocit ca ala, zici ca e din star wars luat, cum dreacu ii aleg astea ma frate?
Am avut o relatie cu una toate bune si frumoase pana cand au intervenit parintii ei si ne-au despartit pe motive imbecile iar ea in loc sa vina cu mine a ramas cu ei...
Ce dracu ma frate, chiar nu mai exista femei normale pe bune?!

Răspuns Câştigător
| vasileparnaie a răspuns:

Iti zic eu frate, aia de te intreba daca esti jandarm in tinerete probabil se uita doar dupa aia de 1.90 cu fata de brad pitt si bani de e singura la 34-35 de ani. Si cealalta de are plozi posibil sa o insele barbatu, si se combina mai mult pentru bani si ****

54 răspunsuri:
| elennaionela14 a răspuns:

Totul tine de atitudinea si de comportamentul tau.
Cel urat care ziceai nu vinteaza ca e urat ci cum se comporta cu ea si cum ii vorbeste.
Daca tu ai o atitudine cum ziceai mai sus si cum o areti in vorbe, imi pare rau pentru tine dar nu stiu ce fata s-ar lega la cap cu tine.
Nu mi-o lua in nume de rau.
Ai fost la o "panarama"?
Serios?
O femeie nu e o panarama.
Daca asa crezi ca trebuie sa tratezi o femeie, atunci iti meriti soarta.
Succes in continuare.

| J0B0MAT a răspuns:

Da nu mai există femei normale.Doar bărbații sunt normali.

| TimberWolf explică (pentru elennaionela14):

1. Invata limba romana ca ma chinui sa descifrez heroglife.
2. Ce atitudine am eu? deranjez ca spun adevarul si parerile? astea sunt experientele, ce vrei, sa mint?
3. ''Ai fost la o "panarama"?
Serios?
O femeie nu e o panarama.''
N-am facut pe nimeni panarama, mai citeste o data ce am scris, pune ochelarii daca e nevoie.

| TimberWolf explică:

Vreau sa primesc pareri de la barbatii cu experienta cu femeile nu de la virgini si frustrate, am uitat sa mentionez asta.

| simplaexsistenta a răspuns:

Poate nu le cauti tu bine. No pai, exista tot felul de femei. Din ce ai scris tu mai sus, le-ai cunoscut pe alea naspa

| TimberWolf explică (pentru simplaexsistenta):

Ma gandesc ca o fi si zona de asa natura, nu prea sunt si alea care sunt, sunt defecte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe femei le interesează multe la un bărbat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile care nu sunt nici frumoase și vor bărbați și frumoși și cu studii ajung și la 40 de ani singure.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cred ca ar trebui sa elimini conditia de "fara plozi" ca sa creasca sansele de a gasi unele cit de cit ok. In alta ordine de idei, multi dintre noi sintem f&tuti la mansarda de cresterea care ne-a fost oferita in familie. Ce am vazut, ce am inteles, la ce am fost supusi si expusi.

| TimberWolf explică (pentru anonim_4396):

Chestia e sunt din Pitesti si aici sunt numai ciudate din astea, nimic ce merita sa te lupti pentru.
Chiar, n-am mai intalnit o femeie feminina pentru care sa vreau sa ma zbat de pre multi ani, numai dubioase.
Comportamente ciudate tipice celor cu probleme mintale, traume, etc.

| TimberWolf explică (pentru GabiDumitrescu):

Evident ca la varsta asta e imposibil sa gasesti fara plozi, sau ma rog, aproape imposibil, nu asta e problema, problema e ca si cand aveam 20 sa zicem, tot asa erau.
Si eu am traume dar nu le expun in comportament, si la ce traume am, crede-ma nu sti cum eram eu inainte, vai de plt, te bateam numai daca ridicai tonu la mine ca imi aduceai aminte de maica-mea laughing
M-am autoeducat si controlat, ele nu pot face asta? trebuie sa le suporte altii rahaturile? sa mearga la psihiatru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TimberWolf):

Nu contează că ești din Pitești că nu contează de unde sunt femeile.

| RAY a răspuns:

Eu personal nu am încredere în femei, fara încredere nu exista nimic, tu caută una in continuare una așa cum îți dorești

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TimberWolf):

