| Erika:) a întrebat:

Baiatul de care imi place vine sa stea 3 zile la mine.(el nu stie ca imi place de el) Ce trebuie sa fac ca sa ma placa sau ca sa ii atrag atentia?

Răspuns Câştigător
| mystik a răspuns:

Erika, depinde de baiatul pe care ai pus ochii, si de preferintele acestuia care sa-ti usureze tie calea spre a-l cuceri. Un baiat intotdeauana va aprecia o fata aranjata, insa nu la modul tipator, ci natural, o fata delicata, din toate punctele de vedere, genul de persoana cu care sa te mandresti cand iesi pe strada ca o ai la brat. Concluzia: putina aranjare in plus nu ar strica!
Tinta trebuie sa afli din timp ca este disponibila avansurilor tale. Sa nu devii roata de rezerva de la car! Fii spontana, nu te ambala in aparente inutile, in mentalitati preconcepute! Trebuie sa vada ca ai initiativa, insa nici prea multa indrazneala si o atitudine prea intepata nu te vor face sa intri in gratiile lui. Rezervata, dar nu intr-atat incat sa nu te remarce! Echilibru intre indrazneala si reticenta. Eu mizez pe o atmosfera destinsa, relaxanta, altfel decurg lucrurile in astfel de momente. Cu zambetul pe buze, poti fii foarte glumeata. Foarte important este sa ai incredere in tine. Sa vada clar ca stii ce vrei, si ca nu te afunzi in stangacii cand ii declari ca-l placi. Mie mi-au placut dintotdeauna baietii directi, dar si eu am fost directa. Initiativa am luat-o eu de cateva ori chiar, si lucrurile au iesit bine. Anumite informatii pe care vrei sa le afli de la el, le poti arunca sub forma unor glume sau intr-un mod subtil (banalul "imi dai nr tau de tel?" mi se pare destul de vulgar, cu siguranta cu ceva creativitate se poate gasi o replica mai inteligenta). Sa para ca esti sclava lui, dar de fapt tu sa-l domini! O sa poti avea o atitudine adecvata in functie si de atitudinea lui, de modul in care va raspunde "atacurilor" tale. Nici o mascare totala si o transformare totala asupra fizicului tau nu este benefica, intrucat se va observa in timp ca ai purtat o masca pentru el, si va fi dezamagitor sa afle ca i-ai inscenat un act de seductie doar pentru a pune pe el. Fara minciuni!
Spor la treaba si fii increzatoare in fortele proprii!

6 răspunsuri:
| Urzică a răspuns:

Dupa cum am mai spus, nu poti forta un baiat sa te placa.Fii naturala! Tuturor le place asta! Incearca sa ii vorbesti calma, sa nu-i dai "nas" si sa nu isi dea seama ca il placi. Ii poti atrage atentia, dar fii tu! Daca chiar vrei, invita-l la un suc acum cat sta la tine si incearca sa vorbiti. Lucruri amuzante, penibile. etc.
Oricum, un baiat te place asa cum esti : naturala.
Daca nu ii place, treaba lui, poate nu stie ce pierdehappy.

Baftaa.

EuSiAtat

| 16.laura.16 a răspuns:

Inca cate!
Sa-i gatesti, sa iesi cu el la plimbari seara, in cluburi, sa fii draguta cu el, sa vorbiti mult, sa va uitati la filme, etc.
Nu ne intreba pe noi, tu il cunosti, tu stii ce ii place!

| maki11 a răspuns:

Iti dai seama ca stand 3 zile impreuna...intreaga atentie o sa fie pe tine happy
Acum depinde de tine, pune-ti toate armele in miscare, tot arsenalul care il ai la dispozitie...insa nu uita un lucru. FI TU, nu-ti face o masca, in incercarea de al cuceri...
Si, aici urmeaza :
- poarta-te frumos cu el
- daca sti destul despre el, despre ce-i place lui... faceti lucrurile acelea impreuna. daca nu...cunoaste-l
- vorbiti.comunicati.nu conteaza despre ce.ideea e sa se creeze legatura aia, scanteia

Si vezi cum reactioneaza, si de aici ai 2 variante :
- fie incepe si el sa miste, si o sa actioneze si atunci e floare la ureche... e lesne de inteles ce va urma

- fie, daca observi ca iti acorda si el atentia cuvenita, se poarta frumos, practic iti intoarce mingea la fileu, insa, nu actioneaza, nu iti ramane decat sa-i impartasesti sentimentele prin vorbe.

Scenariu asta care ti l-am scris, e doar pentru astea 3 zile. Daca le consideri "ultimul tren", ia seama de el, daca nu...Imbunatateste-l

Bafta

| SalutTpu a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa stai in preajma lui, sa devi amica lui iar cand crezi ca ai sanse fi sincere si intreaba-l. La mine a mers.laughing:X

| Bubu a răspuns:

Fa. l sa se simta binesmug

si poza d la avatr am mai vazut. o pe multe hi5. urilaughing

| 17RauL17 a răspuns (pentru Bubu):

laughing)