Chestia e ca la ele de multe ori se auto-valideaza. Intre barbati, daca din trei unul e complet cu sorcova, ailalti doi il scot la o bere, ii dau o mama de bataie, sau il trimit la psiholog. Mai rar sa ii confirme cu faze de genul "Da, ***, asa e, toate femeile is curve, tu esti cel mai cel print, chit ca lucrezi paznic de 12 ani, nu ai luat bacul, si traiesti cu mama ta." Per total, pot zice ca e mai des ca femeile sa fie ambitioase decat barbatii. DAAAR dintre femeile ambitioase care traiesc singure/cu copii, sunt sanse cu mult mai mari sa fie niste tzicnite, sau macar cu probleme incompatibile cu o relatie cit de cit ok, decat la barbati. Foarte posibil ce zic eu aici sa nu se pupe cu realitatea, dar asa vad eu problema.

| TimberWolf explică (pentru RAY):

Pai nu mai exista normale, feminine, numai spalate pe creier de mass media si social media.

| TimberWolf explică (pentru GabiDumitrescu):

Si ce ma frate, e o rusine sa lucrezi ca paznic? la mine la firma eu dau mana cu paznicul si vorbesc cu el si e un om super calumea, mai calumea decat colegii mei cu harfe de superioritate si super optuzi care doar in aparenta sunt inteligenti ca in rest stiu doar pe de rost niste chestii invatate in la facultate.
Eu salut si respect pe toata lumea, am aici in cartier un boschetar, ii mai duc din cand in cand mancare, bautura si chiar stau de vorba cu el.
Cea mai inalta treapta a inteligentei e sa privesti fara sa judeci.
Daca judeci un om dupa ce lucreaza sau dupa cum e imbracat nu ajungi niciodata sa cunosti cu adevarat cum e acel om.

| RAY a răspuns (pentru TimberWolf):

Degeaba sunt spalate pe creier ca atractia fizica e involuntara, fii si tu mai masculin, si in america de nord de unde vin toate rahaturile au aflat si ei ca alea cu baieti -bebelusi care erau sclavi femeilor erau inselati cu vagabonditi rolling on the floor rolling on the floor
femeile mint mereu, sa nu le crezi niciodata, uite un verset, am cunoscut inima femei care e mai amara ca otrava

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Eclesiastul 7:26 VDC
Și am găsit că mai amară decât moartea este femeia a cărei inimă este o cursă și un laț și ale cărei mâini sunt niște lanțuri; cel plăcut lui Dumnezeu scapă de ea, dar cel păcătos este prins de ea.

| RAY a răspuns (pentru TimberWolf):

Nu iti pierde timpul vorbind cu ele, sunt mincinoase patologic

| TimberWolf explică (pentru anonim_4396):

Astea de care zic eu chiar sunt frumoase.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TimberWolf):

Nu ai inteles ideea. Nu e o rusine sa lucrezi ca paznic daca ai vreun retard sau ai 55 de ani si nu te mai angajeaza nimeni ca macelar sau ospatar sau ce naiba faceai inainte, unde tinerii acum se misca mai bine ca tine si sunt platiti mai putin. In schimb e o rusine sa intri in cimpul muncii ca paznic si sa nu vrei sa faci nimic mai bun cu viata ta. Nu o ocupatie de genul e rusine. Rusine e lipsa de a vrea mai mult. Iar daca vrei sa se uite la tine una care se poate numi cit de cit femeie, trebuie sa vrei mai mult. Sa ai planuri. Sa te visezi undeva mai sus si sa ai in cap o strategie cum vei ajunge acolo, chiar daca acum esti gunoier, cioban, sau paznic. Si eu ii zic saru'mina femeii de servici cand o vad pe scara. Si, ca o paranteza, desi e de la tara de pe undeva, fata care baga ca femeie de servici face si facultate, iar munca asta o face ca sa nu moara de foame. DAR nu va face asta si peste 3-4-5 sau 10 ani.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TimberWolf):

1. De fapt sunt hieroglife. https://dexonline.ro/definitie/hieroglif%C4%83
2. Pai generalizezi pe baza a citorva experiente proprii care nu sunt relevante decat intr-o mica masura intr-un context mai amplu.
3. Lost in translation... big grin

| TimberWolf explică (pentru vasileparnaie):

Fratele meu geaman vasile parnaie care e tare la cu a i e.
Mereu mi-a placut stilul tau, imi plac nebunii care spun ce au in cap.

| vasileparnaie a răspuns (pentru TimberWolf):

Frate eu oricum sunt de la casa de copii si am violat ingrijitoarele pe acolo sunt obisnuit

| TimberWolf explică (pentru vasileparnaie):

laughing Esti panarama rau, cu tine cred ca m-as satura de ras, n-ar fi rau sa ne intalnim la o bere.

| abcdefg100 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Cum ar functiona societatea daca nu ar fi si oameni de genul? De ce e o rusine sa fii multumit cu mai putin? Omul ala poate fi mult mai fericit decat unul care tinteste sus toata viata si ori intra in depresie ca nu reuseste, ori desi ajunge acolo, ghici ce, tinteste si mai sus, si mai sus si tot suparat ajunge. Sau daca nu ajunge suparat, isi pierde sanatatea si anii pentru a castiga mai mult decat e nevoie, pentru niste lucruri care nu sunt necesare. Mai ai de crescut intelectual mult daca nu intelegi asta. In special in 2024 unde lucreaza si femeile, iar cu 2 salarii va puteti intretine familia. Asta e tot ce conteaza. Ca nu iti permiti nu stiu ce masina sau cel mai nou iPhone in fiecare an e partea a doua, dar astea sunt niste lucruri de care nu ai nevoie, dar poate esti prea mic sa-ti dai seama. (nu vorbesc de varsta) Suntem construiti diferit si nu trebuie sa tintim toti la acelasi lucru. Vrei mai mult? Ma bucur pentru tine, go get it. Dar nu privi de sus oamenii care nu au nevoie de ce ai tu nevoie, ca asta te pune automat SUB ei.

| TimberWolf explică (pentru abcdefg100):

Am ajuns la concluzia asta dupa ce imi tot cumparam chestii noi le foloseam sa zic maxim 1-2 luni si dupa zac neatinse sau le folosesc doar cateva secunde si atat.
Bicicleta zace prin balcon, telefonul il folosesc doar ca sa dau vreun mesaj, calculatorul mult mai putin folosit decat inainte, etc.
La sala nu mai merg pentru ca mi se pare o investitie fara rost, fac sport acasa si la parcul de calistenice, nu ma pasioneaza culturismul asa ca fac doar pentru mine. Avand in vedere ce specimene frecventeaza salile de fitness si ce mentalitati au nu e un mediu placut pentru unul ca mine care vede altfel lucrurile.
Nu mai investesc bani in nimic, banii ii strang, singura unde dau bani multi si sunt foarte atent ce cumpar e mancarea si apa, atat, in rest mai nimic, cu hainele iar mi se pare o tampenie, de ce as da 1000 de lei sa zicem pe o pereche de adidasi, nu vad nici un rost.
E clar ca nu ma identific cu societatea moderna, m-am schimbat destul de mult in ultimii ani.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru abcdefg100):

Ar functiona foarte bine, pentru ca e extrem de sanatos sa pornesti de jos, pentru a aprecia si eforturile depuse de cei ce se afla la nivelul ala profesional. E o rusine sa te plafonezi acolo, insa. Asta e rusinea. Cunosc milionari in euro care traiesc mai modest ca altii care cistiga de 100 de ori mai putin ca ei. Nici eu nu imi ajustez cheltuielile in functie de venituri, decat atunci cand se intampla sa cistig extrem de putin. In general, excedentul il folosesc pentru a ajuta pe altii sau investitii pe termen lung. Asta cu depresia nu stiu cit de des se intampla. Adesea mi se pare suficient sa stiu ca am progresat eu, ca skill si abordare, chiar daca rezultatul financiar nu e pe masura. La un moment dat, va fi. La fel si asta cu sanatatea si anii. Ce nu intelegi tu e ca principiul de baza e "Work smarter, not harder" si daca te tii de asta nu iti distrugi nici sanatatea si nici nu devii workaholic.
Nu ma intereseaza aifoanele, nici masinile, si in general imi plac la nebunie chestiile facute sa tina. Ca idee, desi imi permiteam ceva nou destul de scump, am o bicicleta din 2014 care are undeva intre 25 si 30.000 km parcursi pana acum. Nu e vorba de nevoi, ci de ambitie si lipsa ei. De cele mai multe ori, oamenii care nu vor mai mult se complac cu situatii mult mai mizerabile ca aia care au ambitie. Vezi nemernicii din Crevedia care vor vota tot cu primarul ala infect vinovat de explozia de anul trecut (indirect, sa zicem). Nemernicul ala si oamenii din jurul lui sunt exemple de "asa nu". Ma refer la ultimul documentar Recorder, ca idee.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TimberWolf):

Nu vad nici o problema in ce zici tu, bine, posibil sa dai bani aiurea pe apa, cand poti sa iti iei un filtru ca lumea, dar sarim peste asta acum. Legat de adidasi/echipament, unele merita. Pe de alta parte, foarte probabil sa gasesti in outlets/sh-uri. Mai ieri mi-am luat o pereche de pantaloni scurti ireprosabili cu vreo 15 lei. Care pantaloni noi erau vreo 80 EUR... nu mai zic de echipamentul pentru bicla. Cu 25 de lei, luat jersey-uri de vreo 300 EUR...